Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1163 1163

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

Kimmy69
04.10.2021 5 z 5

Moc pěkné, konec knihy mě překvapil, dostatečně napínavý příběh s nečekaným rozuzlením

kiki11
03.10.2021 5 z 5

U knížek Darcy Coates se prostě neumím bát, ač to jsou horory, mně děsivé vůbec nepřipadají. Pro mě to jsou strašidelné pohádky na dobrou noc. :D Ale skvělé pohádky! :) Knížka opět jak přes kopírák stejně jako ty předešlé, ale mně to vůbec nevadilo, strašidelné domy jsou mé oblíbené téma, které si klidně přečtu ještě stokrát. :D

Johny_H.
21.09.2021 5 z 5

Tak co mám napsat, když od stránky 5 do 194 (Kde knížka reálně začíná a končí) to byla naprostá kur.a dokonalost. 5/5

anishta
19.09.2021 3 z 5

Tak ještě, že to bylo tak krátké, protože to bylo celkem zklamání. Těšila jsem se na příběh, kde hlavní aktéři měly být děti, ale bylo to slabé.

strana394
16.09.2021 3 z 5

Musím uznat, že mě Craven Manor bavil o dost víc. Knížka by si určitě zasloužila pár stánek naívc, rodinné tajemství tu tedy bylo odhalené moc brzy. Ale opět se autorce podařilo vytvořit mrazivou temnou atmosféru.

DoubleDad
14.09.2021 4 z 5

No... paní Folcroftová je jiná babička :D
Na rozdíl od jiných knížek této autorky jsem se během čtení ani moc nebál, ale zato finální zápletka mi přišla hodně zajímavá. Přečetl jsem od ní skoro všechno, a u ostatních knih to bylo právě naopak.
Zrovna u téhle bych uvítal možná trošku více stránek, malinko rozvést ten psychický teror, kterým si Tara s Kylem museli projít, ta rodinná tajemství byla na můj vkus odhalena trošku brzy a ledabyle, ale četlo se to pěkně. Nenáročné, jedním dechem, zajímavé. Ale na víc, než 4 hvězdičky prostě kliknout nemohu...

iv.ča
09.09.2021 4 z 5

Úplně jsem před sebou viděla děj hororu The visit. Hodně podobné!!!Knížka se mi skvěle četla, jak u Darcy je zvykem. Příběh byl dobrý. Její knížky se mi líbí.

romca4180
08.09.2021 2 z 5

No na knížku jsem četla spoustu kladných recenzí, tak jsem se do ní díky tomu pustila... Ale asi jsem náročná... Upřímně, vůbec mi to jako horor nepřišlo... Četla se fajn (za dva dny přečteno), ale žádný WOW efekt, na který jsem pořád čekala, se nedostavil... Škoda... Ještě zkusím Kořist od této autorky, tak třeba...

nemer
07.09.2021 2 z 5

Variace na Perníkovou chaloupku pro odrostlejší čtenáře. Jeden z nejslabších příběhů Darcy Coates, osobně bych jej zařadila do kategorie pro čtenáře od 10 do 15 let. Pokud by Darcy neměla známé jméno, pochybuju, že by tento výtvor vůbec našel vydavatele. Sloh je velmi prostý a připomíná především literaturu pro dětské čtenáře (možná chtěla Darcy psát původně o upírech, opakované olizování a kousání se do rtů je v této knížce tak četné, až je hororové, podle mého názoru je to zřejmě nejstrašidelnější část vypravování :) Jedná se opravdu o velmi oddechovou četbu, nic víc nečekejte. P. S. Darcy píše brakovku první třídy, proč ji vůbec čtu? Připomíná Stopy hrůzy, populární četbu v dobách mého dětství. Ovšem ty tehdy vycházely jako kapesní paperback za pár korun. A obávám se, že kvalitativně bývaly některé příběhy mnohem propracovanější než čtivo od Darcy Coates :)

a.k
06.09.2021 5 z 5

Nenáročný duchařský příběh na jedno odpoledne. Sourozenci se po nehodě rodičů uchýlí ke svým prarodičům, které dosud neznali a jejichž velký dům stojí na opuštěném místě v horách. Přívětivost prostředí se brzy promění v tísnivý a zlověstný pocit, že zde není něco v pořádku.
Autorka si drží svůj standard. Za použití obvyklých rekvizit tohoto žánru (bouře, výpadek elektřiny, zamčený pokoj, ...) se jí opět podařilo vytvořit tu správnou, tíživou atmosféru slibující působení podivných entit.
Dobré oddechové čtení.

veverrka11
06.09.2021 4 z 5

Pro mě je to první knížka od autorky, kterou jsem dočetla. Chytila a pohltila mě hned na prvních stránkách a já se od ní nemohla odtrhnout. Děj ubíhá rychle, samotný příběh se neodehrává ani týden. Jedná se o horor, ačkoli mě úplně strašidelná nepřišla (teda až na pár míst) Kyle i Tara byli moc sympatičtí, i když mi Kyle přišel na svůj věk až moc chytrý.

Pitbullka
31.08.2021 2 z 5

Nemám nic proti krátkým knihám, naopak, ale musí být dobře napsané. A tohle bohužel dobře napsané nebylo. Autorka na začátku vybudovala dobrou atmosféru, ale pak absolutně nevěděla,jak s ní naložit a jak to celé uzavřít, takže byl konec zmatený, uspěchaný a zbytečný. S hororem tato kniha má opravdu pramálo společného.

Alex.rrr
27.08.2021 4 z 5

Další skvělý duchařský kousek. Kniha se četla velice rychle, za jeden den máte hotovo, ale příběh je čtivý a hlavně je každý díl trochu jiný. Takže se nemůžes stát, že budou příběhy podobné. Zatím mě tato série moc baví.

Kekik
23.08.2021 3 z 5

Jednohubka, která nebyla tak strašidelná jako Tajemství sídla Craven Manor. Já, coby nezkušená se žánrem horory, jsem se vážně u Craven Manor bála. Pro někoho jsou knihy Darcy Coates spíše pohádkou, ale já jsem strašpytel. Mně stačí málo. Tady jsem se ale nebála. Možná to bude i tím, že jsem knihu četla za denního světla. Tenkrát jsem Craven Manor četla v noci.

Kniha je vážně jen takovou jednohubkou. Má jen 194 stran, ale bohatě to stačilo. Krásné zhotovení knihy. Určitě si přečtu další autorčiny knihy. Doma mám již Kořist, což je sice neduchařina, ale čtenáři si ji chválí.

TerezaMondeková
21.08.2021 4 z 5

Pěkný díl. Opět... kniha psaná neuvěřitelně poutavě. Odtrhnout se prostě nešlo! O napětí, co bude dál nebylo nouze. O překvapení a šok z toho, co se všechno stalo a stane taky ne. Nechyběly ani takové menší záhady. Celou knihu mi hlavou běželo spoust otázek.
Jen mě mrzelo, že je kniha tak krátká, kdyby autorka prodloužila konec, tak by potom nepůsobil tak useknutě a nepůsobil by dojmem, že to autorka chtěla rychle ukončit. Na mě to tak působilo. Ale co se mi v knize opravdu líbilo, jak spolu sourozenci drželi. Starali se jeden o druhého, nedali na sebe dopustit... to jsem opravdu ocenila. Teď se těším na další díl.

Ája373
19.08.2021 3 z 5

Hned na začátku mě zarazilo, že je kniha tak krátká, ale ono to asi ve finále stačilo. Kdybych to četla jako dítě, tak asi pecka, ale jako dospělou mě to až tak nezaujalo. Mám duchařiny moc ráda, ale tohle bylo takové sušší a okoukané, napětí se stupňovalo jen pomalu. Nějak mě to zkrátka nedokázalo vtáhnout. Celkově jsem si všimla, že autorka staví své příběhy na notoricky zažitém klišé.

kazatell
19.08.2021 4 z 5

k tomuto titulu jsme se dostal jako ke třetímu z knih o strašidelných domech (ostatní jsem měl v podobě audioknihy) a zatím mi přišel nejslabší, ale tím nesnižuji jeho kvalitu.
Kniha je čtivá a děj se příjemně vtírá do mysli, takže večerní četba je strašidelná a s trochou představivosti se i váš pokoj promění ve Folcroftovo sídlo.
Doporučuji číst za deště až bouřky v pozdních hodinách

Niu
15.08.2021 4 z 5

Autorka píše velmi čtivě. Líbí se mi popisy prostředí, vykreslování daného místa, představa, jak hlavní postavy přijedou a prozkoumávají tajemný dům a okolí. Takový nenásilný příběh, oddechovka na letní dny, když se chcete trochu bát a ucítit mráz na zádech. Viděla jsem dost podobnost s filmem The Visit.

Patrik02
09.08.2021 4 z 5

Velkým plusem u Darcy je čtivost. Jednoduchost s jakou svá díla píše, Vám dovolí proplout příběhem bez přemlouvání. A přesto, že třetí Strašidelný dům je za mne nejslabší, jako duchařská jednohubka s povinným klišé zafungoval.

iveta3689
07.08.2021 4 z 5

Autorčin styl je dost jednoduchý až naivní. Kniha je pro nenáročné čtenáře, děti by se u ní bát mohly. Není ale špatná. Čte se lehko, nemusí se u ní nijak přemýšlet a jako odpočinková jednohubka je naprosto ideální.