Zatmění

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Pr... celý text

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie.
Ale teď k příběhu...
V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá.
Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný.
Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1022/zatmeni-1022.jpg 3.73216
Série:

Stmívání (3.)

Originální název:

Eclipse (2006)

Žánr:
Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (197)

Přidat komentář
surynas
18. června

Miluju fantasy, ale tohle prostě není můj šálek čaje.... Edvard no, prostě romantická ikona všech mladších holek. Jacob dejme tomu, ale Bella nevím proč mě tak moc štvala. Prostě a jednoduše nelíbilo se mi to. Ale ta armáda to byla pecka, upíři tak jak mají být takže u ostatních dílu to byly dvě hvězdy, ale tady dávám tři.

Kiwi24
15. června

O M G !!!!! Nejkrásnější a nejlepší díl celé série!!

Nita17
08. června

Tahle kniha pro mě byla taková mezihra. Od zatáčku přece bylo jasné čí dvojice je to příběh. Takže zábava pro Emmetta, příběh Jaspera a boj. Nic víc.

Eorin
04. června

Zase pěkné, pro mě příjemný oddych, ale oproti předchozím dílům už mě to nebavilo tolik. Přesto hodnotím veskrze kladně - zajímavá zápletka slibující pořádnou akci (a legraci pro Emmeta).

Katy25
10. května

♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

PinkAlicorn
30. března

Tenhle díl se mi líbil mnohem víc, než předcházející. Bavilo mě skloubení romantiky a zápletek s upíry a vlkodlaky. Nemůžu říct, že by to byla kdovíjak hodnotná literatura, ale v době, kdy jsem to četla se mi to líbilo a tak dávám čtyři hvězdičky.
Mimochodem, jsem jediná, kdo v tomhle díle fandil Jacobovi? :D

dancadragneel
07. března

No nevím... tato kniha byla svým způsobem zajímavá, ale v určitých směrech i nezáživná. Prostě nevím co si o tom mám myslet...

Kačkaknihomol
04. března

Sice to není tak hrozné jako Nový měsíc, ale žádné větší zlepšení. Aspoň je tady ten boj s novorozenými, protože jinak by se kniha věnovala jen milostnému trojúhelníku Bella, Edward a Jacob. Mile mně překvapily příběhy Rosalie a Jaspera, kteří mně nějak moc nerozčilovali.

venacava
01. března

Přečetla jsem to, ale je více lepších knih s touto tématikou.

ufounek173
18. února

Líbí se mi i film.

Bella1
17. února

Knížku mám snad ještě radši než film a to je co říct! Bella s Edwardem jsou prostě boží!

avalonek
01. února

Mám to za sebou.Opravdu mě pořád hodně překvapuje,že film se tak hodně drží předlohy..Až na rozepsání lásky k Jacobovi..Na odreagování dobrý,jinak to není nic úžasného.Ale zase musím uznat,že je to spíše asi pro mladší generace..Teď už jen poslední díl..

whiolet
28. ledna

Na mě kniha nepůsobila dobrým dojmem. Přečetla jsem jí rychle,protože to je jednoduší čtení,ale už nikdy bych se k ní nevrátila

Beatrisie
24. ledna

Lepší nežli film. Už se těším až si přečtu 4dil a budu to mít za sebou :D

DragonLover
11. ledna

S politováním sobě vlastním jsem se prokousala i třetí knihou (díkybohu to znamená, že se blíží konec!). Musím říct, že ačkoliv se stále jedná o těžce podprůměrnou knihu, kupodivu mi přišla z celé série nejvíc snesitelná - možná to bylo tím, že jsme se konečně dočkali nějaké té jakože akce. Milostný trojúhelník alá způsob, jakým natáhnout knihu o stovku stran, se mi ohrál už dávno. Kéž bych nevěděla, jak celá tahle sága dopadne - alespoň bych si mohla dělat naděje, že se tohle drámo nepotáhne ještě pár set stran.

tatafa
07. ledna

Krásná, romantická a odpočinková série, se zajímavým námětem. Mohu doporučit.

hana4834
08.12.2016

lepší a napínavější díl jak druhý

Pavlačinka
05.12.2016

Třetí díl je akčnější, i když jsem měla pocit, že jim to všem nějak pomalu dochází, s tou Viktorií to bylo jasný dávno. Bella s Edwardem jsou stále šíleně zamilovaní, ale občas jsou v tom jejich vztahu dobrý úvahy, díky Jacobovi. Toho jsem si v tomhle dílu hodně oblíbila, kluk dozrál a i když je taky bezhlavě zamilovaný, tak aspoň furt nefňuká a něco dělá. Sebeobětování Belly je už zde lehce přehnané. Knížka je ale stále čtivá a nedovolí vám se od ní odtrhnout.

kutikk
04.12.2016

První dva díly super. Sága je trošku dost naivní, ale čtivá a odpočinková. Ale třetí díl mě hrozně rozčiluje. S Bellou je zde zacházeno jako s věcí a tak, jak jsem doposud měla ráda Edwarda, tak tady mi přijde jako namyšlený frajírek a Bella strašně hloupoučká. Ale to mi nebrání pustit se i do 4. dílu.

haki34
16.11.2016

Ctive ctive a jeste jednou ctive ;) jasne vyhrady mam, ale pribeh se cetl jednim dechem..

KateChatt
18.10.2016

Ach jo, proč se všechny hlavní postavy musí chovat tak debilně?!

Denisa153
14.10.2016

Je to díl od dílu horší, Bela jen neustále fňuká.

Adriana21
25.09.2016

Třetí a zase parádní kniha ze série Stmívání.

-Endy-
24.08.2016

Pořad hodně čtivé stejně jako oba předchozí díly, ale v tomto případě mi tam Bella svou nerozhodností a (de)mentální rozpolceností otravovala zdravou atmosféru rivality. A taky už byla trochu únavná její neustálá potřeba přinášet oběti pro dobro jí blízkých lidí, upírů, vlkodlaků...a kdyby měla doma nedejbože třeba želvu, vsadím se, že by se ráda obětovala i pro ni ;)))

Maggie704
20.08.2016

Asi moje nejoblíbenější kniha ze série.

lenka2232
07.08.2016

Prostě úžasné knihy. Moc doporučuji, je zde více podrobností než ve filmu. Určitě stojí za to si je přečíst.

Fantastička
01.08.2016

Bezva čtení. I když už znám příběh nazpaměť dokázala mě kniha chytnout a je pravda, že až při čtení knihy mi dochází některé souvislosti, které z filmu člověk nemůže pochytit, takže jsem moc ráda, že jsem se do nich pustila:)

Denisa_a
31.07.2016

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Stmívání to opět dosvědčuje :)

Venny345
10.07.2016

Nemám slov, úžasně veledílo. Paní Meyerová opravdu ví, jak zaujmout.

niknikita
20.06.2016

U mne tenhle milostný trojúhelník jasně zabodoval. Kdo nikdy v životě nemusel volit byl nepochybně ve velké výhodě a tak jsem občas potřebovala kapesník. Krásně dojemné čtení, díky, paní Meyerová!