Záhada zmizelého šlechtice

Záhada zmizelého šlechtice https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495517/bmid_zahada-zmizeleho-slechtice-Z0B-495517.jpg 4 69 69

Tadeáš z Příhraz série

Pan Tadeáš z Příhraz je povolán samotným Václavem II., aby se dostavil na hrad v Sadské. Vydává se tedy na cestu, na níž ho doprovází jeho sluha Vítek, zatímco velitel hradní posádky Jozífek zůstává na panství, aby ho chránil před řáděním lapků. Po příjezdu do Sadské je pan Tadeáš panovníkem pověřen vypátráním mladého šlechtice, který zmizel beze stopy. Zdánlivě snadný případ se však záhy komplikuje. Nic a nikdo není tím, za koho se vydává, a na povrch vyplouvají dávná rodová tajemství…... celý text

HanaVa98
15.02.2023 5 z 5

Právě dočteno a jsem velmi nadšená. Příběh se mi líbil, hlavní postavy jsou sympatické a děj byl pěkně zamotaný. Do poslední chvíle jsem netušila, jak to celé dopadne. Moc pěkně napsáno, krásně se mi četlo a jen nerada jsem knihu odkládala.
Pan Tadeáš se mi chvílemi zdál na Vítka příliš přísný a Vítek mi chvílemi připadal zase příliš přísný na Prokopa. Přitom Vítek vyšel ze stejných poměrů jako Prokop. Ale jinak opravdu skvělá kniha a já už se moc těším na další pokračování.

Ladygeront
11.01.2023 5 z 5

Líbí a hodně! Bavilo mě to, hádala jsem kdo asi byl lump i když ono jich tam bylo víc. Tato kniha byla první, od spisovatelky, kterou jsem četla.A víte proč? Protože do mé knihovny žádná předchozí nedorazila! Já mám ráda Vondrušku i jiné spisovatele, kteří píší historické detektivky a historii vůbec. Myslím, že tato autorka mu bude dobře šlapat na sandál!! A mě ukrátí mé dlouhé noci.Tak ať se daří, paní Novotná.-)

kolacky
25.12.2022 5 z 5

Moc dobře napsané! Klidně by mohl být prequel, kde by se popsala předchozí dobrodružství pana Tadeáše a Vítka, naznačená v ději, stejně jako určitě bude další díl s našimi hrdiny. Už teď se těším!

EvikU.
26.11.2022 5 z 5

Historická krimi z období Václava II. Poklidně plyne. Řádky plynou a čas strávený u knihy se mi zamlouvá. Je to skvělá od dechovka u které se ztratíte v čase. Vypnete myšlenky, odpočinete si a zažijete dobrodružství spolu s hrdiny.

Postavy pana Tadeáše a jeho sluhy Vítka jsem si hned oblíbila. Povolá si je sám král aby jeho příteli vypátrali ztraceného syna. Jejich putování a pátrání po událostech se mi zamlouvalo. Jejich vyptávání se bez moderních vymožeností. Byla jsem v lesích a močálech v dřívější době. Doprava pěšky nebo na koních. Umím si to živě představit.

Prostředí minulosti bylo krásně napsaný. Mám ráda vypravovat se do minulosti skrz beletrii. Dýchne na mě doba dávno minulá a já se do ní ráda ponořím.

Seděl mi styl psaní. Knihu jsem přečetla velmi rychle, protože jsem se těšila, kdy ji vezmu opět do ruky. No a obálka knihy to celé krásně doplní.

Děj byl napínavý, celou dobu jsem si říkala, jak to všechno bylo. Podezírala jsem chvíli toho, pak zase někoho jiného. A to se mi hodně líbilo, že byly vztahy v knize řádně propletené a rozmotávala je autorka uzlík po uzlíku. Ani mi v knize nechybělo mnoho krve, které se většinou objevují v thrillerech z dnešní doby. Přesto byla kniha napínavá, nutila mne přemýšlet, jak to celé bylo. Kdo mohl chtít zabít šlechtice, který podle výpovědi lidí byl hodný člověk?

Konec mě hodně překvapil. Nečekala bych takové rozuzlení. Škoda dalších věcí, které se staly… Pana Jana z Milovic mi bylo fakt líto. Možná mi malinko vadilo, že Tadeáš byl až takový kladný hrdina. Nějakou drobnou vadu na kráse mít mohl. A škoda, že v knize nebyl i nějaký osobní život hlavních postav krom pátrání, tam o nich téměř nic nebylo.

Kniha je prvním dílem ze série. Jelikož se mi četla opravdu hezky, určitě si pořídím druhý díl. Přestože je to série, tento příběh se uzavřel. A tak to mám ráda, ne když musím být napnutá několik měsíců než vyjde další díl. Ale i tak se samozřejmě na dvojku Vítka a Tadeáše ke kterým přibyla postava Prokopa v dalším díle moc těším.

Kanimůra2
16.11.2022 5 z 5

přesně jak píše komentář pode mnou. Roste nám druhý pan Vondruška. A to je dobře. Za mě není těchto "laskavých" detektivek nikdy dost

hanzmb
29.09.2022 5 z 5

Autorka určitě není troškařka. Za 2,5 roku od vydání 1.knihy přichází na trh už její 6. kniha a to dokonce ve 3.sérii. I když tato poslední ještě není pojmenovaná. Navíc každou vydává jiné nakladatelství. To, že tuto dokonce Moba, už svědčí o něčem samo o sobě. Na posledním setkání s Vondruškou autor líčil, jak soutěží s dobrým kamarádem Honzou Bauerem kdo vydá víc knih. Aby za pár let neříkal to samé o kamarádce Martině Novotné. I tato série je z období Václava II. Každý, kdo se vyhne Lucemburkům má u mě velké plus. Současně s každou další knihou je vidět i pokrok ve spisovatelském řemesle. Bohužel rozjetí další série znamená odsun jak mně nejsympatičtějšího Jakuba, tak i dalšího příběhu z mých milovaných Ujkovic.