Strach a svrab v Las Vegas

Strach a svrab v Las Vegas https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19386/bmid_strach-a-svrab-v-las-vegas-krt-19386.jpg 4 283 50

Kolotoč bizarních situací, svérázné postavy a silné kabriolety, nezaplacené účty, útěk před spravedlností, hledání „amerického snu“, svět tzv. normality zachycený na základě zápisků drogově alkoholického deliria šíleného novináře a jeho právníka.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Volvox Globator

Fear and Loathing in Las Vegas , 1971

Lordan
14.12.2017 5 z 5

Naprostá srdcovka. Film je v mých Top 5 a kniha je ještě o stupínek lepší. Rozhodně doporučuji.

Mejsha
10.06.2017 5 z 5

Naprostá paráda, kterou by si měl přečíst každý i když se nezajímá o drogovou tématiku. Hlavní postava i jeho právník jsou geniální postavy u kterých nevíte, jestli by jste s nimi chtěli jet taky, nebo se jim radši vyhýbali.

Serja
19.10.2014 4 z 5

Hned bych s nima jel taky...

J.Connor
31.08.2014 5 z 5

Legenda. Kromě neutuchající akce a přívalu šíleností je mistrným záznamem vystřízlivění z ideálů 60. let.

puml
23.10.2013 4 z 5

Zběsilá jizda do Las Vegas. Do města, které samo o sobě působí jako nějaká halucinace nebo výplod architektů na meskalinu.

Vyzdvihl bych především pasáž, ve které oběma hlavním protagonistům v jednom zapadlém las vegaském bufáči poradí (na jejich otázku, kde hledat "americký sen"), že Americký sen je nějaký místní klub. Na místě klubu ale najdou jen ohořelou a zarůstající ruinu...

kolacky
25.03.2013 5 z 5

Terry Gilliam je naprostý génius, protože jsem při čtení viděla film. Nádhera. Jednak vtipné, jednak podprahově docela smutné... co se týče vyhlídek do budoucna. Moc se mi to líbilo. A přidávám se ke komentáři Lenky Žofky, já viděla při čtení Johnnyho Deppa i Benicia Del Tora úplně všude. Miluju je, pacholky.

Dickobraz
21.02.2013 5 z 5

Naprostá klasika, kterou lze číst několika způsoby. Jedni v ní vidí Thompsonův a Acostův šílený, drogami hnaný road trip, pro další je kniha jízlivým útokem na zdeformovanou verzi Amerického snu o zbohatnutí a lepším životě. A není náhoda, že se vše odehrává v Las Vegas; v místě, kde realita připomíná fikci i bez užití drog. Pro mě přelomová kniha, která mě donutila dívat se docela jinak na současný svět, přestože je pevně ukotvena v 70. letech, tedy v čase post-hippies a ztracených ideálů. Thompson brilantně, i když nepřímo, naznačuje, že vše nemusí být tak, jak se zdá (což bylo ostatně vděčné téma jeho politických komentářů).

viwalda
10.01.2013 4 z 5

Občas jsem se vcítil do těch šílenejch stavů, i když jsem toho tolik nevyzkoušel...zajímavé...a filmová verze je taktéž skvělá...

Lenka Žofka
24.10.2012 4 z 5

První půlka divočejší, ve druhé mi přišlo, že už ztrácí dech...ale rozhodně jsem na sebe při čtení v MHD poutala nechtěnou pozornost, protože jsem se smála jak idiot. Můžu jen doporučit....a jelikož jsem nejdříve viděla film, nemohla jsem si pomoct a všude viděla Deppa ve scénkách, které se mi nevratně vryly do paměti....

JP
09.01.2011 5 z 5

Stejně jako film je tato kniha líčena naprosto zběsilým tempem, podtrhující Thompsonovu osobnost (stačí se s ním podívat na několik rozhovorů a dokumentů) a možná proto mě tak neuvěřitelně bavila. Vyloženě to na mě, jako filmová adaptace, dýchá dobou, dýchá tím odérem, tou náladou, jaká byla, Slunce svítilo, vy jste násali do nozder čerstvý vzduch a pak si dali drogu, která vám způsobila to, že jste prožívali následujících několik hodin šíleně divoké dobrodružství. Rád se k tomuhle příběhu vracím, ať literárně, či filmově, prostě to ve mě evokuje něco, co si nejsem schopen spojit k určité asociaci, ale vím, že mě silně láká a navždy to budu mít spjato s určitým obdobím, respektive 2008/2009. Holt nostalgie na entou. Doufám, že tomu geniálnímu šílenci, co si nakonec ustřelil palici, u nás vydají i jeho další výtvory, ačkoliv počítám s tím, že tomuhle se už asi nic z jeho dalších kousků nevyrovná, Thompson byl i tak velmi zajímavá osobnost a rozhodně bych s čtením dalších knih neváhal.

drogy zfilmováno americká literatura alkohol cesta, roadtrip psychedelika

Hunter Stockton Thompson
americká, 1937 - 2005