Kletba porodní báby

Kletba porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214140/mid_kletba-porodni-baby-214140.jpg 4 394 76

Tajemství porodní báby série

Uplynulo téměř pět let od Christianovy smrti a Marta i Lukas stále ještě trpí ztrátou milovaného muže a přítele. Navíc se nezadržitelně blíží den, kdy vládu v Míšeňské marce převezme krutý Albrecht, nejstarší syn markraběte Oty. Navzdory hrozícímu nebezpečí nechtějí Marta a Lukas prchnout...

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Der Fluch der Hebamme , 2010

VladkaBU
20.06.2014 4 z 5

... i čtvrtý díl se mi líbil. Příběh Marty a její rodiny i obyvatelů městečka mě zajímá. Tak už jenom vzhůru do posledního dílu, jak to všechno dopadne. Trochu mi tam vadí překlepy, proto o hvězdičku míň

Mergirus
19.04.2014 4 z 5

Opět velmi pěkná kniha, čtivá od začátku až do konce. Jen mi "vadilo", čím autorka udržovala čtenáře napětí - skoky z Akkonu do Freibergu, to jsem knihu opravdu odložit nemohla. Reinhard se nakonec vybarvil, to se musí uznat, ale jsem zvědavá, koho zase dá autorka Kláře. Jen mi připadalo trochu divné, jak rychle se autorka zbavila Marie, nevlastní dcery Marty. Jen tak mezi řečí se dovídáme, že je mrtvá. Nevím, jestli jsem jenom já měla špatné vydání knihy (Euromedia Group - Knižní klub,r.2012,1.vydání, ale to moje bylo trochu chybné a vcelku zralé na nové vydání. Asi tři hrubky, které bily do očí, spousta chybějících čárek tam, kde naprosto přesně měly být (spojení vedlejších vět, tam není nic sporného, na to jsou přesná pravidla), špatné uvozování přímé řeči...

slezakmartajh
26.01.2014

Chybí mi už jen 5 díl mě osobně se krásně četly všechny díly porodní báby ,zajímavé poutavé kdo má rád tento styl o středověku doporučuji

hanap
08.11.2013 4 z 5

Další osudy hlavní hrdinky Marty a jejiho muže Lukase , jejich přátel , dětí . Tentokrát se děj knihy odehrává více mezi rytíři na křížové cestě do Jeruzaléma , pro mě hezky popsaná krutá a nelítostná doba středověku.

petik1
13.09.2013 5 z 5

Ač někdo autorce vyčítá odsunutí děje hlavních postav do pozadí vůči podrobnému líčení vojenského tažení do Jeruzaléma, tak mě naopak kniha přišla velice zajímavá. Autorka krásně vykresluje tehdejší dobu, krutou a nelítostnou. Jsem zvědavá, jak autorka popíše v posledním díle Albrechtův konec krutovlády.

renatah
19.07.2013 3 z 5

Opět čtivé, na můj vkus moc podrobné líčení historických událostí (křížové výpravy). Osudy Marty a jejich blízkých jsou v pozadí.

kkouzlo
18.07.2013 4 z 5

Třetí díl jsem považovala za nejslabší, ale je to tento, hlavní postavy ustupují do pozadí, křížová výprava mě nezajímala, opět opakování děje a pravopisné chyby. Čím dál tím více je mi sympatická postava Lukase, kterému fandím od začátku více než Christianovi.

Moňule13
19.06.2013

Přestože už se děj ani tolik netýká Marty, jako historických událostí, mě se tento díl líbil. Hlavně křížová výprava byla skvěle vylíčená. Akorát se mi zdá, že bez Christiana už to není úplně ono, i když Lukas je taky fajn :-/

Titi
10.06.2013 3 z 5

Absolutně nejlepší byl první díl, i druhý, potom už mi to přijde jako umělé prodlužování. Na to, že má kniha 624 stran, tak o Martě tam toho moc není. Váhám jestli se pustím do posledního dílu, možná ho jen proletím, abych věděla, jak celá série dopadne.

NicaCola
26.05.2013 4 z 5

I když jsem si po "nenadálém" konci třetího dílu říkala, že čtvrtý asi číst nebudu, tak jsem stejně neodolala. Kniha mě uchvátila úplně stejně, jako první tři díly :) Musím dál ale "jenom" čtyři hvězdičky, především z toho důvodu, že mě v knize moc nebavilo vojenské tažení do Jeruzaléma :-( Jinak ovšem kniha perfektní a samozřejmě už mám nachystaný poslední díl :-)

bookcase
02.05.2013 5 z 5

Je fakt, že jsem popisy vojenských bitev a tažení přeskakovala, ale i tak opět díl, který stojí za přečtení.

jasnenka
11.04.2013 4 z 5

Opět moc hezké pokračování smutného příběhu. Barvitě však přitom vykresluje tehdejší dobu. Nemůžu se nepustit do posledního dílu.

tori69
08.03.2013

nádherné knížky,doporučuji

evafort
06.03.2013 5 z 5

I

evasamankova
28.02.2013 5 z 5

Všechny díly této série jsou výborné. Historicky poučné, napínavé, dobrodružné... Těším se na poslední díl.

Lenka 13
18.10.2012 5 z 5

Opět pěkná kniha ,stejně jako celá sága.Knihy jsou napínavé od začátku do konce.
U této ságy se rozhodně nudit nebudete.

Těším se na pokračování.