2012: Tajemství křišťálové lebky

2012: Tajemství křišťálové lebky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47905/tajemstvi-kristalove-lebky-47905.jpg 3 54 14

Staří Mayové předpověděli, že brzy nastane konec světa. Stanovili dokonce přesné datum. V proroctví se ale hovoří také o zvěstiteli, který se pokusí lidstvo zachránit. Otázkou ovšem zůstává, jestli lidé toto varování vyslyší dříve, než bude pozdě… Archeoložka Laura Shepherdová nalezla svého kolegu mrtvého. I ve smrti pevně svíral záhadnou křišťálovou lebku, která je opředena řadou tajemství. Policie si s případem neví rady, a tak Laura začne hledat pravdu sama. Setkání s bývalou majitelkou křišťálové lebky rozmetá celý její dosavadní svět na kousky. Podle mínění oné staré výstřední dámy je totiž lebka branou do světa mrtvých. Lauřin manžel je pragmatický vědec a podobnému vysvětlení nevěří, ale když laserový text na lebce odhalí záhadný číselný kód, začne váhat i on. Lavina událostí se už však dala do pohybu bez ohledu na mínění či přání všech zúčastněných. Když Laura zjistí, že bývalá majitelka lebky je už také mrtvá, vydává se na životu nebezpečnou misi, odhodlána najít prastarý mayský chrám skrytý hluboko v deštném pralese, protože jedině tam lze podle všeho nalézt klíč k tajemství křišťálové lebky…... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Domino

2012: The Secret of the Crystal Skull , 2008

zimolka
15.03.2019 4 z 5

Krásně napsané,akorát mě připadlo,že na konci bylo těch překážek až zbytečně moc.

Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Nic světoborného, ale skvěle se to čte. Těch 450 stránek jsem přečetl přes víkend (a to podotýkám celkem slušně nabitý víkend...), postavy jsou opravdu sympatické atd, atd... :) Možná bych byl přeci jen radši, kdybych se dočkal těch agentů FBI, více dobrodružství, méně vědy a vyprávění nejrůznějších legend a příběhů, ale i tak jsem spokojen. 75%

Jerry H
12.04.2017 5 z 5

Kniha má zajímavý náhled na život, kdy se všichni pachtí za jakýmsi mamonem, ale že jsme všichni součástí celku, nám uniká.

JPBelmondo
10.04.2017 4 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Docela mi z toho, co bylo možné z lebky "vytáhnout", běhal mráz po zádech. Když nad tím tak člověk zamýšlí, všechno složité je vlastně ve své podstatě naprosto jednoduché. A to je to geniální. Mně se kniha líbila moc.

wodoo
02.05.2016 5 z 5

Kniha se čte sama - v určitých pasážích se ztrácí pojem o čase a nemohla jsem se od ní odtrhnout

Palorizek85
14.04.2016 3 z 5

Zajímavé, místy ale zdlouhavé.

Thebookman
13.06.2015 5 z 5

Tak už to jsou tři roky, co jsem četl tuto knihu. Velice dobře napsané. Od stránek jsem se nemohl odtrhnout a hltal jsem jednu stránku za druhou. V době, kdy jsem to četl, jsem si říkal, že by podle toho mohl vzniknout dobrý film.
Když tak pročítám různé kritické komentáře, tím nemám na mysli jen u této knihy, ale u kterékoliv, tak si říkám, že kritizovat je snadné, ale napsat celistvý příběh dá pěknou fušku. Sám jsem zkoušel něco napsat a není to lehké, proto mám před každým spisovatelem respekt a nekritizuji ho. Tím se nechci nikoho dotknout, jen píši to, jak to cítím já. :-)

Shimy
01.10.2014 5 z 5

Někdy mi kniha přišla až moc zdlouhavá, ale i přesto jsem se do ní hodně začetla. Bylo to moc zajímavé a napínavé čtení.

soukroma
01.09.2014 4 z 5

Četlo se mi to překvapivě dobře zhruba do dvou třetin (napínavý thriller podkreslený emocemi hlavní hrdinky), ale v poslední části převážilo mysteriozno nad čistým dobrodružstvím, což mi nesedělo.

Neobee
06.04.2014 4 z 5

Docela dobré oddechové čtení...

Ehnes
05.01.2014 4 z 5

Perfektni, strhujici kniha, jen ke konci mi trochu vic sklouzla do duchovna, jako by to psal nekdo jiny, ztratilo to trochu spad, ale urcite stoji za precteni

Sceptre
02.08.2012 5 z 5

Tahle kniha mne naprosto pohltila. Příběh i styl psaní se mi moc líbil. Trochu mi neseděl závěr, jako by ani nepatřil k této knize, hrozně přitažený za vlasy, snad napsaný narychlo.
Ale když se vrátím k tématu knihy, kdy si vědci hrají na Boha, běhá mi mráz po zádech. Nemám 100% jistotu, že vědci v CERNu vědí co dělají a jestli si nehrají na Boha. Možná je v knize více pravdy než se zdá...

ina77
20.07.2011 5 z 5

Mne se kniha moc zamlouvala,dobrodružna,moc pěkně napsaná v každém případě mě nezklamala a budu se těšit na další.

Sirius
02.01.2011 3 z 5

Nejedná se o nic světoborného, samozřejmě, ale čte se to dobře, takže to bez problému dáte za nějakých dvanáct hodin (plus/mínus). Tempo vyprávění je hodně zběsilé, styl čtivý. Postavy propracované a zápletka v celku zajímavá. Hned se pozná, že to napsali lidi, co umějí psát. V tomhle románu se taky hodně dbá na detaily respektive věci týkající se kolem pozadí a legendy o lebce. Celou dobu jsem čekal ufony, ale výsledek celkem mile překvapil. Na druhé straně jsem si říkal, kdy se tam objeví Harrison Ford a práskne bičem. Mimochodem - hlavní hrdinka je takovou zajímavou kombinací zmíněného archeologa a Larry Croft. Docela jsem čuměl, když se v jedné scéně potápěla a pak jsem zase prskal smíchy při kecech: "musíme zachránit svět" - větší klišé jsem v poslední době neslyšel. Inu, když se to tak vezme, tak kniha je docela takovou sbírkou klišé. Ačkoliv jsem čekal, že hlavní hrdinku obviní z vraždy, půjde jí po krku FBI, zednáři, policajti, vrazi a že ve zběsilé honičce bude luštit symboly a bude mít k ruce manžela. Což se nestalo a byl jsem mile překvapen. Na druhé straně mohli autoři trochu víc zapracovat na záporákovi. Člověk, který se dokáže manželské dvojice zbavit jen pomocí ostrahy/vojáků a psychyatrů je spíš k smíchu. Každopádně pokud nečekáte velké věci, máte rádi konspirační teorie o konci světa a rádi se u čtení bavíte, jste tu na správné adrese. Na druhé straně ale nechápu, jak se tohle mohlo stát mezinárodním knižním hitem...

rok 2012

Autoři knihy