Telo si pamätá: Mozog, myseľ a telo pri liečení traumy

Telo si pamätá: Mozog, myseľ a telo pri liečení traumy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498716/bmid_telo-si-pamata-hYO-498716.jpg 5 142 27

Priekopnícky vedec mení naše pochopenie traumy a prináša novú paradigmu uzdravenia. Doktor Bessel van der Kolk, ktorý patrí medzi najlepších odborníkov na traumu na celom svete, viac ako tridsať rokov pracuje s tými, ktorí prežili. V knihe Telo si pamätá využíva vedecký pokrok na to, aby ukázal, ako trauma doslova pretvorí telo aj mozog, pričom znemožní schopnosť prežívať pôžitok, zaangažovanosť, sebakontrolu či dôveru. Skúma inovatívne prístupy k liečbe – od neurofeedbacku a meditácie k športu, divadlu či joge –, ktoré ponúkajú nové cesty k uzdraveniu tým, že aktivujú prirodzenú neuroplasticitu mozgu. Kniha Telo si pamätá sa zakladá na vlastnom výskume Bessela van der Kolka, ako aj iných popredných vedcov, a odhaľuje nekonečnú moc našich vzťahov liečiť aj raniť. Okrem toho ponúka novú nádej, že dokážeme znovu vziať život do vlastných rúk.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Body Keeps the Score: Brain, Mind, and Body in the Healing of Trauma , 2014

Lucie131313
27.02.2022 5 z 5

Úžasná kniha, ve které hlavně všechny informace opravdu dávají smysl. Skvělá dlouholetá práce autora, veškeré tvrzení podložené konkrétními daty. Velmi mě zaujala a na čtení by si měl člověk vyhradit dostatek času, aby všechny informace zpracoval. :)

8634
15.02.2022 5 z 5

Výborně napsaná kniha o traumatu zpracovaná autorem, jež se traumatem zabývá více než jednu dekádu. Za mě klíčové věci, které pomáhají dosáhnout pěti hvězdiček: autor se nebrání alternativním způsobům medicíny. Cokoliv co pomáhá je pro něj zajímavé. Líbí se mi, že je k věcem otevřený a pak je chce doplnit výzkumem. Dále se mi líbí, že pomáhá pochopit lidem co se děje v mozku traumatizované osoby. Pro mě to bylo skvělé čtení a myslím si, že jsem teď k podobným osobám více chápavější. Dalším důležitým bodem pro mě bylo, že se autor netváří jako super hrdina a ukazuje i své chyby přešlapy, které mu pomohly se dostat tam kde je teď. Ač je kniha náročnější, myslím si, že stojí za to.

DreamerX9
04.02.2022 5 z 5

Tohle je rozhodně na delší čtení. Odborná publikace, která se zabývá traumatem a PTSD. Kniha je autorova 13 letá práce a nekolikaletá praxe. Rozhodně stojí za přečtení protože může být uzitkem i do běžného života ale především je takovým krásným základem do profese a celkovým pochopením traumatu. Je mi také velice sympatické že autor nabízí řešení nebo možnosti jak pomoct lidem, kteří prožívali nebo prožívají trauma a také zdůrazňuje jaký může mít léčba přínos. Velice kvalitně zpracovaná kniha. Doporučuji

Bustedka
25.11.2021 5 z 5

Tohle byla pecka. Sice jsem čekala zprvu něco víc psychosomatického, ale nevadí. Místy velmi smutné čtení. Připomenutí se nehezkých chvil. Spousta otázek. To uvědomění si, že kolem vás může být spousta lidí, co hluboko v sobě nese nějaké tajemství, není taky žádný med. Je to moc dobře napsané, Příběhy se prolínají s výzkumem a statistikou. Pokud vás trochu zajímá psychologie, doporučuju.

Luci3.bohacova
10.11.2021 5 z 5

Opravdu výborná kniha. Ačkoli obsahuje velké množství dat, statistik, informací o výzkumech a pod., tak se čte velmi dobře. Často jsem se u knihy podivovala a dozvěděla jsem se opravdu mnoho zajímavých informací.

hu_87
26.09.2021 5 z 5

Trauma podané komplexně, odborně (místy zabloudíme i do neurověd třeba). Důležitá publikace, kterou by si měl přečíst každý. PTSD má schopnost ničit lidem životy a je důležité vědět něco o traumatu a jeho důsledcích na lidské tělo a mysl.

ava.s
17.09.2021 5 z 5

Knihu jsem objevila v knihkupectví v sekci osobní rozvoj, tady to už díky bohu někdo opravil.

Velice zajímavá publikace na téma trauma, zpracovaná odborníkem, který se v oboru pohybuje od 70. let minulého století. Informace k danému tématu podává přímo, srozumitelně a poutavě. Dle mě velice přínosná kniha a byla bych ráda, kdy se překládalo víc takových knih.

Myslím, že to jedna z těch knih, kterou by si měl přečíst každý.
Jednoznačně doporučuji.