Dvory Chaosu

Dvory Chaosu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48797/bmid_tajemny-amber-dvory-chaosu-Ye5-48797.jpg 4 267 267

5. kniha série Tajemný Amber. Amber umírá. V prudkém zápase o vládu se následníci trůnu nezastavili ani před tím, co tvoří samu jeho podstatu. Aby posílil svou moc, odhodlal se princ Brand ke kruté oběti. Prolil krev Ambeřana Martina a tím porušil Vzor, z něhož říše povstala. O záchranu se pokouší princ Corwin. Nemůže se spolehnout na žádného ze svých sourozenců, neboť není jasné, na které straně kdo z ďábelsky lstivých Oberonových dětí stojí. Velká hra o Kámen Rozhodnutí, který jediný může pomoci k opravě vzoru, se vyvíjí v Corwinův neprospěch. Brand je vždy o krok vpředu a v rozhodující chvíli nekrytého Corwina zaskočí...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Straky na vrbě

The Courts of Chaos , 1978

valda
29.04.2011 5 z 5

Poslední díl corwinovské série z Amberu vypráví hlavně o corwinově putování ke Dvorům chaosu. Dozvíme se, jestli se podaří otci Oberonovi opravit Vzor. Jak dopadne konečná bitva vojsk Amberu proti Chaosu a jestli tak zavládne řád, chaos nebo nový svět stvořený zákeřným bratrem Brandem.
Protože se jedná o poslední díl, čekal jsem asi něco velkolepějšího. Převážná část knihy je o corwinově cestě, na které potkává různé bytosti a někdy se chová na můj vkus až trochu hloupě. Vysvětlí se několik zbývajících nejasností, ale oproti předchozím zamotaným dílům se toho vlastně příliš neděje, i když se mi celá kniha četla velmi dobře. Spíše mi kniha přišla jako takový bonus, ze začátku jako takové intermezzo, corwinova cesta je velmi komorní. Události kolem bitvy zase připomínaly jakoby epilog. Pro mě rozhodně nejslabší kniha pentalogie, ale pořád na skvělé úrovni, nemůžu dát nižší hodnocení. Už se těším na dobrodružství Merlina.