Strážce obzoru

Strážce obzoru https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13641/strazce-obzoru-13641.jpg 4 31 5

Amelia Peabody série

Rodina věhlasného archeologa Emersona se po deseti letech vrací do oázy ztracené v egyptské poušti vstříc dalším dobrodružstvím. Oáza se nachází hluboko v poušti, úplně odříznutá od jakékoli civilizace. Jen dopravit se tam na počátku dvacátého století, kdy se náš příběh odehrává, znamená vyvinout značné úsilí. Také se za deset let mnohé změnilo, a tak Emersonovi musí čelit nejrůznějším úkladům. Největší nebezpečí hrozí jejich adoptované dceři Nefret.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Guardian of the horizont , 2003

čef
09.12.2022 3 z 5

Naši hrdinové série se vydali po svých stopách na místo skryté civilizaci a izolovaným kmenem se zvláštními zvyky. Do ¾ knihy šli a šli a až v poslední třetině se začalo něco málo dít. I v této části je zbytečných řečí nemožně mnoho a tak jsem si moc nepochutnal. Přesně jako v předcházejících dílech.

Mirka2778
11.07.2018 4 z 5

Oddychovka, která neurazí. Součást série.

Vojslava
06.07.2017 5 z 5

Ale jo, já tu archeologickou rodinku prostě miluju a jsem ráda i za "dodatečné prameny" - objasní i některé dřívější díly. Náramně jsem si tuhle knihu s velmi rychlým spádem užila.

janeausten
12.04.2017

Tento díl by měl být chronologicky zařazen jako 11.!

Michaela91
06.09.2016 5 z 5

Opět skvělé čtení. Tentokrát mě strašně bavilo jelikož navštívili ztracenou civilizaci. Líbí se mi postava Ramsese je strašně galantní a statečný. Co se týče stylu psaní vyhovuje mi vyprávění paní Emersonové. Krásně vše popisuje a nic nevynechá. Tato série je opravdu moc povedená, hlavně to obdobé se mi zamlouvá.

Elizabeth Peters (p)
americká, 1927 - 2013