Zatmění

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto s...celý text

Ale teď k příběhu...
V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá.
Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný.
Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1022/zatmeni-1022.jpg 3.72953

Více informací...

ufounek173

Líbí se mi i film.

Bella1

Knížku mám snad ještě radši než film a to je co říct! Bella s Edwardem jsou prostě boží!

avalonek

Mám to za sebou.Opravdu mě pořád hodně překvapuje,že film se tak hodně drží předlohy..Až na rozepsání lásky k Jacobovi..Na odreagování dobrý,jinak to není nic úžasného.Ale zase musím uznat,že je to spíše asi pro mladší generace..Teď už jen poslední díl..

whiolet

Na mě kniha nepůsobila dobrým dojmem. Přečetla jsem jí rychle,protože to je jednoduší čtení,ale už nikdy bych se k ní nevrátila

Beatrisie

Lepší nežli film. Už se těším až si přečtu 4dil a budu to mít za sebou :D

DragonLover

S politováním sobě vlastním jsem se prokousala i třetí knihou (díkybohu to znamená, že se blíží konec!). Musím říct, že ačkoliv se stále jedná o těžce podprůměrnou knihu, kupodivu mi přišla z celé série nejvíc snesitelná - možná to bylo tím, že jsme se konečně dočkali nějaké té jakože akce. Milostný trojúhelník alá způsob, jakým natáhnout knihu o stovku stran, se mi ohrál už dávno. Kéž bych nevěděla, jak celá tahle sága dopadne - alespoň bych si mohla dělat naděje, že se tohle drámo nepotáhne ještě pár set stran.

tatafa

Krásná, romantická a odpočinková série, se zajímavým námětem. Mohu doporučit.

hana4834
08.12.2016

lepší a napínavější díl jak druhý

Pavlačinka
05.12.2016

Třetí díl je akčnější, i když jsem měla pocit, že jim to všem nějak pomalu dochází, s tou Viktorií to bylo jasný dávno. Bella s Edwardem jsou stále šíleně zamilovaní, ale občas jsou v tom jejich vztahu dobrý úvahy, díky Jacobovi. Toho jsem si v tomhle dílu hodně oblíbila, kluk dozrál a i když je taky bezhlavě zamilovaný, tak aspoň furt nefňuká a něco dělá. Sebeobětování Belly je už zde lehce přehnané. Knížka je ale stále čtivá a nedovolí vám se od ní odtrhnout.

kutikk
04.12.2016

První dva díly super. Sága je trošku dost naivní, ale čtivá a odpočinková. Ale třetí díl mě hrozně rozčiluje. S Bellou je zde zacházeno jako s věcí a tak, jak jsem doposud měla ráda Edwarda, tak tady mi přijde jako namyšlený frajírek a Bella strašně hloupoučká. Ale to mi nebrání pustit se i do 4. dílu.

haki34
16.11.2016

Ctive ctive a jeste jednou ctive ;) jasne vyhrady mam, ale pribeh se cetl jednim dechem..

KateChatt
18.10.2016

Ach jo, proč se všechny hlavní postavy musí chovat tak debilně?!

Denisa153
14.10.2016

Je to díl od dílu horší, Bela jen neustále fňuká.

Adriana21
25.09.2016

Třetí a zase parádní kniha ze série Stmívání.

-Endy-
24.08.2016

Pořad hodně čtivé stejně jako oba předchozí díly, ale v tomto případě mi tam Bella svou nerozhodností a (de)mentální rozpolceností otravovala zdravou atmosféru rivality. A taky už byla trochu únavná její neustálá potřeba přinášet oběti pro dobro jí blízkých lidí, upírů, vlkodlaků...a kdyby měla doma nedejbože třeba želvu, vsadím se, že by se ráda obětovala i pro ni ;)))

Maggie704
20.08.2016

Asi moje nejoblíbenější kniha ze série.

lenka2232
07.08.2016

Prostě úžasné knihy. Moc doporučuji, je zde více podrobností než ve filmu. Určitě stojí za to si je přečíst.

Fantastička
01.08.2016

Bezva čtení. I když už znám příběh nazpaměť dokázala mě kniha chytnout a je pravda, že až při čtení knihy mi dochází některé souvislosti, které z filmu člověk nemůže pochytit, takže jsem moc ráda, že jsem se do nich pustila:)

Denisa_a
31.07.2016

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Stmívání to opět dosvědčuje :)

Venny345
10.07.2016

Nemám slov, úžasně veledílo. Paní Meyerová opravdu ví, jak zaujmout.

niknikita
20.06.2016

U mne tenhle milostný trojúhelník jasně zabodoval. Kdo nikdy v životě nemusel volit byl nepochybně ve velké výhodě a tak jsem občas potřebovala kapesník. Krásně dojemné čtení, díky, paní Meyerová!

Krstý
06.06.2016

Bylo to dobty cteni ...ikdyz chvilkama nuda ale to se dalo

barusak1
30.05.2016

No až na ubrečenou Bellu, která neví co chce a na Edwarda ( no pro mě nejhorší postava i s Bellou ) mi kniha líbila. Jinak rodina Cullenovic a taky vlkodlaci skvělé. Bitva skvělá .... Jinak čtení pro dlouhé zimní večery kdy si chce člověk odpočinout

BLeeCraleek
25.05.2016

Příběhy, které byly kolem dokola byly fajn, líbily se mi víc než hlavní dějová linie. Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem, ale že bych ji musel číst znova, to ne.

fis.rena
07.05.2016

Bavilo mě to hlavně díky nahlédnutí do životů každého jednotlivě a vlčí legendy,samozřejmě. A konečně akce,díky níž jsem neodtrhla oko.

Ančísek
04.05.2016

Díky historkám ze života Alice, Jaspera a Rosalie a příběhům o vlčích předcích je díl zajímavější. Byl taky napínavý a překvapivě ukázal, že vlci a upíři mohou bojovat za společnou věc. K filmové adaptaci se radši nevyjadřuji, i když zrovna hromadné setkání na loučce bylo ztvárněno dobře. Po Rozbřesku můj druhý nejoblíbenější (knižní) díl. :)

i.love.books@
02.05.2016

Dobrá kniha

petra3242
02.05.2016

Tak já nevím... Bella mi v tomhle dílu přišla jako naprostá blbka, Jacob jako neuvěřitelný manipulátor a Edward? Nu Edward jako chudáček, který všechno snese, než se Bella rozhodne, koho teda vlastně chce. Ani filmové zpracování se mi nijak zvlášť nelíbilo, právě kvůli Bellině chování.

mliko8
30.04.2016

Supeeeeeer

adelkas
06.03.2016

To je slabší kniha z této sady. Nejlepším jsou historky Quileutu, Jaspera a Rosalie.