Terapie

Terapie https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404843/mid_terapie-jr2-404843.jpg 4 567 567

Josy, dvanáctiletá dcera renomovaného psychiatra Viktora Larenze, za nejasných okolností zmizí z ambulance vyšetřujícího lékaře, zatímco na ni otec čeká v čekárně. Lékař i sestra shodně tvrdí, že tam nikdy nevstoupila a že ten den nebyla ani objednaná. Od té doby nikdo netuší, kde se dívka zdržuje a co se s ní stalo. Může dívka jen tak beze stopy zmizet ze světa? O čtyři roky později se utrápený otec uchýlí do osamoceného víkendového domu na ostrově Parkum. Tam ho vyhledá záhadná mladá žena, která se představí jako spisovatelka, a stěžuje si, že ji sužují bludné představy. Neustále se jí zjevuje malé děvčátko, které zmizelo beze stopy, podobně jako psychiatrova dcera. Neznámá se odvolává na doporučení Viktorova kolegy a požádá ho, aby ji léčil. Viktor zpočátku váhá, protože pod vlivem traumatizující události už zcela zanechal své lékařské praxe, ale nakonec začne s terapií, která sa mění ve stále dramatičtější výslech…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Anag

Die Therapie , 2006

shootingstar
09.06.2020 4 z 5

Napínavé a smutné. Myslím, že o tohle se snažil Karika ve Tmě, ale toto je dobře napsané.

TerezaaBaarova
09.06.2020 5 z 5

Asi na třetí stránce mi bylo jasný, že dneska nepůjdu spát.
Kniha vás naprosto pohltí, chcete vědět víc a víc a jak je to možné? Mrazí vás!
Prostě pecka od začátku až do konce!
Kdybych mohla dát deset hvězd, dala bych jedenáct!

Jurfinka
03.06.2020 4 z 5

Docela dobře čtení, má to spád...

Nisus
29.05.2020 4 z 5

Napätie, zvrat v každej kapitole, plíživá stiesnená atmosféra a na konci je všetko inak. Neviem ako to ten autor robí. Je to mág.

JitkaHambi
21.05.2020 4 z 5

Já toho Fitzeka fakt zbožňuju:-D Ty jeho zvraty v každé kapitole a pak ty konce, kde je vše vysvětleno a vše je úplně jinak, než myslíte.Už se těším na další knihy.

rarášek
16.05.2020 5 z 5

Tohle je druhá kniha, kterou čtu od tohoto autora a páni! Opět mě uměla překvapit. Díky krátkým kapitolám a stupňujícímu napětí jsem nemohla přestat číst a měla jsem ji přečtenou dřív, než jsem předpokládala. Celou dobu jsem měla nejrůznější teorie, ale nakonec jsem ve většině z nich byla úplně na omylu. :D Už od Balíčku vím, že do konce knihy, do úplně posledních stránek může být všechno úplně jinak a bylo to tak i v tomto případě. Nakonec mi bylo Viktora skutečně líto. :( Ale na to, že to byla jeho prvotina, tak vážně výborný, napínavý příběh s překvapivým rozuzlením. :)

sabca
05.05.2020 4 z 5

První kniha od tohoto autora, kterou jsem přečetla. Byla zajímavá, napínavá a měla nečekané rozuzlení. Určitě si přečtu i další. Doporučuji

mapet85
03.05.2020 4 z 5

Čo by som to bol za fanúšika Sebastiana Fitzeka, aby som si neprečítal jeho prvotinu, však ? :) A tak prišla narad ako štvrtá v poradí. Už v prológu nás autor vtiahne do napínavého deja, po tom čo z ordinácie zmizne dcéra hlavnej postavy, psychiatra Viktora Larenza. Nešťastný Viktor sa utiahne na ostrov Parkum do víkendového domu, kde odštartuje séria napínavých a nepredvídateľných udalostí.

Na prvotinu výborný počin s dobre vystavaným, napínavým a prekvapivým dejom po celú dobu čítania. Na pomerne útlej knižke mi po celý čas niečo nesedelo a na konci sa ukázalo, ako sme už u autora zvyknutí, že všetko je inak ako ste si mysleli. :) Skúste a myslím, že neoľutujete. :)

michaela.22
07.04.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se velice snadno díky jedné dějové lince. Přečetla jsem ji jedním dechem a až do konce jsem netušila jak dopadne a rozuzlení mne opravdu překvapilo.

Bulldog
03.04.2020 2 z 5

Od autora jsem četla knihy Balíček i Pacienta a ty se mi líbily, ovšem tahle kniha mi vůbec nesedla a sílou vůle jsem ji dočetla. Na můj vkus neskutečně překombinované a rozuzlení celého případu bylo jako když pejsek s kočičkou dělali dort a ke konci už jsem z této knihy měla bludné představy i já. Za mě nuda.

certik003
31.03.2020 5 z 5

Velmi zajímavá zápletka, přiznávám, že jsem netušila, jestli je psychicky narušený doktor, jeho pacientka nebo jeho manželka. Od určité chvíle jsem se od knížky nemohla odtrhnout, doporučuju.

mirec88
27.03.2020 5 z 5

Že toto bol Fizekov debut? Tak to je teda perfektný debut. Už tu autor prišiel s jeho 3 neoddeliteľnými časťami jeho psychothrillerov a to napätie, ktoré sa dá krájať, takmer v každej kapitole nejaký zvrat, ktorý vám úplne obráti čítanie naruby a šokujúci záver. Proste všetko, čo si fanúšik thrillerov vie priať. Tlieskam!!!

Leona333
23.03.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem vůbec nevěděla do čeho jdu. Autor mi nic neříkal, jen mě zaujal v obchodě přebal knihy a její název. Jsem ráda, že jsem si knihu koupila a přečetla.
Velice působivé téma a podle mého, i skvěle napsané. Jen jsem byla v závěru knihy - epilogu dost ráda, že netrpím touto, duševní chorobou - schizofrenií...
Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.

Danago
13.03.2020 2 z 5

Asi tady budu jediná, ale mě knížka vůbec nesedla. Už jsem se mohla poučit, že autor není pro mě, opět jsem se nechala zlákat krásnou obálkou. Tento styl psychothrilleru opravdu není pro mě.

vera4669
18.02.2020 5 z 5

Tohle byla opět paráda, autor je super, nikdy nevím, co od něj pořádně čekat, ale napětím čtu naprosto u všeho a všude ..byla o kousek slabší než např. Pacient, ale jinak super napínavé čtení

yetti09
13.02.2020 4 z 5

Další skvělá kniha od tohoto autora. Moc se mi líbí, že píše krátké, ale úderné kapitoly, které vás nutí číst dál a dál. Proto mám jeho knihy přečtené opravdu v rekordním čase.
Příběh byl opět dobře vymyšlený, všechno do sebe zapadalo. Co kapitola, to nějaký zvrat. Možná právě z toho důvodu se mi to zdálo lehce překombinované.

martina7199
09.02.2020 5 z 5

Fitzek nezklamal. Mě ty jeho knihy prostě pohltí od první stránky a ze spárů mě pustí, když dočítám poděkování. Takhle se to má dělat :D

knihomolka_eli
02.02.2020 5 z 5

Rovnako ako iné knihy od Fitzeka považujem aj túto za abosolútne skvelú. Prečítaná za pár hodín, čítala sa rýchlo, bola napínavá, každou ďalšou stranou som bola zvedavejšia a zvedavejšia, čo sa vlastne s tým dievčatkom stalo a kam zmizlo, záver prekvapivý, nečakaný, aspoň ja som takýto nečakala, tušila som, že správanie tej osoby je minimálne zvláštne na danú situáciu, ale toto by som neuhádla. V podstate si z nás autor vystrelil a ja som mu všetko verila od začiatku :-) . Som z knihy nadšená, autora odporúčam všetkými desiatimi.

Irsaf
25.01.2020 5 z 5

Tohle bylo zase skvělý čtení od S. F. ... Přečteno za jedno odpoledne...
Perfektní od první do poslední strany...

Ophelie
25.01.2020 5 z 5

Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, je to sakra dobré čtení! Prostě pan Fitzek umí, o tom není pochyb. Čteno v originále a můžu rozhodně doporučit.