Tajomstvo strašidelného zámku

Tajomstvo strašidelného zámku https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533955/bmid_tajemstvi-strasidelneho-zamku-65eb4a35197d6.png 5 139 139

Prvý diel vychádza po mnohých rokoch v retro vydaní s pôvodnými ilustráciami akademického maliara Jozefa Cesnaka. Pripomeňte si najslávnejšie príbehy série, známej napätím, nečakanými zvratmi pri odhaľovaní tajomných záhad, ktoré vás nadchnú od prvej až po poslednú stranu. Traja pátrači riešia svoj prvý strašidelný prípad: rozhodli sa objasniť tajomstvo zámku, do ktorého sa už dlho nikto neodvážil vstúpiť. Hovorilo sa, že v ňom každý odvážlivec pocítil panickú hrôzu a čo najrýchlejšie odtiaľ zutekal. Ozývajú sa z neho strašidelné stony, kvílenie a vrieskanie a mnohí svedkovia videli „Modrý prízrak“, ktorý hrá na starom organe a „Hmlu strachu“, ktorá v ľuďoch vyvoláva takú hrôzu, že v panike vybiehajú zo zámku. Traja pátrači sa snažia vypátrať, čo sa v zámku deje. Je to vari prekliatie zámku jeho mŕtvym majiteľom? Alebo to má na svedomí záhadný muž, ktorý ich varoval, aby sa k zámku už nikdy nepriblížili?... celý text

tlllk
18.10.2017 5 z 5

Niet nad klasiku, deti sa nevedeli dočkať večerného čítania.Už aj letíme do knižnice pre zajakavého papagája.

wiix
09.09.2015 4 z 5

Napínavá a poučná chlapčenská literatúra nie je síce moja šálka kávy, ale ide o zaujímavé a kvalitné dielo, ktoré je pre danú vekovú kategóriu vhodné a žiadané.

Marthas
18.07.2014 4 z 5

Tuto sérii jsem četla v pubertě, bohužel ale jen tři knihy, jelikož více dílů u nás v knihovně neměly, když jsem později chtěla těch pár knížek doporučit mamce jako oddechovou četbu, zjistila jsem bohužel, že se v knihovním katalogu už vůbec nevyskytuje, tenkrát to ale byla slušná oddechová četba, a člověk prostě nemohl nedržet klukům palce, aby vyřešili svůj další případ!!

honajz
13.09.2012 4 z 5

Slušný rozjezd a autor ví, jak udržet napětí. Žádné zbytečné odbočky, nástrahy z těch běžných (snad jen tu baterku ztratili až mockrát), nechybí vtip, nadhled, a i když závěr je tak nějak očekávaný, dobře se to čte.

meggy248
21.06.2011

tieto knižky jednoducho milujem. a najmä ked su strasidelne:D

bend-ik
19.01.2011 4 z 5

Toto ma sprevádzalo pubertou.. Jupitera, Petra a Boba som proste milovala :)