Temná zahrada

Temná zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413626/bmid_temna-zahrada-RFw-413626.jpeg 4 156 156

Toby je dítě štěstěny, okouzlující, výmluvný optimista, který se právě vyvlíkl z průšvihu v práci a svůj úspěch slaví s přáteli, když události noci naberou nečekaný směr a převrátí mu život zcela naruby – překvapí doma dva lupiče, kteří ho téměř umlátí k smrti a následně ho ponechají napospas osudu. Zatímco se Toby snaží ze svých zranění zotavit, začíná mu pomalu docházet, že už na tom možná nikdy nebude jako dřív, a místo aby se vrátil ke svému dosavadnímu životu, uchýlí se do starého rodinného sídla, aby se postaral o umírajícího strýce Huga. Pak je však na zahradě v kmeni statného jilmu nalezena lebka – a s tím, jak kolem rodiny začínají kroužit detektivové, je Toby nucen čelit možnosti, že jeho minulost je možná zcela jiná, než jak si ji vždycky pamatoval. Strhující román od jedné z nejlepších autorek napínavých psychologických thrillerů dneška pokládá otázku, co se z nás stane a čeho jsme schopní, když přestáváme tušit, kým vlastně jsme.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

The Witch Elm , 2018

kneprulka
02.01.2020 5 z 5

Opět skvělá knížka!
Vyprávění člověka, kterému se jedné noci změní celý život a pohled na něj!

FoxyRezava
02.01.2020 3 z 5

Tato knížka nebyla vysloveně špatná i když ze začátku se mi trosku špatně četla než jsem si zvykla na styl autorky. Zápletka byla taky dobrá,vtáhla mě do děje,tak že jsem o knížce a příběhů přemýšlela i ve chvili kdy jsem knížku zrovna nečetla.Bavily me i popisy postav, okolí a břečťanové vily tak, že jsem občas měla i pocit ze sedim s nimi u krbu,popijím a krmím se párky v těstičku.Jediné co se mi na knížce nelíbilo ,byli opakované zdlouhavé popisy nálad,rozjímaní nad jsem hodný? Pane bože nebo zlý?a stěstí?co je to stěstí je jen muška zlatá?a je ve mě ?Myslím že bez toho by knížka byla 150 stránek kratší a měla větší spád,protože ja osobně už jsem během těch dlouhých rozjímání měla chuť přeskakovat a neudělala to jen proto že jsem měla strach aby mi něco důležitého neuteklo. Tak to je důvod pro mé 3 hvězdy. PS:posledních 5 stránek...uplně na nic dle mě.

Melanka
28.12.2019 3 z 5

Kniha pro mě byla spíš zklamáním. Pomalý rozjezd a zdlouhavé popisy pocitů a nálad, které se často opakovaly. Seškrtat na polovinu - nejen že by mě kniha víc bavila, taky bych si nenamohla zápěstí od držení té tlusté bichle.

petrarka72
27.12.2019 5 z 5

Souhlasím s Oksalakkou, motivy se u Tany French opakují, stejně jako noirová příchuť nemožnosti uniknout - a to jak pro postavy, tak pro čtenáře. Ta cesta jednoho"klikaře" do hlubin jedné zahrady, minulosti, šílenství vztahů, vraždy a paměti a nakonec hlavně sebe (ať už to znamená cokoliv) je fascinující, napínavá a i pro znalce psychologických thrillerů až šokující. Vynikající.

Oksalakka
27.12.2019 5 z 5

I když většinu motivů znáte z předešlých románů Frenchové (nejvíc asi z Podoby a Místa pro tajnosti), stejně vás to sejme. Věřte mi ;) Pomalý hutný psychologický thriller, jedna z nejlepších věcí, které jsem tenhle rok četl.

Hakri
27.12.2019 5 z 5

Pěkně těžká kniha, bolí ruce, ale čte se velmi lehce. Líbí se mi tento styl vyprávění, popisy pocitů. Je to víc psychologický román než thriller. Znám všechny knihy autorky, Dublinská série je vynikají, tato je pro mě nejlepší z jejích románů.

ebarka
21.12.2019 2 z 5

Moje oblíbená autorka, přesto musím napsat, že tahle kniha je pro mě velikým zklamáním.Překombinované, nelogické, těžko uvěřitelné.. , Přesto jsem knihu dočetla.

Mikiem
16.11.2019 5 z 5

Dobře se četla tato kniha