Inkoust

Inkoust https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450951/bmid_inkoust-Sgw-450951.jpg 4 509 140

Jeho tetování je rozsudkem smrti. Od autorky bestselleru Tatérka. V temných uličkách Brightonu kdosi napadl mladou ženu. Zranění se zprvu nezdají vážná, ale oběť za 24 hodin umírá v agónii a na jejím těle se najde smrtící tetování. Po zmizení druhé ženy už inspektor Francis Sullivan ví, že čelí sériovému vrahovi. Jedno ale nečekal: hlavním podezřelým je Alex Mullins, syn tatérky a jeho bývalé milenky Marni. Dokážou se přenést přes minulost a spojit síly, než se rozsudek smrti objeví na kůži další oběti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Her Last Breath , 2019

happy-smile
20.12.2020 5 z 5

Kniha se mi asi líbila více než první díl. Velmi dobře se to četlo. Zápletka byla zajímavá, navíc policie podezírá Marniho syna, ta tedy musí být celou dobu v defenzivě a snažit se jej ochránit. Chápu, kdyby tento boj někomu přišel otravný, ale nemůžeme mít ve všech knihách jenom idylku, kde někdo jenom tak bez vlastních zájmů pomáhá policii. Doporučuji.

TeaPeter
20.12.2020 2 z 5

Velká škoda, ale druhý díl zdaleka nedosáhl na kvalitu prvního. Samotný nápad nebyl špatný, ale vlastně se nikde nevysvětlilo, proč pachatel jako reakci na starý příběh reagoval právě takto. Bylo to přinejmenším krkolomné. A zbytek děje? Většinu problémů si policisté vlastně přivodili sami a, což je opravdu s podivem, nikdo se nad tím ani nepozastavil. Oni sami také ne. Jen zázrakem to nezpůsobilo smrt dalších lidí... A extempore s Paulem, to opravdu nebylo nutné. Takže dohromady opravdu žádný zázrak literatury.

katasokolov
03.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Další skvělý díl série Tatérka, byť o malinko horší, než ten první ;). Zamilovala jsem si celé tatérské prostředí, jen škoda, že ve druhém díle bylo více upozaděné.. Celá detektivní zápletka byla ale zajímavá, a stejně tak životy hlavních postav knihy. Střídají se nám tady dvě časové roviny - 1. současnost a vyšetřování hrůzných zločinů a 2. minulost a vhled do života malé Aimée. Bylo skvělé, že se autorka vrátila i k prvnímu případu, a to v podobě soudního přelíčení s tzv. zlodějkou tetování.!! No a snad v dalším díle skončí hlavní dvojice konečně spolu :).

em75
28.11.2020 5 z 5

Sice tam byly nějaké nezodpovězené otázky a některé situace by stály za to je více rozepsat, ale přesto se mi i tenhle díl moc líbil.

mabell
27.11.2020 3 z 5

Něco tomu tentokrát chybělo. Asi jsem čekala víc o tetování, nevím. Každopádně jsem se dozvěděla několik zcela nových informací, třeba že tis má listy a také jsem byla překvapená, že u sebe Francis nosí dolary.

Martiiiik
17.11.2020 5 z 5

To byla jízda :-) Po Tatérce bylo velké očekávání a musím uznat, že jsem nebyla ani trochu zklamaná :-) ačkoliv bych i víc Marni v příběhu uvítala :-) Příběh byl velmi zajímavý a ani minutu jsem se nenudila, spíš je tu takové "drobné" napětí jak to všechno dopadne :-D Vraha jsem sice tušila poměrně brzy, ale na úplné vysvětlení si musíte počkat až téměř do konce :-) Stojí za přečtení :-)

Leniiis
15.11.2020 5 z 5

Až mi bylo docela líto, že je už knížka u konce. Tak moc se mi líbila. Stejně jako Tatérka naprosto boží příběh.

Ajuszka
11.11.2020 5 z 5

Stejně jako předchozí kniha, byla i tahle skvělá. Vraha jsem začala tušit trošku víc za polovinou, takže nakonec se u mě překvapení nekonalo, ale i tak musím říct že mě to fakt bavilo. Doufám že se ještě dočkáme dalšího případu inspektora Sullivana :)

JustWomen
09.11.2020 4 z 5

Četlo se to dobře, ale nekonalo se žádné wow. Marni byla trochu stranou, a to je škoda, protože je to zajímavá postava. Něco tomu chybělo...

georginaa
05.11.2020 4 z 5

Též se přidám k úvahám o knize. Chybělo mi větší napětí mezi Francisem a Marni, škoda, že autor nenašel možnost jak si společně promluvit, proč nepožádal Marni o konzultaci tetování??? Vždyť ta na to vlastně přišla a proč to tajila? Proč ji Thierry ukradl tetovací sadu??? Též bylo plno řečeno u toho soudu a pak jen malá zmínka o verdiktu a to že obžalovaná napadla přímo Francise u soudu to jako se vůbec neřešilo? Vůbec to nebylo vysvětleno, takových otázek mám plno. Mohla bych pokračovat dál a dál... no v každém případě i přes některé nesrovnalosti se mi kniha líbila.

jeny-v
03.11.2020 4 z 5

Přede dvěma lety se mi dostala do rukou spisovatelčina prvotina Tatérka, která mě tématem, prostředím i detektivní zápletkou velmi zaujala, proto jsem se těšila na další díl ze série. Je pravda, že A.B. má zvláštní styl psaní. To, co by mě zajímalo - utne a rozepíše se o umírání matky a pitvání svědomí hlavní postavy, o rozsudku se Zlodějkou tetování bych se ani nemusela dozvědět. I tak přečteno za dva večery. Setkáváme se opět s Marni a Thierrym, jejich synem Alexem, detektivem Frankem a jeho kolegy Rorym a Angie. V Brightonu je brutálně napadena přítelkyně Alexe Tash. Poté následují další oběti... Všechny mají na zádech vytetovaný text latinského trojverší a vyřezaná stigmata. V knize se prolíná ještě příběh rodiny Aimée, Valentina a Jaye. Jaká je souvislost se dozvídáme až na samém konci - překvapení??!!!

Kulína
01.11.2020 5 z 5

Perfektní pokračování prvotiny Tatérka. Oba příběhy jsem "shltla" během pár hodin čtení. Netrpělivě budu čekat, jestli se autorka rozhodně pokračovat dalším příběhem

Leona333
30.10.2020 4 z 5

Asi jsem se trochu přemlsala z předešlého dílu Tatérka, kde jsem neměla problém dát 5 hvězd. Zde také velice slušný počin s notnou dávkou napětí, dramatičnosti a přiblížení - vykreslení některých postav z předešlé knihy, ale chybělo tu to specifické kouzlo k tetování a jeho prostředí...

Ivuska.09
30.10.2020 5 z 5

Dokonalost! Bavila mě Tatérka a bavil mě i Inkoust. Děj má spád, vraha neodhalíte na první dobrou, nebudete chtít přestat číst... Nechci knihy srovnávat, v něčem je každá z nich lepší, za přečtení stojí obě. A doporučuji číst postupně, protože ve druhém dílu teprve probíhá soud ohledně případu z prvního. Plus se samozřejmě rozvíjejí i postavy, takže byste se zbytečně o spoustu věcí ochudili.

nada3314
30.10.2020 4 z 5

O malinko slabší než 1. díl, ale četlo se mi to hezky. Škoda, že Marni a její syn nedostali více prostoru, určitě z toho šlo vyždímat trochu víc.

Žaneeetkaa
30.10.2020 3 z 5

Inkoust jsem napjatě očekávala a těšila se na další honbu za vrahem, který tetuje otráveným inkoustem. Musím říct, že kniha mě mírně zklamala. Po dlouhé době se opět objevilo zajímavé téma spjaté s detektivkou a autorka celou myšlenku pohřbila profláknutým námětem, který by mi možná víc seděl s Robertem Langdonem než s tatérkou, jejíž syn je obviněný z vražd. V Tatérce se autorka výborně předvedla, ale v Inkoustu nehorázně pokulhávala. Valnou část knihy se neděje nic zajímavého, byť se nachází další oběti a policejní tým je víceméně zoufalý a chytá se jediného stébla, které má, což je Marniin syn. - Vyvrcholení (či jakýsi pokus o vyvrcholení) pochopitelně přichází až ke konci knihy, kdy je vše narychlo vyřešeno. Vraha šlo bez větších problémů odhalit, ačkoliv jeho motiv mi přišel kostrbatý a nelogický.

ivousekk
29.10.2020 4 z 5

Četla jsem jako beta-čtenář pro nakladatelství v létě. Je to super detektivka. Ale top thriller to pro mě není, ještě tomu něco chybí.

karol.cadex
27.10.2020 3 z 5

Oproti předchozí knize slabota... Francis se choval jako debil, pak se rozjel až ve 3/4 knihy. Marni úplně ztratila svůj drajv a jiskru, ta se tam tak jako plouží a nic. Francisův šéf naštěstí nedostal moc prostoru, tak mě nemohl tolik štvát. Pak Marniin syn - ten měl našlápnuto na super hlavní postavu a zas nic, o něm víme jen, že je mladej černoch čelící rasismu a hulí trávu. O tetovacím prostředí se nedozvídáme už vůbec nic. Vraždy super, ale celý mi to přišlo děsně nahoněný a ušitý horkou jehlou.

Zdenas5
26.10.2020 5 z 5

Opět super.

encyklopedie
20.10.2020 5 z 5

Dobrý čtenář, který se chce u knihy bavit se uvelebí, otevře knihu a..... bác, kouká, že je na straně 200 ....hodí lulu, uvaří kafíčko, sedne a....bác skoro 400 stran je dočteno ...
a tak to má byt, tak je to správné.............
Dvojka Tatérka si nic jiného nezaslouží.............

detektivní a krimi romány thrillery tetování anglické romány

2018  81%Tatérka
2020  86%Inkoust