Ta druhá Belle

Ta druhá Belle https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527687/bmid_ta-druha-belle-656f358088e42.jpg 3 189 189

Je touha mocnější než láska? „Dávám ti poslední šanci, abys mi řekla, že mi patříš“ Tato slova jsem odmítla říct muži, který mě uprostřed noci unesl a donutil mě vydat se na nikdy nekončící pouť lesem. Zatímco on se zoufale snaží zlomit kletbu, která zasáhla nejen jeho, ale i celé království, já jsem odhodlaná utéct a vrátit se zpět domů. Stejně nejsem TA žena, kterou chce Tou ženou je má sestra, krásná, knihy milující dívka, která chce od života víc a věří, že jediné, co potřebuje ke štěstí, je princ. Samozřejmě on netuší, že ona není vůbec taková, jakou si představuje. Snažím se popřít naši vzájemnou přitažlivost a mohu jen snášet další tresty – a nakonec budu nucena se podřídit jeho touhám. Do té doby se ale budu bránit tomu, abych se sblížila s člověkem, jako je on, s pravým padouchem předurčeným pro samotné peklo. Nikdy mě nezíská, tu druhou Belle.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Other Belle , 2021

Janulkaxxx
08.02.2024 5 z 5

Princ Krasoň a Popelka...... to me dostalo hned na zacatku. Ikdyz jsem si rikala, ze to bude hrozna blbost a to si myslim i ted, ale je od zacatku tak dobre plynule ctiva..... neslo prestat cist, takze jsem ji prehltla na jeden zatah. Fakt se mi to libilo. Takova krasna pohadka. Ale myslim, ze jednou precist stacilo a vracet se k ni uz nebudu.

monika0181
08.02.2024 5 z 5

Pohádku Kráska a zvíře miluji jak v Disneyho provedení, tak tu českou hranou Vlastimilem Harapesem (Panna a netvor).
Tady příběh není tak ani tak. Není to celá pohádka a ani to není pouze inspirace pohádkovým příběhem.
Máme namíchané pohádky s realitou. Je to těžké, pokud srovnáváte s pohádkou, tak je to strohé osekané. Pokud to chcete brát jako realitu, je to příliš pohádkové.
Asi proto takové komentáře.
Já jsem byla ale max spokojena. Užila jsem si romantický pohádkový příběh, který jsem přečetla za jeden večer.
Ke knize se jistě vrátím už proto, že Krásku a zvíře mám ráda. Bylo to prostě pohádkové.

Jeanine8
08.02.2024 3 z 5

Whitney měla chuť napsat si pohádkovou slaďárnu, ale asi ji tlačil čas

Annabelle
08.02.2024 5 z 5

Po dlouhé době tu mám opět retelling a opět na mou milovanou pohádku Kráska a zvíře, kde je tentokrát tím hrdinou Gaston – ten, který v původním příběhu byl padouchem a v Té druhé Belle se nyní stává hrdinou a objektem lásky hlavní hrdinky – té druhé a „ošklivější“ Belle.

Belle je mladší sestrou původní Krásky, která se v tomto příběhu jmenuje Isabelle. Isabelle je povrchní, chce se dobře vdát (nejlépe za prince) a opustit „maloměstský ráj.“ Belle je oproti tomu velmi sečtělá, princů odmítavá, skromná a vždy mlčky snáší narážky svého otce a sestry, které jsou mnohdy velmi kruté. Nad vodou ji drží knihy a dopisování si s tajemným přítelem, jehož totožnost nezná, protože si vyměňují dopisy v knihách v knihovně.

Gabriel Austin – Gaston má s Belliným otcem nevyřízené finanční pohledávky, tudíž přichází do domu, kde se nyní nachází pouze Belle. A když není schopen splatit dluh její otec, musí Belle zaujmout jeho místo. Tedy tak je to alespoň Belle prezentováno, skutečnost je totiž jiná, a to mnohem temnější.

Anotace Té druhé Belle mě hned zaujala, proto jsem s pořízením e-knihy dlouho neotálela a rozhodně večera stráveného na touto knihou nelituji. Příběh je neotřelý, zajímavě zpracovaný, místy nabitý drobnou jiskřivou erotikou a s překvapivým rozuzlením, kde si řeknete, že se příběh neubíral tím směrem, jak se na první pohled mohlo zdát. Belle je nebojácná sympatická hlavní hrdinka a Gabriel je neodolatelný ničema s tajemstvím, které souvisí s postavou zlověstného zvířete. Oba musí ve svém životě překonat překážky, aby se vymanili z nehezkých životů a zároveň zlomili prastarou kletbu, která svírá jedno království.

Ta druhá Belle dokáže čtenáře překvapit, jde o povedený retteling, kde najdete nejen motiv Krásky a zvířete, ale najdou se zde i další drobné a vtipně zpracované „retellingy“ Popelky, Sněhurky a Jeníčka a Mařenky. Tu druhou Belle vřele doporučuji všem, kdo má rád originální rettelingy se špetkou erotiky a neodolatelným „záporákem.“

KatieKuli
08.02.2024 3 z 5

Spíše jen povídka s pohádkovým námětem o tak trochu jiném životě Krásky a Zvířete, ve verzi pro dospělé :-)

Skodinka89
08.02.2024 2 z 5

Snaha předělat klasický příběh, kde se autorka snažila nacpat všechny pohádkové postavy, ale... Když došlo k nějakému zvratu buď ihned skončila kapitola nebo se k tomu dál nevracelo.

MAU256
08.02.2024 3 z 5

Nevím. Miluji pohádky, tady jich bylo více v hromadě. Četlo se to dobře, to nemůžu popřít, bylo to krátké, ale, no prostě nevím. Knihy od této autorky mám ráda, ale tahle nebude patřit mezi nej....

ivka7708
08.02.2024 2 z 5

Touto knihou si nie som istá. Na jednej strane milujem krásku a zviera a retellingy, ale toto mi úplne nesadlo. Nápad s príbehom je dobrý ale prevedenie nenadchlo, hlavne asi kvôli dĺžke knihy (197 strán). Prvá polovica mala dobrý priebeh, ale keď malo dôjsť k vývoju vzťahu od nenávisti k láske, akoby tam chýbali celé kapitoly. Pomohlo by pridať viac vnútorných monológov ale aj vzájomných interakcií medzi hlavnými postavami. Takto som mala pocit, že celý ich vývoj sa odohral mimo stránky kníh a my sme dostali už len výsledok. Na 200 strán sa asi autorke proste nevošlo všetko čo by som od hate to love očakávala. Plusovo hodnotím celkom dosť narážok na ďalšie rozprávkové postavy, ktoré to príjemne spestrili, ale aj tam sa mi niektoré zdali pre príbeh úplne zbytočné. Kniha je relatívne krátka a číta sa dobre, zvraty boli tak pol na pol. Niečo vám je jasné už od začiatku a niečo vás na konci prekvapí. Ja osobne som od knihy očakávala trochu viac.

Paja1709
08.02.2024

Tak asi po půl hodině čtení jsem knihu odložila a určitě se k ní vracet nebudu. Abych řekla pravdu moc jsem ani nechápala co vlastně čtu.

Šárka88
08.02.2024 3 z 5

Whitney měla určitě krásný záměr, předělat pohádku. Umí psát lépe a co se stalo? Poslední dobou to není zrovna šálek kávy na který jsme zvyklý.

Matri
06.02.2024 3 z 5

Niečo takéto som úprimne od autorky nečakala...
Od Whitney me zvyknutí na modernú romantiku, avšak v tejto knihe autorka predstavuje retelling rozprávky Kráska a zviera. Ale v klasickom rozprávkovom prevedení.
Príbeh je to ale iný. Oproti rozprávke, ktorú poznáme je o čosi zamotanejší.
Chémia medzi Belle a Gabrielom bola dosť dobrá a ich strety som si vcelku užívala, ale okrem toho ma príbeh moc neohúril.
Zaujímavé bolo zapojenie celého rozprávkového sveta - okrajovo sú spomenutí napr. Popoluška, Rampelník, trpaslíci, Janíček a Marenka, kráľovná zo Snehuliaky a iní.
Celkovo priemerné doslova rozprávkové čítanie s kvapkou pikantnejších scén. Neurazí - významne však neohúri..
Obálka je krásna :)

Hatshepsut
06.02.2024 3 z 5

"Jednou půjdu na všechna ta místa,
která jsem viděla,
do stránek mých knih, jen k nim.
A když se zeptáš, kde jsem to jen byla,
budeš si jistě myslet, že pouze sním"

Je to takový bleskový průlet několika pohádkových příběhů na pozadí Krásky a Zvířete, ale že by vše bylo trochu jinak ...? Příběh krásky a zvířete je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, z tohoto důvodu jsem se na knihu moc těšila. Ovšem klasika je holt klasika. Nebylo to špatné, snad jen vše působilo trochu zmateně a ochuzeně. Autorčiny předchozí knihy se mi líbily více.

Kudík
02.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Jaký byl příběh krásky a zvířete v podání (resp. v podobě biografie) Belle, a to dle Whitney. :) Krátká pohádka pro dospělé, kde je hodně věcí a postav ve dvojím provedení, ať již Zvíře nebo starší Isabelle a její mladší sestra "pouhá" Belle, o které v podstatě věděla pouze její rodina. Dobře se zde mihnou, anebo je o nich alespoň zmínka i další pohádkové postavy, např. Popelka, Rampelník, draci, trpaslíci, Jeníček a Mařenka.... Samotný závěr ani totožnost knižního přítele nijak nepřekvapí. Ději však ubližuje a celkem jej ochuzuje, jak je příběh krátký a každá akce je v podstatě hned odhalena nebo ukončena. 3,5*

zuzak82
02.02.2024 3 z 5

Opět další převyprávění klasické pohádky o krásce a zvířeti. A docela originální. Ale... chemie mezi hlavními postavami nic moc, děj někdy příliš zkratkovitý a celkově takový zapomenutelný průměr.

láska touha

Whitney G. (p)