Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1311 385

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

moudivlacek
11.08.2021 5 z 5

Zajímavé prostředí, skvělý příběh, nezvyklé MO vraha, tajemná postava v pozadí, bývalí manželé tateři a do toho jeden velmi ambiciózní a zamilovaný inspektor, který se snaží bojovat podle pravidel, alespoň zpočátku. Tvrdé a drsné politikaření a soupeření kolegů policistů, ale také fanatická zvrácenost jejich protějšků. Neobvyklý důvod vražd si budu pamatovat docela dlouho.
Na knihu jsem narazila zde a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Autorku si řadím mezi oblíbené a budu se těšit na další díl. Doporučuji.

KHelca
30.07.2021 2 z 5

Kniha čtivá, zajímavé prostředí. Z postav je výborná Marni, ale ta to sama neutáhne. ,,Vrah" se dá odhalit celkem brzy. Za mě bohužel průměrna kniha.

stanza
24.07.2021 4 z 5

Zajímavé prostředí tetovacího salonu a další z mnoha detektivek které prostě přečtete.

marwinmh
18.07.2021 4 z 5

Bavilo mě to - téma, prostředí, hlavní hrdinové, hrůznost vraha, ale přišlo mi, že na vraha a Sběratele přišli tak nějak "náhodou" než svými vyšetřovacími schopnostmi.

Ráčkajda
07.07.2021 5 z 5

Od knihy jsem toho moc neočekávala a byla jsem velmi mile překvapena. Děj ubíhal, nenudila jsem se a mám ráda vyprávění z pohledu více osob, takže super...a krátké kapitoly pro mě bonus. Jdu na druhý díl.

devildeny
03.06.2021 5 z 5

Tato autorka mě vážně baví, obě knihy se četly skvěle, zajímavý námět s tetováním a postavy dostatečně vykreslené. Těším se na další díla.

janina66
06.05.2021 4 z 5

Musím ocenit nevšední námět a zápletku knihy. Díky audioknize, se mi líbil šeptavý hlas pachatelky. Psáno jednoduchým způsobem, což velice vítám. Žádné velké množství postav. Jediné co bych vytkla v napínavém konci je: pozor SPOJLER:, že Francis šel do akce beze zbraně, to jako fakt? Konec milý.

HelenBarbora
27.04.2021 4 z 5

Pozvolné čtení, ke konci překvapivý spád. Říkám si ale, jestli na všech policejních pracovištích mají tak debilní vztahy. Ještě jsem nečtla žádnou detektivku, kde by na tom byli jeden s druhým líp než nesmyslné nevraživosti.

Knihomolka506
19.04.2021 5 z 5

Můj dojem z prvního dílu by se dal říct pouze jedním slovem: Wow!
Ke knize: Marni - Tatérka - objeví v popelnici mrtvolu rozřezanou na kusy, krysy po ní lezou.. v šoku a z ještě osobního důvodu neřekne své jméno , když volá na policii, aby ohlásila nález. Pátrání se rozjíždí. Na začátku by bylo jedno podezření na konkrétní osobu ze života Marni , ale bude to skutečně ona? Kdoví? Strhující , ale někdy až jak bych sama řekla drastický až sadistický příběh. A jak píše název na obálce - Thriller, který se vám zaryje pod kůži ;)

knihomolkaL
31.03.2021 5 z 5

Tatérku jsem poprvé četla těsně po jejím vydání, nyní znova, s ohledem na to, že vyšel následující díl. Přiznávám, že jsem si skoro nic nepamatovala, jen celkový dojem z knihy, který byl skvělý. A to se nezměnilo. Tatérka je napínavá až do samého konce. Oblíbila jsem si hlavní hrdiny - Francise a Marni, nemůžu se dočkat, co s nimi bude dál. Jaké Marni udělala Francisovi první tetování a bylo zároveň i posledním?

Lenama18
26.03.2021 4 z 5

Kniha se hezky četla, děj byl zajímavý, a i hlavní hrdinové se mi líbili. Kdo za tou zvrhlou sbírkou stojí jsem tedy neodhadla takže nakonec fajn rozuzlení celého případu.

Ophelie
20.03.2021 4 z 5

Líbilo se mi téma ohledně tatérů a tetování - tím mi přišla kniha nevšední a originální. Kniha je hodně čtivá, děj ubíhá svižně, žádná hluchá a nudná místa, překvapivý konec. Rozhodně lze knihu doporučit.

LeSk
14.03.2021 5 z 5

Úplně boží kniha, přečteno jedním dechem. V knize málo postav, krátké kapitoly, to mi vyhovovalo. Děj úžasný, mělo to rychlý spád, žádná hluchá místa, konec nepředvídatelný, velmi DOPORUČUJI.

Pdede
09.03.2021 3 z 5

Zajímavý a napínavý příběh z prostředí tatérů byl skvělý.

Janniska
24.02.2021 5 z 5

Super čtivé , Francis nebyl na první pohled sympaťák , ale postupem děje se to vylepšilo.Docela se těším na další díl.

v.july
05.02.2021 2 z 5

Je smutny, ze jedina pozitivni a dobre popsana postava byl nakonec Peprik. Vysetrovatele mi prisli takovi lehce jednodussi az skoro tupi. Hlavni vysetrovatel je panbickar se zakrnelymi nazory a bez spetky intelektu. Cele to oddeleni, jejich rivalita, to jak na sebe kydaji hnuj, proste to nezni, jako neco profesionalniho, spis bych jim jeste dala koblihy a byl by z toho prumerny beckovy sitcom. Nejzajimavejsi mi asi prislo prostredi a kapitoly napsane vrahem. Nedokazu si predstavit, ze prijde jeste nejake dalsi pokracovani pribehu a moc nechapu hype okolo te knihy. Me osobne nesedla, vice upredsnotnuju autory jako Nesbo, nebo Carter.

Nikusha
01.02.2021 3 z 5

Dost předvídatelné, záporné postavy nadrobily spousty chyb. Ale četlo se to dobře. Nenáročné, jednoduché. A bod za Pepříka.

Madi
30.01.2021 1 z 5

(SPOILER) Nelíbilo. A koukám, že jsem víceméně jediná. Ani jedna postava mi nepřišla zajímavá, prostředí tatérů popsáno jen tak povrchně. S tím stahováním z kůže jakoby si chtěla autorka hrát na Chrise Cartera, ale neúspěšně.
Hlavní hrdinka Marni byla chvílema na facku - zraněná uteče z nemocnice, ví že po ní půjde vrah, schválně ho provokuje a když jí fakt chytí a začne špásovat s její kůží, hrozně se diví že jí dostal a volá o pomoc.
Děj se snažil nalákat na další díl, ten ale číst určitě nebudu.

mirunda
25.01.2021 5 z 5

Zpočátku mě kniha nebavila tolik, jak by si zasloužila, ale těsně před půlkou mě tak vtáhla, že jsem zbytek dočetla za chvíli. Za mě super

Lukeronka
18.01.2021 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha a bylo to skvělé, po dlouhé době profesionálně a příjemně načtená knížka. Knížka mě překvapila, nečekala jsem, že bude až tak skvělá, za mě se vyrovná i autorům jako Bryndza, Kepler, Carter... Super zápletka, zajímavé postavy, originální nápad.