Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516178/bmid_svatebni-historky-aneb-jak-se-nevda-rwK-516178.jpg 4 113 113

Láska, sex a radnice! Řekněte své ANO pořádné dávce zábavných historek o vztazích, které (ne)skončily před oltářem. Zažili jste někdy svatbu jako řemen, bláznivou rozlučku se svobodou anebo kuriózní žádost o ruku? Populární stand-up komička Lucie Macháčková je věčná družička a trapasů a bizarních zážitků má na rozdávání. Dozvíte se, jaké typy hostů zaručeně potkáte na každé svatbě, proč se nevyplácí hubnout do svatebních šatů, co lze zažít na ztřeštěné skotsko-ruské svatbě, kde si nikdo nerozumí, co neříkat muži o svatební noci i jak vypadá pravé české svatební bingo a mnoho dalšího. Vtipem a nadsázkou nabitá kniha o veselkách vás zaručeně rozveselí.... celý text

rumova_kulicka
21.12.2023 4 z 5

Trochu jsem se bála trapnosti, protože tomuto stylu asi více sedí živý přednes. Ale byla jsem mile potěšena, sedlo mi to :-)

Misabi
20.12.2023 5 z 5

Neumím říct, která z knih autorky se mi líbila víc, zda Historky z Tinderu nebo Svatební historky, obě byly skvělé. Knihu jsem si dávkovala, aby mi dlouho vydržela. Nasmála jsem se bohatě a nahlas. Humor autorky se mi líbí. Snad bude brzy ke knize Listování.

Luccinda
27.11.2023 4 z 5

Tak tohle bylo jedno velké překvapení! Nebýt toho, že jsme Lucku Macháčkovou měli možnost vidět na blogerském dýchánku, nejspíš bych po její knížce nesáhla. Lucka nás ale skvěle navnadila, takže jsem se na stand-up v knižní podobě začala těšit. A jo, tohle bylo (skoro) stejně skvělý, jako vidět Lucku naživo.

Takhle jsem se u knížky ještě nenasmála. Ačkoliv se mě svatba a cokoliv s ní spojené zatím netýká, i tak jsem si všechny historky neskutečně užila. Hodně jsem si knihu dávkovala, aby mi vydržela co nejdéle, a pokaždé mě dokázala rozesmát a zlepšit mi náladu. Takže za mě super! A už jsem se musela pustit i do předchozí autorčiny knihy Historky z Tinderu, které zatím vypadají taky skvěle.

Pitbullka
26.11.2023 4 z 5

Ačkoliv nejsem úplně cílovka na Svatební historky, tak musím říct, že se mi líbily. Lucka má humor, který mi je blízký a mnohdy jsem se u knížky smála nahlas. Za mě parádní knížka na odreagování.

kalinkacz
19.11.2023 4 z 5

Lucii Macháčkovou, skvělou stand-up komičku, znám díky její loňské novince Historky z Tinderu! U těch jsem se nasmála neskutečně (a spolu se mnou i lidé v metru).
Když jsem letos zjistila, že autorce vyjde novinka Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala, zajásala jsem! Díky reading copy jsem si mohla knihu přečíst ještě před vydáním a řeknu vám, bavila jsem se stejně dobře!
Autorka do knihy zahrula historky ze svateb, které navštívila, z rozluček, které organizovala, ale i zábavné seznamy, kde si odškrtáváte svatební bingo nebo návod pro muže, jak vůbec ženu o ruku žádat.
Pokud se chcete u knihy zasmát, četli jste autorčinu předchozí knihu nebo hledáte dárek pro někoho, koho čeká svatba – pak budou Svatební historky super volbou!

DreamerX9
09.11.2023 3 z 5

Noo historky z Tinderu za mě byly lepší ale tohle byla taky sranda dokonce i s pár skvělými úvahami ale většina toho již Lucie řekla ve svém stand upu na YouTube. Ale i tak jsem se pobavila a na odlehčení svatebního stresu i mysli si myslím že je kniha parádní.

Akléda_
08.11.2023 3 z 5

Jeeee tak tohle bylo fakt fajn pro pobavení a víceméně jsem si to užila. Četli jsme společně s přítelem a fakt jsme se zasmáli. Trochu mě mrzelo, že některé z těch "povídek" jsme měli možnost už jinde slyšet, ale chápu, že není možné ty historky nevyčerpat. Na úplném začátku nám trochu trvalo než jsme se do toho dostali a bylo to takové suché, prvních pár desítek stran. Prostředek byl fakt super, tam jsme se bavili, smáli a večer když jsme si příběhy dávkovali se těšili, co nás bude čekat. A konec byl za nás zase trochu slabší, příběhy začaly být totiž hodně krátké a působily na nás spíš jako nějaké útržky z více příběhů, což dohromady nepůsobilo tak hezky. Jako celek ale fakt užité, smáli jsme se, pobavili a i když s tímto tématem nemáme žádnou osobnější vazbu, tak jsme si to užili. A ty pasáže s bingem, tipy na písničky, typy hostů, nevěst a družiček, to bylo taky boží.

joanb
07.11.2023 4 z 5

Přečteno za chvilku. Místy vtipné, místy ne. Nejvíce jsem se zasmála u poslední povídky. Myslím, že by knížce slušelo listování .

Aiden888
19.10.2023 3 z 5

Tak literární vrchol jsme od toho asi nikdo neočekávali, ale blbý to není. Prostě taková příjemná jednohubka, u které se člověk občas i zasměje. Když si odmyslím styl, jakým je to napsané a o čem to celé je, musím vyzdvihnout jedno prosté zjištění, k jakému jsem během čtení dospěla - svatba je peklo a většina nevěst se mění v godzilly. A jsem fakt vděčná tomu nahoře, že mi přihrál do cesty chlapa, se kterým to vidíme stejně - vzít se v tichosti, opíct si k tomu pár špekáčků a všechny ty srandy typu půlroční vybírání šatů, dekorací, tří set hostů apod. s radostí přenecháme jiným :)

flalacek
17.10.2023 1 z 5

Celkem nuda, ani jednou jsem se vlastně nezasmála. Nechápu, co všichni na této hlouposti vidí a proč se všude propaguje. Jako představení možná dobré, ale jako kniha je to špatně zpracované a nezáživné. Někomu to možna přijde fajn, ale mě to nezaujalo.

Domieeele
15.10.2023 4 z 5

Čtení bylo pohodové, párkrát jsem se uculila, ale nezasmála, tudíž hvězdička dolů. Ale Lucce děkuji, zavzpomínala jsem na tu svoji svatbu a všech ostatních. :)

Nolina
13.10.2023 5 z 5

Kniha překonala mé očekávání. Skvělé čtení! Opravdu jsem se bavila. Snad ještě o trochu víc než u těch Historek z Tinderu.

teresz.c
13.10.2023 5 z 5

Autorka opět nezklamala :) moc nechápu pár předchozích negativních komentářů. Mě to rozhodně bavilo! Téma je samozřejmě trochu jiné než u první knihy, takže vtípky nejsou až tak bizarní jako v případě randění naslepo. Na druhou stranu se kniha točí kolem situací, které všichni dobře známe. Kniha je zábavná, veselá a skvělá na zlepšení nálady do současného deštivého počasí! :)

brnensky-ctenar
13.10.2023 1 z 5

První kniha autorky Historky z Tinderu byla neotřelá a zábavná. Ale tato novinka je úplný opak: nuda, klišé, trapnost a naprostý odvar toho, co bylo v minulé knize. V tomto případě se tedy nepodařilo navázat na první knihu.

Mosula
12.10.2023 2 z 5

Protože jsem se u Historek z tinderu královsky bavila, nemohla jsem se vydání Svatebních historek dočkat. Kniha byla bohužel těžkým zklamáním. Spoustu historek jsem slyšela v Lucčiných stand-upech a to, co dobře fungovalo na jevišti, vyznívá v knižní podobě spíš trapně. Trapnost je ostatně nejintenzivnější pocit, který jsem během čtení měla. Škoda, Lucku mám ráda.

DominaCZ
10.10.2023 odpad!

Ne nerozveselí.
Tyhle na sílu "vtipný" kydance stálesvobodných děvuch přímo řičí zoufalstvím a tužbou po chlapovi, čili trapas.

sex láska humor svatba Magnesia Litera

Lucie Macháčková