Stříbrná cesta

Stříbrná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412515/bmid_stribrna-cesta-B3p-412515.jpg 4 749 749

Když na autobusové zastávce ve vesničce na severu Švédska zmizí beze stopy dospívající Lina, přijde její otec Lelle Gustafsson nejen o milovanou dceru. Rozpadne se mu manželství a jeho bývalá žena si najde nového partnera. Projde si alkoholovým obdobím a společníky se mu stanou desítky cigaret a Linin přízrak, který jej neustále žene na cestu, aby ztracené dítě hledal. Vždyť okolní lesy jsou plné pustých stavení a samotářských podivínů. Jedním z nich je i Torbjörn, na pornografii závislý starý mládenec, jenž si právě domů přivedl milenku a její sedmnáctiletou dceru… Stříbrná cesta je nejen napínavým příběhem napsaným v nejlepší tradici skandinávského noiru. Je to také thriller o hranicích dobra a zla, normality a vyšinutí, thriller, který je stejně úzkostný a melancholický jako cáry mlhy na opuštěné silnici.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Silvervägen , 2018

Jessica007
30.01.2020 3 z 5

Temný příběh. Zoufalý otec hledající svou dceru. Ale moc mě to nebavilo tedy.

jaroiva
29.01.2020 2 z 5

Nechytlo mě to na začátku a až do konce se autorce nepodařilo mě ničím zaujmout. Vlastně jí nemám co vytknout, jen mě to nijak nebavilo.

HanulkaK.
28.01.2020 4 z 5

Bavila mě, ale ke konci už byla příliš odhadnutelná.

PetK
27.01.2020 3 z 5

Takový průměr. Začátek mě moc nebavil, pak se to naštěstí trochu rozjelo. Nejvíc mě bavila linka Meji, holky, která měla život tak plný nejistoty, že pro pocit bezpečí byla ochotna udělat téměř vše. Zároveň byl zajímavý i pohled do života určité skupiny lidí (nebudu spoilerovat), kterých je údajně docela dost, ale žádného ve svém dosahu neznám.
Na druhou stranu mě už trochu štvala linka Lelleho, tam to bylo furt na jedno brdo.
Podtrženo, sečteno - dobře se to četlo, ale v žánru to určitě není topka. Slušný průměr.
A nemůžu bohužel opomenout asi dvě nebo tři brutální "vidličky v oku" - hrubky jako blázen.

Ywonek
27.01.2020 5 z 5

Tak tohle byla skvela knizka. Nemohla jsem se odtrhnout.

Dumicek
26.01.2020 2 z 5

Bohužel jsem asi od knihy čekala více než mi nakonec dala. Byla jsem příběhem zklamaná..netáhlo to, bylo to nudné, nebylo tam dle mého žádné napětí..prostě nic co by vás vtáhlo do děje a nutilo číst. Nezažila jsem mrazení ani žádné wau..celkem rychle zjistíte kdo zatím stojí. To by mně ani tak nevadilo, jako to, že prostě tento styl a vcelku otřepané téma mě prostě po celou dobu čtení nudilo..

Danago
24.01.2020 3 z 5

Ve vesničce na severu Švédska zmizí beze stopy dospívající Lina, její otec Lelle se dceru už tři roky snaží najít. Okolní lesy jsou plné pustých stavení a samotářských podivínů. Jedním z nich je i Torbjörn, který si nyní domů přivedl milenku a její sedmnáctiletou dceru Meju.
Příběh je vyprávěn z pozice Lelleho a z pozice Meji. Mě zajímal daleko víc příběh Meji než Lelleho.
Na to jakou kniha měla reklamu, může být pro mnoho čtenářů zklamáním.
Nebylo to úplně špatné. Ale thriller si představuji trochu jinak. Pro mě to byl spíš román než thriller.

astra3
24.01.2020 2 z 5

Mně se to nelíbilo.

poter
22.01.2020 5 z 5

Mně se příběh moc líbil-přečtené sice za jeden večer,ale jen proto že jsem se nemohla odtrhnout-četla jsem skoro do rána,super příběh,knížka mně bavila od začátku do poslední stránky

Veronika2692
21.01.2020 3 z 5

Jo, zajímavý příběh, dobře napsaný, pěkně se čte, ale asi z toho nejsem tak uplne u vytržení jako spousta jinych čtenářů. Tolik mě nenadchla, ale ani neurazila. Čekala jsem od popisu a recenzí proste trochu víc. Tak do pulky jsem se dost nudila, pořád to samé, pak to začlo být zazivnejsi a melo spád, konec výborný.

wendulka321
18.01.2020 3 z 5

Byla docela fajn, dočetla jsem ji jen proto že jsem si chtěla potvrdit své podezření, nenadchla neurazila.

Marcel1978
16.01.2020 1 z 5

Kniha hezký napsaná detaily a vykreslení prostředí.Jinak děj nijak nekomplikovaný žádné překvapení na konci vše jasné od půlky knihy, žádné zvraty a hlavní hrdina kdyby spáchal na začátku sebevraždu tak to na příběhu moc nezmění. Lars kepler začněte hypnotizer.Lepší severskou krimi jsem zatím nenašel

Valeyman
16.01.2020 3 z 5

Celkem jednoduše napsané. Kniha na jedno odpoledne. nebyla to žádná pecka a převrat v literatuře, ale bylo to opravdu čtivé a jednoduché. Pachatel se dá bezpečně odhadnout hned v první půlce knihy, ale líbilo se mi, že to byl příběh o utrpení otce zracené holky, líbilo se mi, že tam absentoval superhrdina, který přežije všechno a že i konec byl uvěřitelný bez potřeby udělat 10 megazvratů na posledních 10 stránkách. Stina Jackson mě zaujala a dám šanci její další knize Pustina.

Joges
13.01.2020 5 z 5

Docela velké překvapení. Je to téměř reálný, uvěřitelný příběh. Příběh napsaný tak, jak by se ve skutečnosti mohl odehrát. Autorka neplýtvá zbytečnými slovy a pasážemi, zručně vykresluje postavy i prostředí, připravuje si půdu pro závěrečné finále, čímž napětí pozvolna graduje. Samotný závěr není zoufale nafouklá bublina s ovacemi, ale jen prostý akt střetu mezi protagonisty a antagonisty. Kniha mě bavila od začátku do konce.

Marikapachlova
12.01.2020 4 z 5

knizka je super, sice jsem vedela kdo Linnu unesl uz v prvni tretine knizky, ale to nic nemeni na tom, ze jsem ji zhltla az do konce

kuttnerovka
12.01.2020 3 z 5

poměrně pomalý rozjezd, nemohla jsem se dlouho do toho dostat. Od půlky, od třetí dějové linky to nabralo obrátky. Každopádně jak už zde psalo více čtenářů nic nového co by překvapilo.

Memolka
12.01.2020 5 z 5

Tohle je luxusně napsaná kniha.. Jsou to ve skutečnosti dva příběhy. Váhala jsem mezi dvěma pachateli. Vrah či unosce? obojí? Knížka je tajemná, protože vlastně neni jasné co se opravdu stalo.

L.Helena
12.01.2020 4 z 5

Takový líný, pozvolný způsob vyprávění a pochmurná atmosféra... Na thriller bych řekla málo napínavé, spíš zvědavost, co se skutečně přihodilo. Děj vygradoval do celkem dramatického závěru, takže sice žádná hitparáda, ale na prvotinu poměrně slušné.

axspevak
08.01.2020 3 z 5

Jako milovnik thrilleru mam radsi komplikovanejsi zapletku. Tohle bylo pruhledne,od zacatku jsem vedela,kudy se bude dej ubirat.Nic me neprekvapilo.Bylo to tak strasne tuctovy,mrzi me,ze jsem podlehla masivni propagaci.Podobny namet ma kniha Nesmirny od Jussi Adler Olsen a ta byla oproti tomuto dechberouci.

SilvieSisinka
08.01.2020 5 z 5

Luxusní tajemná kniha. Tahle spisovatelka mě bavila. Vraha jsem typla správně.

prvotina švédská literatura Švédsko únosy thrillery pro ženy

Stina Jackson
švédská, 1983