Tání

Tání https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343938/bmid_tani-65b0e1703369e.jpg 4 47 47

Co když se můžete pomstít celé vesnici? V roce 1988 se v malé vlámské vesnici Bovenmeer narodily tři děti, dva chlapci a dívka Eva. Až do puberty spolu vyrůstali bez problémů. Pak se jejich vztah náhle změnil. Kluci vymysleli krutý plán a na Evě bylo, jestli se k nim přidá, nebo společné přátelství zradí. Vlastně neměla na výběr. Po třinácti letech od onoho horkého léta, kdy se všechno vymklo z rukou, se Eva vrací do vesnice s velkým kusem ledu v kufru auta. Tentokrát to však má pod kontrolou. Lize Spitová vtáhne čtenáře do děje hned od první věty a je odhodlaná udržet si jeho pozornost po celou dobu. Nemilosrdně, ale s láskou. Román Tání vás vyvede z míry.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Het smelt , 2016

Allla9
11.01.2018 5 z 5

Strhující příběh, místy hodně drsný a krutý. Čím déle jsem četla. tím tíže jsem se od knihy odpoutávala. Autorku si přidávám do oblíbených.

mySaints
08.01.2018 5 z 5

Super debut! Knížku neodložíte ... pořád se ptáte: "Co se to vlastně stalo tak hrozného?" Přitom ze začátku působí příběh dětsky, naivně, celkem optimisticky ... Ale ponořte se hlouběji do dětských "nevinných" her, do života "obyčejných" obyvatel belgického venkova .. A překvapení si vás už najde. Lize Spit buduje napětí postupně, k čemuž přispívá originální syžet. Tahle holka má talentu na rozdávání, chci od ní číst víc!

vyzkous
07.01.2018 5 z 5

Maloměsto, nefunkční rodina, vina, úzkost - na první pohled nepříliš originální kulisy příběhu. Kniha je však oproti takovému očekávání velmi výrazná, detailně propracovaná, neodložitelná. A dýchá životem.

zapálenýčtenář
14.12.2017 3 z 5

Bolest, zrada , strach z opuštěnosti.. brilantně napsáno. Jen si kladu otázku proč autoři knih nechávají své postavy tolik trpět. Co je to za druh sadismu, ubližovat někomu koho tvořím, někomu kdo se nemůže vůbec bránit.

tereza0319
21.11.2017 5 z 5