Poslední upír 1

Poslední upír 1
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22046/mid_stopy-hruzy-tajemne-zlo-posledni-up-NUt-22046.jpg 4 178 178

Stopy hrůzy - Tajemné zlo série

Alisa Pernerová je pět tisíc let stará vampýra. Celé věky lovila lidské bytosti, milovala lidské bytosti a teď někdo loví ji. Kdo je to – člověk nebo monstrum? Alisa neví. Myslela, že je poslední svého druhu. Alisa má jedinou stopu, po které může jít. Detektiv Mike Riley se ji pokouší vydírat. Ve spěchu, dřív než stačí vyzvědět, co o ní vypátral, ho zabije. Teď musí najít detektivova syna a zjistit, proč ji jeho otec sledoval. Ve věku pět tisíc let nastupuje na střední školu a seznamuje se s Rayem Rileym, hezkým, trochu stydlivým chlapcem, který ji přitahuje, jako ji za celá staletí nepřitahoval ještě žádný jiný smrtelník. Ray Alise vnukne děsivou myšlenku stvořit dalšího upíra, něco, co už strašně dávno neudělala. Přiměje Alisa Raye, aby ji ochránil před záhadným nepřítelem? Nebo ho využije jenom jako návnadu?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Signet

The Last Vampire , 1994

Markette
19.11.2015

Naprosto krásně napsaná kniha. Líbí se mi moc, bohužel mě mrzí ten konec, dokonce jsem ho i probrečela :( Místy jsem se ale malinkato nudila
Každopádně Doporučuji

Mončičák1234
22.08.2015

Kniha se mi velice líbila. Našla jsem ji v knihovně a podle mě je to napínavý příběh, který vás okamžitě vtáhne do děje. Myslím, že pro milovníky upírů je to ůplně skvělá kniha, i když místami trochu brutální. Nicméně doporučuji.

Laf
15.06.2015 4 z 5

Chytlavý a napínavý příběh o upírech pojatý zase jinak, takže to čtení nebylo nudné a člověka to vtáhlo do děje.

Kate.S
05.12.2013 odpad!

Od této knihy jsem neočekávala žádné veledílo. A když tak koukám na záplavu hvězdiček okolo, připadám si se svým hodnocením zvláštně. Jako bych četla úplně jinou knihu. Přišlo mi to velmi nezáživné, plytké, prostě a jednoduše se mi to nelíbilo. Upír, který může na slunce? Jak tak na to koukám, praví upíři upadají v zapomnění. Možná jsem udělala tu chybu, že jsem knihu četla po naprosto jiné a dokonalé knize. Snažila jsem se najít alespoň jeden kladný bod a to je Seymor. Bohužel, jedna postava nedokáže zachránit celý příběh. Je škoda, že tam ro něj nebylo více prostoru a nebyl třeba hlavní postavou. Síťa, jakožto hlavní hrdinka, mi vůbec nesedla. Přišla mi ohromně nesympatická a tím svým ukvapeným „Miluji tě.“, které říkala klukovi, kterého znala ani ne dva dny, mi lezla na nervy. A ještě si rýpnu. Ten konec mi přišel takový jednoduchý. Od Jakši, jakožto hlavním záporákovi, jsem čekala trochu víc snahy , když se rozhodl zničit to, co stvořil. Také to na mě působilo zmateně, takže jsi ani nejsem jistá, jak to se Síťou vlastně dopadlo. Tuto sérii už nikdy víc.

see_sawandrew
22.08.2013 4 z 5

Nejlepší kniha z celých Stop hrůzy. Nejspíš proto, že za ní stál o dost vyzrálejší autor než za zbytkem téhle podivné série. 75%

Katee
12.08.2013 5 z 5

Už od začátku jsem věděla, že to bude skvělá knížka. Nečtu Upíří deníky a ty podobné věci, ale tohle bylo výborné. Síta je silná a sebevědomá upírka, to se mi na ní líbilo. Musím autora pochválit za konec, vymyslel ho skvěle. Doufám, že v knihovně mají další díly :D

TessDragon
26.05.2013 3 z 5

Starší upíří knížka, která se mi líbila i nelíbila. Ze Síty jsem měla rozporuplné pocity, v jedné chvíli z ní byla naprosto namyšlená pipina, v druhé jsem ji i měla ráda. Ale koho jsem rozhodně neměla ráda, byl Ray, nejhorší postava, kterou jsem měla čest poznat. :D Zatímco Seymoura jsem měla ráda. Ted už k příběhu, byl rozhodně velmi jiný od dnešních tradičních upírů "vegetariánů", v Posledním upírovi se upíři nebojí si dát sem tam nějakou tu svačinu, dokonce si to velmi užívají + historie vzniku upírů byla velmi zajímavá a originální, takže bod pro to.

Lira
01.04.2013 4 z 5

Trochu mě zaskočil začátek. Nejsem moc zvyklá jít do stylu, kde hlavní postava mluví tak to. Rychle jsem se vzpamatovala, ale pravda je, že mě začátek spíše trochu odradil od čtení. Knihu jsem díky bohu přečetla celou a celkem za krátkou dobu. Od knihy jsem moc nečekala a ani nebudu čekat od dvojky. Až tak nějak konec už byl mnohem zajímavější než začátek a bylo to udělané trochu moc tragicky, ale tak, aby si čtenář šel přečíst dvojku.

bookcase
22.03.2013 4 z 5

Fajn překvapení - upířina, která se dá číst.

Danda224
22.02.2013 5 z 5

Úžasná a vtipná knížka novým pohledem na upíry :D líbí se mi jakého je knížka rázu je to něco nového žádný citlivý a citově naručený upírek který lituje svojí minulosti a vlastního života, ale krvavá upířice která se nebojí zabít

Ellkarka
05.02.2013 4 z 5

Je to úžasná knížka. Lehce se čte a pořád se něco děje. Už je to sice nějaký ten měsíc co sem knížku četla.. ale asi po čase najdu cestu i ke druhému dílu.

saphe
03.01.2013 5 z 5

naprosto dokonalé co se týče téhle knihy, miluju tyhle příběhy!!!!!

Kikušák
12.06.2012 5 z 5

Tato knížka mě opravdu moc překvapila.

Vlocka
13.02.2012 3 z 5

Tak takhle knížka mě vyloženě překvapovala a to celkem pravidelně. Nemůžu říct, že to byla skvělá knížka, ale číst se to dalo a děj byl zajímavý, ikdyž kolikrát přehnaný. Líbilo se mi, jak se hlavní postava Síta vracela do minulosti, vzpomínala a přitom jste téměř zapoměli na děj :) Kniha dobrá, ale jestli stojí za přečtení dalších dílů z téhle série, to nevím.

netty.vanity
05.02.2012 4 z 5

Tentokrát upíří knížka z trochu "jiného"soudku. Žádná citlivá duše s tendencemi podceňovat se a litovat, prostě opravdová krvelačná upírka, která se nebojí zabít. To a její inteligence mi připadalo jako obrovské plus, na druhou stranu z toho vznikaly situace, kterým jsem prostě nemohla uvěřit.. Ray, lidský kluk, do kterého se zamilovala tak působil jako zmanipulovaný debil,kterému nevadí chodit s vražedkyní svého otce.V jednom okamžiku miluje svoji přítelkyni,ale za dvě vteřiny už Alisu(???),snáz přehlédne poznámky o tom,že je upírka,i když to ještě pořádně neví..Alisa, nebo-li Sita je jako charakter téměř dovedena k dokonalosti,zato ostatním postavám tolik pozornosti nebylo věnováno a tak fakt působí jako blbé loutky.A to je to,co mi šíleně vadí,jinak bych dala klidně plný počet.Každopádně ještě musím vyzdvihnout její vzpomínání z doby, kdy vznikla a taky postavu Jakši,sice je taky svým způsobem nedomyšlená,ale imponuje mi rozhodně víc,než blbec Ray.

Adulina12
05.12.2011 5 z 5

čekala sem jen další podobný příběho upírech, ale mile mě překvapilo, že je to neco uplne jinýho.. ve vetsine je, ze hlavní hrdina/hrdinka je takovej, že potlačuje svoje prave a nebo tam sou upíri daný jako celkem hodny, ale nepochopeny druh.. tady je to proste tak,, ze hlavni hrdinka neni zadny milaček co nikdy nikomu nic neudělal.. mohla by být jen tlustší.. ale tak to už není tak dulezitý.. ;)

Ashley
28.08.2011 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla jedním dechem..přečetla jsem ji za jeden den, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout..´=))

Selekcaje
24.08.2011 5 z 5

Nečekala jsem to, ale tahle kniha mě opravdu uchvátila:) Upíři jsou teď všude a v někom to může vyvolávat až nechuť po nějaké knížce s tímto tématem sáhnout, ale pokud sáhnete po téhle přečtete jí jedním dechem. Autor si na nic nehraje. Hlavní hrdinka je prostě upír se vším všudy. Není to žádná chudinka ani nijak citlivá duše. Z počátku jsem s ní ani nesympatizovala, ale postupně jsem se vžila do její sytuace. Christopher Pike má opravdu skvělý styl psaní. Těšim se na další díly:)

upíři americká literatura horory

Christopher Pike