Světlo v plameni

Světlo v plameni https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525990/bmid_svetlo-v-plameni-654d6d1b5a337.jpg 4 222 49

Pravda o Seřině plánu vyšla najevo a narušila křehkou důvěru mezi ní a Nyktem. Teď musí udělat všechno, aby zničila Kolise, falešného krále bohů. Nyktos má ale svůj vlastní plán a Sera si nemůže dovolit zamilovat se do zmučeného prvotního boha smrti. Vzpomínek na jejich společnou rozkoš se ale nelze jen tak zbavit. Když je oba Kolis povolá ke svému dvoru, objeví se zcela nové riziko. Prvotní síla života v Seře roste a bez Nyktovy lásky své povznesení nepřežije. Čas se krátí. Jak pro ni, tak pro celé říše... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

A Light in the Flame , 2022

terikus
20.11.2023 5 z 5

Tak se nám to pěkně zamotává a nemohlo to skončit v horší chvíli :-D. Pro mě je tahle série lepší, než Z krve a popela a tenhle díl mě v tom jen utvrdil. Každopádně to čekání bude něco...

Jane2016
20.11.2023 5 z 5

Dlouho očekávaný druhý díl ze série Žár těla a ohně je konečně tady! Předchozí díl: Ve stínu popela mě nadchl, poznala jsem díky němu autorku Jennifer L. Armentrout a totálně její tvorbě propadla. Během pár dní jsem přečetla celou sérii Z krve a popela. A kdo autorku znáte, tak víte, že píše pořádné bichličky!

A druhý díl této série byl přesně takový, jaký jsem očekávala, že bude! Napínavý, žhavý a místy srdcervoucí.Před čtením druhého dílu jsem si možná měla dát rereading Ve stínu popela, ale vzhledem k tomu, jak je knížka tlustá, bohužel nebyl čas. I z tohoto důvodu jsem se v ději chvilku ztrácela, než jsem opět pochopila všechny souvislosti! Ale po pár kapitolách mě autorka znovu naladila na správnou vlnu.

Opravdu musím říct, že Jennifer L. Armentrout je královnou tohoto žánru. A tento díl je velmi vydařený, v tento moment má na databázi knih 94 % od 34 čtenářů. Už jen tento fakt o knížce něco vypovídá a pokud hledáte skvělé romantické fantasy, určitě tuto sérii doporučuji.

Bude nekonečné čekat na pokračování!

Knihomol_ka
17.11.2023 4 z 5

Tato série bude moje smrt. A teď vážně opravdu mě to zabije. Tahle série je na mě zdlouhavá, a jelikož čekání na další díly nějaký ten čas trvá, tak já zase vše důležitý zapomenu. Ale, protože každý díl je jedna velká bichle, tak si nechci dávat rereading.

Stále si stojím za svým, že tato série je mnohem lepší než Z krve a popela. Více mi sedl Nyktos a Sera. Skoro všechny postavy jsem si tu oblíbila. Co se týče příběhu, tak dostáváme zase nové informace. Tento díl je mnohem mnohem pikantnější. Možná už i trochu moc

V příběhu se vyskytuje na mě až moc postav, takže jsem občas zapomněla kdo je kdo. Jinak děj byl super, ale občas jsem už nevnímala a koukala, kdy bude konec. Vážně je to zbytečně dlouhý. Konec jsem předvídala. Ale jsem zvědavá co si pro nás autorka snad už opravdu v posledním díle přichystá.

SilvieB
16.11.2023 5 z 5

Od začátku zbožňuju dvojku Nyktos + Serafena. Ti dva si mě naprosto získali.
Jakmile tuhle nádhernou knihu otevřete, nudit se určitě nebudete. Moc se mi líbilo, že hned od prvních stránek děj plynul, bez zdlouhavých vysvětlování a připomínání co se událo v minulém díle.
Opět je kniha plná různých postav a každá z nich je originální a zajímavá. Je pravda, že ta podobnost se sérií Z krve a popela tu je. Působí to jak kdyby Armentrout psala podle stejného schématu, ale mě to nijak nevadilo.
Je tam plno zvratů, které jsem nečekala a slzy mi tekly minimálně třikrát.
Jak už jsem psala, Serafenu s Nyktem zbožňuju. Když se zrovna neděla žádná akce moc mě bavilo číst o těch dvou. Jejích výměny názorů jsou plné sarkastických poznámek, několikrát mě to upřímně rozesmálo.
Emoce Sery jsem cítila stejně jako Nyktos . Akorát kdyby tam nebylo tolik erotiky... Všeho moc škodí.
No ale ten konec....?!! Takhle to skončí?? To bude nekonečné čekání na další díl.
Na konci, po přečtení poznámky autorky, mi došlo, že kniha má i poslání. Má pomoct všem bolavým duším, které možná stojí na hraně, aby věděli že v tom nejsou sami...

Matri
15.11.2023 4 z 5

„Nikdy nevíš, kolik toho uneseš, dokud už víc nemôžeš."

Začnem záverom.. a ten bol naozaj grandiózny!!!
A na to môžem povedať len - škoda, že až taká famózna nebola celá kniha :(
Z môjho pohľadu, som sa trošku vrátila k veciam, ktoré mi vadia na sérii Z krve a popela, a teda - strašne zdĺhavým, na oko zbytočným rečiam. Je to za mňa trošku na úkor svižnejšieho deja.
Preto po úplne famóznej prvej časti, nastalo pre mňa mierne sklamanie :( (uberám len 1 hviezdičku) :))
Ja by som obe tieto série skrátila asi na polovicu, lebo niekedy je naozaj trošku menej viac ;-)
Chémia medzi Serou Nyktom je ale úžasná, a celkovo silnou stránkou knihy sú úžasné dialógy!
Teším sa na ďalšie pokračovanie... Ach ten zaver!!! <3

„Já jsem jen z masa a krve, zato ty jsi“

„Co jsem?“

„Jsi tělo a oheň.“

„Tak to by sis měl dávat pozor,“ popíchla jsem ho, „aby se z tebe nestal jen uhlík a popel.“

1259
13.11.2023 5 z 5

No tak jelikož se to začíná pořádně rozjíždět a šíleně zamotávat tak se šíleně moc těším, až bude další díl. Já tyhle knihy prostě miluju. Nenávist, láska a tak dál to prostě musí být.

Anastazie0810
12.11.2023 5 z 5

Příběh Serafeny a Nykta se v tomto dílem rozvinul nečekanými směry stejně jako osudy vedlejších postav.
Poodkryly jsme některá hodně stará tajemství nad kterými jsem žasla i já.
Je tu mnohonásobně více sprostých slov, ale to mi určitě nevadilo.
Celá série o Poopy a Casteelovi a o Seře a Nyktovi se staly mojí závislostí. Čekám jestli tam nedojde k setkání všech čtyř hlavních hrdinů. To by bylo něco. Taky by bylo super nahlédnout do hlavy Šedovi. Třeba to jednou příjde. I přes větší množství stran s nimi prožívám jejich osudy se zatajeným dechem.
Neskutečně mě to baví.
Teď příjde to nejhorší, čekání na pokračování. Snad to nebude trvat dlouho :D

Monča940
10.11.2023 5 z 5

Snad jediná věc co mi na této knize a sérii vadí je, že nemůžu sáhnout hned po další knize :)
úžasný! Konec zase překvapil a doufám, že další díl přeloží co nejdříve

Bryel
10.11.2023 5 z 5

"Emoce mohou ovlivnit rozhodování bez ohledu na to, jak nestranní si připadáme. Pokud umíš cítit, můžeš se dostat pod tlak emocí."

Masterpiece mezi romantasy! Nenacházím slov, kterými bych dostatečně vyjádřila své nadšení z této série.
Božské! Vášnivé! Mocné! Velkolepé! Plné romantiky a napětí!
Světlu v plameni nechybí vůbec nic a mě emocionálně rozmetalo na popel. :-)
Hodnotit tuto knihu pěti hvězdami mi připadá málo. Vřele, opravdu vřele doporučuju. A moc se těším, jak bude příběh Sery a Šeda pokračovat...

"Nejsi unavený? Přeskočme tenhle rozhovor." Zkřížila jsem ruce na prsou. "Zvlášť když už jsme to řešili přinejmenším pětsetkrát."
Znovu zaúpěl. "Máš pravdu. Ráno tě seřvu ještě jednou."
"Víš to jistě?"

Jennifer L. Armentrout