Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1063 1063

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

LussyP
09.08.2020 5 z 5

4,5 hvězdičky.

Velmi čtivá oddechovka, mít více času, přečtu ji za jedno odpoledne. Oba detektivové sympatičtí, každý má nějaké své chmury, přesto, že jsem velmi brzy věděla, kdo zatím stojí, kniha mě bavila a těším se na druhý díl.

Bishi
06.08.2020 4 z 5

Skvělá a originální kniha, celá série mě velmi baví a na další díl se vždy velmi těším. Toto se opravdu povedlo.

Ticiana
05.08.2020 4 z 5

Na knihy jsem se tesila, chtela jsem kratsi detektivku. Jude a Uriah jsou skveli. Libi se mi styl psani. Je to bez nejakych vetsich vytacek, proste naprimo napsany. Podezreni jsem mela, ale bylo to hodne dobre. Tesim se na dalsi dva dily.

mirunda
05.08.2020 5 z 5

Výborná knížka. Úžasně a napínavě napsáno. Jude mi byla velmi sympatická. Plnej počet hvězdiček je na místě. Hned jdu na druhý díl.

ctenarkaEva
05.08.2020 5 z 5

Skvělé čtení, konečně jsem se zase jednou trefila do thrilleru a ne do knihy, která se tak jen tváří. Líbilo se mi propojení toho, že hlavní hrdinka Jude je zároveň vyšetřovatelka, ale také byla oběť, což ji samozřejmě poznamenalo fyzicky i psychicky. Příběh byl zajímavý, knihu jsem přečetla na jeden zátah. Už se těším na další díly.

ivoiro
05.08.2020 4 z 5

Musím přiznat, že kniha se mi hodně líbila. Již mám připravené další dva díly.

veronika9761
31.07.2020 5 z 5

Rezba jako blazen, nemozno se odtrhnout. Parada!

5/24 - všechny tri knizky série ctu znova a berou me stejne jako poprve. Neuveritelny, fakt.

Awča
27.07.2020 5 z 5

Se čtením jsem dlouho váhala, měla jsem obavy, že to bude hodně těžké téma.
Příběh je ale napsaný čtivě, napínavě, ústřední dvojice mě moc bavila.
Zápletka je trošku přitažená za vlasy, ale nejde přeci o literaturu faktu.
Zkusím i další díl.

Skřítek77
24.07.2020 4 z 5

Čtivá detektivka s hlavní vyšetřovatelkou, která sama byla tři roky vězněna a mučena, a jejíž "návrat do reality" není zdaleka tak idylický a hladký, jak o něm během svého věznění snila.

MamaKnihomolka
19.07.2020 4 z 5

První díl série detektiva Jude Fontaineové. Kniha je velmi čtivá a autorka píše velmi poutavě.
Hlavní postavy Jude mi při čtení bylo hrozně líto. A čím víc jsem se o ní dozvídala tím větší jsem měla husí kůži co všechno musela prožít. Nikdy bych neřekla jak těžké je se odpoutat od své minulosti a najít sebe sama. Bylo úžasné jak Jude byla naprosto jiná osobnost než předtím. Velmi dobrý nápad a zpestření bylo to, že se díky věznění ve tmě Jude zbystřily smysly a jak dokázala v lidech číst.
Co se týče případu tak jsem měla tip na vraha, ale byla jsem jen kousek mimo.

Irsaf
18.07.2020 5 z 5

Nechápu, proč jsem se čtením této knihy tak dlouho otálela...
Bylo to vážně skvělý čtení...

Ivka164
15.07.2020 4 z 5

Kniha je celkem napínavá a dobře se čte. Autorka se velice podrobně a dlouze zaobírá pocity hlavní hrdinky. Právě proto mě kniha trošku nudila, častého opakováním pocitu, že hlavní hrdinka nikdy nebude stejna jako dřív. Konečný děj knihy je však zajímavý a rychlý.

moudivlacek
13.07.2020 5 z 5

Perfektní!!!!!!!! Příběh o unesené detektivce Jude, která se dostane ze zajetí po více jak 3 letech vlastními silami. Jenže něco za něco. Její přijetí "do života" a do práce neprobíhá podle jejích představ v zajetí. Najednou se vše hroutí jak domeček z karet. Autorka skvěle vylíčila pocity, nálady a chování Jude, ale i jejího okolí. Od naděje, snů až po beznaděj a bezmoc. Každopádně by to nebyla Jude, aby nakonec nenašla "svou cestu". Její krátkodobý parták zprvu velmi důrazně odmítá její návrat. Po čase však zjišťuje, že není vše takové, jak lidé kolem Jude ukazují. Najednou už to nejsou bláboly Jude, ale důkazy, které vše obrací nečekaným směrem. Milovníkům detektivek a thrillerů knihu doporučuji. První setkání s autorkou a rozhodně ne poslední.

INCOGNITOREADER
06.07.2020 5 z 5

Příběh má super spád. Po napínavém začátku jsem se bál, že kniha zpomalí a bude to nuda. Ale ne! Děj letí rychle dopředu a nedovolí vám se nudit. Kniha se mi moc líbila a těším se na další díly.

BecaTark
18.06.2020 4 z 5

Napinava kniha, kterou se mi nechtelo odlozit.

ydnac
07.06.2020 5 z 5

Nevím čím to je,ale poslední dobou mám štěstí na SUPER detektivky :-) tuhle přidám mezi své oblíbené stejně jako nedávno Cartera. Opět se výborně četlo, čas mi utíkal jako blesk a byla jsem na konci. Jude je skvělá a i když prožila co prožila vstala a poprala se s tím.Se svým kolegou byli perfektní dvojka.Konec přišel dost rychle,ale kde by se taky už coural na konci knihy:-) tak už jen juchu sehnat další díl.

Lucifer2010
23.05.2020 5 z 5

Super jdu na dalsi....

jankaander
21.05.2020 5 z 5

Super čtení, jdu na další....

Janík511
16.05.2020 5 z 5

Tak tohle se povedlo. Zápletka mohla být více propracovaná a konec hodně uspěchaný, ale i přesto velmi povedený thriller. Jdu se hned pustit do dalšího dílu.

sun.from.ibiza
12.05.2020 5 z 5

Žádná hluchá místa, děj prostě odsýpá a najednou je konec. Závěr nebyl překvapivý, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo, možná bych ocenila trochu více napětí.
Druhý díl si rozhodně přečtu také.