Strážci Země

Strážci Země https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415864/bmid_strazci-zeme-xGR-415864.jpg 4 62 62

Olaw, jeden ze strážců Země, byl probuzen ze sladkého spánku v kmeni svého modřínu. Dozvěděl se, že jeden z dalších strážců není k nalezení, a jeho vždy usměvavý obličej se zachmuřil. V podobě puštíka se okamžitě rozletěl k městu. Divočina i zvěř kolem něj však začaly mizet a on se ocitl v neznámém světě. V patách mu jsou nejen vojáci, ale i okřídlenci chrlící oheň, kteří nemají na Zemi co dělat…... celý text

Lena.Cte
02.09.2020 5 z 5

Skvělá dětská kniha. Olaw je věčně veselý a pozitivní. Příběh popisuje jeho dobrodružství, jak se snaží zachránit svět. Má srdce na správném místě a ani v těch nejhorších situacích se nevzdává. Oblíbila jsem si Breu. Dívka se strážci připlete do cesty a učí ho o lidech.

Zakon_smecky
05.08.2020 5 z 5

Olaw není tak vážný jako Galgad a je s ním větší sranda :) Skvělá knížka.

Janniska
17.05.2020 5 z 5

Luxusně napsaná pohádka pro větší děti (bude mi 33????)
Už v první kapitole mě učaroval popis postav,krajiny...Nastartoval moji představivost natolik,že bych celý obraz přirovnala k filmu za který by se nemusel stydět ani Steven Spielberg.

Retketka
15.05.2020 5 z 5

až na to, že začíná tím že někoho zabijí, je to super kniha

medojed_01
13.03.2020 5 z 5

Pro dospívající mládež to asi nebude. Tohle už je vyloženě dětská kniha, ale pokud se na to člověk tak dívá, čtení jsem si užil.

Marekjectenar
07.03.2020 2 z 5

Do knihy jsem radši šel s menším očekáváním aby mě mohla popřípadě jen mile překvapit. Bohužel se nic takového nekonalo. Prvních šedesát stran se tam nic neděje a když už se tam potom začne něco dít, tak se mi to nelíbí. Knihu doporučuji fakt menším čtenářům.

Áňa 998
03.03.2020 5 z 5

Začátek malinko pomalejší, ale pak se děj rozjel. Myslím si, že si příběh rozhodně dokáže najít své čtenáře.

Dragell
08.02.2020 4 z 5

Pokud hledáte počtení s přírodou v hlavní roli, která naopak hledí překvapeně na to, co vlastně člověk se Zemí provádí, pak tohle by mohla být kniha právě pro vás. Nabízí zamyšlení nad tím, zda vše, co denně děláme, je opravdu správně. Cílí především na mládež, je dobrodružná, avšak i zde se nachází trochu násilí.

Jarmila97
03.02.2020 5 z 5

Začátek mě nezaujal ale po chvíli mě nakonec příběh uchvátil. Byla to skvělá kniha a jsem naštvaná že skončila otevřeně to čekání na další díl bude dlouhe :)

Knizectvi
04.12.2019 5 z 5

Tak po delší době tu mám zase jednu pětihvězdičkovou knížku :)
Těšil jsem se na ní od chvíle co mi přistála doma, ale šel jsem do ní i s jistými obavami. Asi víte jak už mi leze na nervy násilná ekologická propaganda atd., a právě toho jsem se v téhle knížce obával, už jenom název ve mě vyvolal ten pocit :) Ale nemohl jsem se víc mýlit. Nakonec tam není skoro žádná ekologická propaganda a když už tak se tam velmi hodí a je nenásilně vetknutá do děje. Ono všeobecně je v příběhu spoustu těchto,,vyšších myšlenek,, nenásilně vetknuto do děje, což se mi velmi líbilo. Kniha je trochu odlišné fantasy než na jaké jsem běžně zvyklý, je z ní cítit (nebo jenom já ho cítím) lehce filosofický podtext a možná právě proto mě dostala. Lechce básnický styl psaní se mě osobně moc líbil, některým z vás možná bude dělat malinko potíže ale snažte se to překonat protože příběh opravdu stojí za to. Cca od tří čtvrtin jsem tušil jak to vyvrcholí ale na zážitku mi to rozhodně neubralo. Za mě jediné drobné mínus je rychlý a velmi otevřený konec. A o čem vlastně Strážci země jsou ? Jsou o strážcích země (překvapivě), ti jsou na světě od chvíle kdy začal vznikat život a dohlíží na jeho rovnováhu, většinu času je vzhůru jenom jeden a ostatní spí. My se do děje dostáváme v době kdy se na zemi vyskytnou lidé, a už to je dobrá zápletka. Jak může dopadnout střetnutí prastarých nestranných sil s nelogickým a expanzním člověkem. A aby to nebylo málo tak někdo zabrání strážcům aby se probudili když je to potřeba a se vším se tedy musí vypořádat mladší strážce Olaw.
Abych nějak závěrem knihu zhodnotil. Je to skvělý, originální a výborně napsaný kousek, který můžu s čistým svědomím doporučit každému. A opět důkaz skvělé úrovně českých autorů.

bari6868
08.11.2019 5 z 5

Pěkný příběh. Jako bych s hlavním hrdinou chodil po prastarých hvozdech.

Monomory
20.10.2019 5 z 5

Jak autor sám říká, kniha je určena spíše mladším čtenářům. Dílo je protkáno častými popisy přírody, které nejspíše reflektují autorovu lásku k přírodě. Líbila se mi myšlenka strážců a loprachy jsem si doslova zamilovala. Zápletka není složitá a tak nějak od poloviny knihy jsem tušila, jak to skončí. Byla to příjemná oddechovka.