Rozpolcení

Rozpolcení https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146518/bmid_rozpolceni-a3B-146518.jpg 4 434 60

Svět Tryllů / Trylovia série

Obětuje Wendy pravou lásku pro záchranu přátel? Když Wendy Everlyová objeví pravdu o svém původu, dojde jí, že její život už nikdy nebude takový jako předtím. Stále však přicházejí nová a nová překvapení. Dozvídá se, že její spojení s Vittrou je velice úzké, užší než si kdy dokázala představit, a že Vittra se nezastaví před ničím, aby ji získala na svou stranu. Pokud Wendy dokáže ovládnout své schopnosti a pokud se provdá za stejně mocného Trylla, jako je ona sama, bude mít moc ochránit Trylly před válkou s Vittrou. To pro ni však znamená, že se musí navždy vzdát Finna, svého milovaného ochránce, a že musí zapomenout i na Lokiho, okouzlujícího markýze z Vittry. Je rozpolcená mezi svými vlastními touhami a potřebami lidu, mezi láskou a povinností. Wendy se musí rozhodnout, kterou cestou se vydá. Pokud se rozhodne špatně, může ztratit vše a každého, na kom jí záleží, v obou jejích světech.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Torn , 2010

BarkaS
27.02.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale čekala jsem víc. Wendy (děsné jméno) se trochu cyklí v ufňukanosti. Nebýt toho, s klidným svědomím bych dala i 4 *.

Lenka.Vílka
10.01.2017 4 z 5

Čtivost nižší než u prvního dílu (žádné: dokud nepřečtu, nejdu spát, nenastalo a taky čteno déle), ale po stránce příběhu, lepší něž první díl. Správná kniha, když nechcete moc přemýšlet o ději, ale proč ne.

sarahmoon
03.01.2017 4 z 5

Vážně je lepší jak první díl.
autorka píše otevřeně, málo co Vás překvapí, ale pořád je to pěkné a chytlavé čtení.
Čtvrtá hvězda za Lokiho, a nejen za něj jako za postavu, ale i za to jméno :o)

Nikolka001
22.09.2016 4 z 5

Opět skvělý zážitek ze čtení. Mohu pouze doporučit! :-)

Jass
06.03.2016 5 z 5

Rozhodně daleko lepší než první díl... Čím to asi bude? No, rozhodně za to nebude moct Loki, že? XD Víte, Finn se mi docela líbil... dokud se neobjevil Loki :D

eŠ
10.01.2016 2 z 5

Ve druhém díle se čtenář lépe seznámí s Lokim a Tovem, což jsou v podstatě jediné dvě postavy, které jsem si alespoň trochu oblíbila. Wendy mi přijde víc a víc otravnější. Ostatní postavy se jí stále ve všem podřizují a jsou upozaděny. Vztahy většiny postav k Wendy jsou pozitivní - žádné intriky, všichni mají 'duši' na dlani a netají se svými postoji ani 'ďábelskými' plány (viz. král Vittry). Vývin milostných vztahů je čtenáři předhazován příliš okatě, než by mohl některý později překvapit.

Tryllové jsou v podstatě spojením čarodějů a hobito-elfí krve. (smích) Mají oči i vlasy barvy země, neradi nosí boty, občas má jejich kůže nazelenalý odstín, své děti dávají na výchovu k lidem, později žijí z jejich peněz, přičemž samotnými lidmi opovrhují a mluví o sobě jako o "vyšší rase".

Budoucího manžela Wendy jsem odhadovala už v prvním díle, stejně jako byl cítit 'závan' milostného trojúhelníku. Celý příběh se v podstatě opět zaměřoval na city Wendy. Chybělo mi poznávání Tryllské kultury, její historie. Děj mě nepohltil, vlekl se, a romantické scény nudily. Jediné co mě nutilo číst, byl příslib třetího dílu, který by snad mohl vše objasnit, zahladit stopy nesrovnalostí a ozářit plytkost která z knih čiší.

Alex.Barunka
23.11.2015 2 z 5

Lepší než první díl, pro mládež je tato trilogie určitě to pravé, pro náročnějšího čtenáře rozhodně ne.

kejss044
03.10.2015 5 z 5

Amanda Hockingová nezklamala.
Její knihy jsou prostě jedny z nejlepších.Je to romantika,fantasy a dokonce se u toho i zasmějete.
Škoda,že knih klidně i sérii nemá více,protože bych si je 100% přečetla :)

Nina07
27.08.2015 5 z 5

Dalsi skvela knizka uz se tesim na dalsi

adelaska
07.08.2015 4 z 5

Tak v tomto díle se zas tolik nedělo, ale musím říct, že mě neskutečně bavil, je to velice čtivé. Začíná se mi to hodně líbit. Uvidíme co poslední díl a ohodnotím to pořádně až potom.

Adele02
29.07.2015 4 z 5

No to teda! Jedno překvápko za druhým! Na to, jak mě to původně vůbec nebavilo, se to ke konci parádně rozjelo. Už jsem zvědavá na závěrečný díl!
Tove, Tove, Tove! ♥♥♥

simonne6942
19.07.2015

Kniha mě mile překvapila, narazila jsem na ni náhodou v knihovně. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout :)
"Neber si ho! Vem i radši mě!"

Selfinka
05.03.2015 5 z 5

Pěkné pokračování, ale zdá se mi, že se tam vcelku nic moc nedělo. Dozvěděli jsme se něco víc o Wendy, ale to je tak vše. Jsem zvědavá, koho a co si nakonec vybere.. :)

martina5069
04.03.2015 5 z 5

No sice mi trvalo přes měsíc než sem knihu dočetla protože nebylo moc času ale sem zvědavá jak to celé dopadne :) Teď mě docela mrzí že sem si přečetla některé recenze a vím s kým Wendy nakonec zůstane ale psát to sem nebudu a kazit těm ostatním kdo knihu nečetl moment překvapení . A poslední věc že mám knihu jak v pdf tak original knihu a v pdf formátu není na konci "slovník trylštiny" a ještě bonusová povidka od Amandy což mě docela mrzelo kdyŽ sem knihu občas četla přes mobil v čekárně u doktora nebo jízdou mhd takže k dočtení knihy sem se nakonec dostala až teď.No nic začnu číst poslední z trilogie a těším se na dalši dobrodružství Wendy a jejích přatel.

Jessee
24.02.2015 5 z 5

Dobře se čte.

Aléda
19.01.2015 5 z 5

Nějak se nemůžu rozhodnout, který díl je lepší, jestli tenhle, nebo první..oba mi přijdou suprový!!! Už se těším na poslední! V tomhle díle jsem si fakt oblíbila Lokiho a jeho smysl pro humor. :) Jsem moc zvědavá jak to celé dopadne. Doporučuji

estelina2300
16.01.2015 4 z 5

trochu lepší než první díl :)

Nikuš16
24.12.2014

Suprová...krásně se mi četla :)

TheB
01.12.2014 4 z 5

Kniha stejně dobrá jako první díl. Strašně dobře se mi kniha četla, Wendy jsem si strašně oblíbila. Když se nad tím zamyslím, tak mi přijde, že se toho v druhém díle vlastně ani tolik nestalo a přesto jsem se celou dobu nemohla od knihy odtrhnout :)

julliette
12.11.2014 5 z 5

Další díl se čte velmi rychle a svižně. Loki se zprvu chová jako protiva, ale zdá se mi milý. Nedivím se Wendy, že se do něj zamilovala. Velmi akční a zajímavý díl. :)