Krev a stříbro

Krev a stříbro https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219533/mid_krev-a-stribro-MsI-219533.jpg 4 185 185

Tajemství porodní báby série

< 6. díl

V románu Krev a stříbro osudy Freibergu a potomků porodní báby Marty pokračují… Německo 1296. Král Adolf Nasavský táhne s ohromným vojskem proti Freibergu, aby srazil bohaté stříbrné město na kolena. Mezi měšťany vzplane prudká hádka: Můžou se postavit na odpor svému králi? K Freiberčanům, kteří obležené město hrdinně brání, patří i Anna z rodu porodní báby Marty a kejklířka Sibyla. S hrůzou prožívají krvavé dobytí města, k němuž dopomohla zrada!... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Blut und Silber , 2009

buschka
14.03.2015 4 z 5

Z celé série je tento díl asi nejslabší, ipřesto jsem ji ho užila. Nechybí láska, oddanost, zrada....

ritz
02.03.2015 5 z 5

Další znamenitá kniha od oblíbené autorky. Doba i historické okamžiky jsou vylíčeny barvitě, pravdivě, člověk má pocit, že se toho sám zúčastní.

Selinute
20.02.2015 4 z 5

Čtenáře, kteří si oblíbili pentalogii O porodní bábě, určitě nezklame ani toto volné pokračování, které je rovněž velmi dobrodružné, napínavé a čtivé. I přesto, že má knížka přes 600 stran, přečetla jsem ji poměrně rychle. Hrdinové jsou sice až příliš černobílí, knížce to však nijak na poutavosti neubere.

evasamankova
30.01.2015 5 z 5

Výborné volné pokračování pentalogie O porodní bábě. Čtivé, napínavé, plné zvratů a, vzhledem k tomu, že se autorka drží historických faktů co nejvěrněji, i poučné.

Helenicka
21.01.2015 5 z 5

Paní Ebertová nezklamala, opět krásné čtení na dlouhé večery. Žádná velká romantika :-) Autorka se drží historie a připomíná mě tak trochu pana Bernarda Cornwella. Podle mě je tato kniha nejvydařenější.

jindrusa
04.12.2014 5 z 5

Ani v tomto volném pokračování mne autorka nezklamala. Poutavý příběh jejich hrdinů na pozadí historických událostí!!!!

kaninaj
01.12.2014 5 z 5

Freiberg, klasika od Saabine Ebert.
poutavě vyprávěný příběh, který se čte sám :)