Stínové eso

Stínové eso https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458314/bmid_stinove-eso-x0G-458314.jpg 4 118 118

Stínová hra série

Vítejte ve Městě hříchu, kde vládnou vlastníci kasin, gangy zamořují ulice a za každým stínem se skrývá tajemství. Enne Salta byla vychována jako správná mladá dáma, a žádná taková dáma by dobrovolně nenavštívila New Reynes, takzvané Město hříchu. Když jí ale zmizí matka, Enne musí opustit svou dívčí školu – a svou pověst – aby mohla sledovat matčinu stopu do města, které nikdo neopustí nezměněn. Vyděšená a opuštěná Enne má jen jedno jediné vodítko: jméno Levi Glaisyer. Naneštěstí Levi není ten gentleman, kterého očekávala – je to vládce ulice a podvodník. Také je jen jednu platbu od vyřešení jistého investičního podfuku, jenž rychle vychází najevo, takže se nemá čas zabývat cizím příběhem, který vede k nebezpečnému dvojímu životu. Enne mu nicméně nabízí kompenzaci, jež by mohla vyřešit všechny jeho problémy. Pátrání je vede přes zářivá kasina, ilegální kabarety a do spárů nemilosrdné mafiánské dony. Zatímco Enne odhaluje neskutečná tajemství o své minulosti, Leviho nepřátelé je svírají a zatahují do zvrácené popravčí hry, kterou nelze vyhrát. Aby ho Enne vysvobodila, musí sama sebe ochránit před městem. A bude muset hrát.... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Ace of Shades , 2018

RoseDadas
22.04.2021 4 z 5

Stínové eso je akčním dobrodružstvím plným honiček, návštěv velkolepých kasin i temných městských zákoutí. Život ve městě znamená každodenní boj o přežití. Čtenář mimo jiné zakusí i magii skrytou v kartách. V New Reynes se hrají nejrůznější hry, ale tzv. Stínová hra vzbuzuje v lidech strach. Pozvánka do hry obvykle znamená jistou smrt.

Bohužel zde musím zmínit, že zážitek z knihy mi kazilo nadměrné množství chyb, které převažovaly zejména v druhé části příběhu - spojená slova bez mezer, zdvojena slova, prohozený slovosled či nadbytečné mezery. Obvykle pár chybek v knihách neřeším, ale zrovna u tohoto titulu, který je jinak opravdu skvělým příběhem, mi to bylo líto.

spencer
21.04.2021 3 z 5

Na Stínové eso jsem se moc těšila, ale bohužel mě trochu zklamalo. Z nějakého důvodu jsem si ke světu, i k jednotlivým postavám měla problém vytvořit vztah, takže jsem často ztrácela pozornost. Naštěstí se to v polovině zlepšilo a kniha měla poměrně silný konec, který rozhodně byl lákadlem na další díl. Takže nakonec bych knihu zhodnotila jako průměr. Nebylo to špatné čtení, ale ani mě nijak zvlášť nechytlo. Na pokračování jsem ale rozhodně zvědavá:)

Charlie
18.04.2021 2 z 5

Z počátku se mi to četlo špatně. Části, které vyprávěla Enne byly většinou v pohodě. Náctiletá dívka se vydává hledat svou matku. Asi mě zajímaly více. Nicméně kapitoly, které byly z pohledu Leviho se mi nesedly vůbec. Mrzelo mě, že část, kde se rozebírala taková důležitá událost (osud) Enniny matky byla tak krátká oproti délce celé knihy.

Kniha by mohla mít tak o 150 stránek méně. Děj se neskutečně vlekl a některé části se opakovaly. Na začátku nebo na konci by se hodil "slovníček pojmů" a vysvětlení "rodů" kdo je kdo. A poslední věc. CHYBY! Bylo jich až moc. Od chyb v překladu, přes překlepy a chybějící písmenka. Chyby, na které by upozornil i Word.

LynxMētis
15.04.2021 3 z 5

Stínové eso je jeden z mála fantasy příběhů, který mě bavil číst od začátku do konce. Zajímavá zápletka společně se sympatickými postavami v přitažlivých kulisách Města hříchu tvoří hodně dobře fungující kombinaci.
Levi jako dítě vychované ulicí, mladý a ambiciózní gangster, mi byl sympatický. I když místy celkem floutek zralý na ránu. Jeho pozvolna se rozvíjející náklonnost vůči Enne pro mě byla uvěřitelná, protože postupně, a skoro až nenápadně gradovala. Vlastně jak na straně Leviho, tak na straně Enne.
Na postavě Enne mě bavilo sledovat, jakým způsobem se její charakter přizpůsobuje novým okolnostem. A je otázkou, jestli a jak moc ji změní její nová identita. Upřímně doufám, že v dalším díle ještě hodně zamíchá kartami nejen Stínové hry.
Ke Stínové hře musím dodat, že mě mile překvapila inspirace tarotem a jeho Velkou Arkánou, kdy si čtenář může dohledat o čem je skutečně karta Blázen, Svět nebo Smrt. A obohatit se tak o další úhel pohledu. (Připomnělo mi to jinou fantasy sérii – Divotvůrce, kde karty také hrály prim. Ale byly zcela jinak a originálně pojaty v rámci příběhu, byť šlo také o hazard).
Záporáci jsou v knize někteří správně slizcí a násilničtí. Další tajemní, mocní a o to nebezpečnější. Vedlejší postavy jsou taky propracované jak vizuálně, tak co se týče charakteru. Tímto zdravím Jaca a Lolu. :D
Kulisy New Reynes jsou jistě poutavé a ve fantasy světě nevšední, ale uvítala bych jejich barvitější popis. Ale ne na úkor dynamiky děje!
A nakonec proč jsem strhla jednu hvězdu i přesto, že jde o tak báječný příběh, který všem vřele doporučuji. :) TY CHYBY! Všechny ty hrubé chyby! Opravdu mě velmi mrzí, když vidím, jak nesmírně je příběhu ubližováno, a to jak mizerným překladem (viz v textu knihy "hledej si parcelu na hřbitově" -.- ), tak pravděpodobně neexistující korekturou textu v tomto případě.
Mám silné podezření, že pokud v Našem nakladatelství nějaký editor nebo korektor skutečně pracuje, tak má asi 50 korun na hodinu. Protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Některé hrubky byly tak explicitní a do očí bijící, že je možné je s ledovým klidem považovat za facku do čtenářovy tváře. (Chybějící slovo na konci věty, věta začínající malým písmenem, slova opakující se nelogicky za sebou). A to ani nemluvím o tváři spisovatelky samotné…
Je opravdu velice smutné vidět, jak špatná kvalita textu, potažmo překladu, markantně snižuje úroveň tak dobré knihy. To mi dá určitě za pravdu nejeden knihomol.
Mám ráda češtinu a ráda čtu české knížky. Ale další díl Stínové hry si přečtu raději v originále.

happy19
30.03.2021 4 z 5

"Nový svět"má rozhodně potenciál rozvinout se do oblíbené triologie!
Přihmouřím oči před lehkou nelogičností některých scén..i malounko překlepů..
Tento žánr nečtu,ale zvědavost zvítězila,-)
Dejte knize šanci♡

"Už s chmurným mírem vchází chmurný den
a samo slunce těžkou hlavu skrývá.
Jen zprostit toho, kdo je nevinnen
a trestat provinilé ještě zbývá."

Prokrastinuji
26.03.2021 5 z 5

Tohle byla jízda, dámy a pánové! Pro mě nový svět, který autorka skvěle vybudovala - máme tady zajímavou měnu - volty, lidé mají různá nadání, historie není úplně růžová a samozřejmě nesmím zapomenout zmínit ono samotné legendární město hříchu, ve kterém se příběh odehrává a které je rozdělené mezi tři gangy - Železné, Zjizvené a Hrdličky. Hlavní hrdinka Enne přijíždí do New Reyners hledat svou matku a naráží na lorda Železných Leviho, který shodou náhod její matku zná. Pod záminkou, že mu Enne za pomoc zaplatí, začínají pátrat po městě a hledat stopy po Lourdes. Enne zjišťuje, že před ní její matka měla hromadu tajemství a jedno velké má i Levi, které ho tíží a možná ho brzy bude stát i život.

Ráda bych řekla, že kniha se četla skvěle, ale některé uspořádání vět na mě byla dost kostrbatá a často opakující se slova v jedné větě dojem moc nevylepšovaly. Nicméně, nový svět jsem si užívala. Sice je děj, co se zvratů týká, trochu předvídatelný, ale popravdě mi to vůbec nevadilo. Levi je skvělá osvěžující postava reprezentující POC a LGBT, která je napsaná prostě lidsky - dělá chyby, žije na hraně a v jedné chvilce sebelitování - nebo spíš sebeopovržení - krásně načrtne myšlenku, že Enne by se všeho vzdala aby zachránila matku, kdežto on se doposud vzdal všech aby zachránil hlavně sám sebe... Enne na mě působila jako naivní holčička, kterou ovšem město rychle připraví o nevinnost a velice rychle ji začne proměňovat v někoho silnějšího, s ostrými lokty... nebo to jsou možná tajemství, která začnou na její honbě, vyplouvat na povrch?

Red-haired
24.03.2021 3 z 5

Kniha je svým tématem přirovnávaná k Šesti vranám, a opravdu se tu některé podobnosti najdou – drsné město, gangy, kasina. Hlavní hrdina Levi je dokonce vůdcem gangu – ehm, ahoj Kazi – a hlavní hrdinka Enne si zase vzala jednu schopnost od Inej, tím však podobnost končí a stejný pocit jako z Šesti vran při čtení asi mít nebudete, což samo o sobě není vůbec špatně.

Stínové eso má vlastně všechno, díky čemu bych příběh měla mít ráda. Promyšlený svět, postavy, které nejsou černobílé a v rámci příběhu se vyvíjí, i zajímavé téma. Z nějakého důvodu mě však čtení nebavilo, kniha mě nevtáhla do děje a postavy jsem si moc neoblíbila.

Levi působil opravdu jako štěně, a tak ho taky v ulicích nazývali. Nezkušený mladý kluk, který se dostal do těžké situace a snaží se přežít v ulicích hříšného města. Svůj plán ale nemá moc promyšlený a spíš se ve všem plácá. A pak je tu rádoby nevinná Enne, která do města hříchu přichází s dobrým úmyslem – zachránit svou matku – a nachází zde svou pravou povahu. Enne je jako hrdinka sice mnohem zajímavější, ale má taky často problém dát si dvě a dvě dohromady a moje sympatie si nezískala.

Naopak mě nadchly vedlejší postavy. Jac a Lola byli skvělí❤ a dokážu si představit, že bych si dění užívala mnohem víc, kdyby spolu s hlavními hrdiny tvořili silnou čtyřku, protože těch pár scén, které měli pohromadě, za to rozhodně stálo. :)

Nevím, zda na čtivosti tak moc ubíral samotný překlad. Někdy text opravdu nedával smysl a na každé druhé stránce figuroval nějaký překlep, slova napsaná 2x či vynechaná, špatné skloňování atd. a to na čtenářském zážitku ubírá opravdu hodně, nechci však špatnou korekci zahrnout do hodnocení knížky jako takové.

JessieEx
21.03.2021 2 z 5

Moc mě to mrzí, ale tahle knížka mi natolik nesedla, až lituju času, který jsem nad ní strávila - a měla jsem pocit, že je to 2x déle, než u jiné knihy.

Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že autorka knihu píše tak, aby vyhověla všem standardům současné YA fantasy literatury, dohromady to působilo jako slátanina. Chování hrdinů neodpovídalo jejich věku 18 let, prostředí bylo sice originální, ale mně velmi nesympatické, magie nic moc.

Nejvíce mi vadily nelogičnosti. Bylo jich tady hodně, chyběly mi souvislosti. Nebyla jsem si jistá, zda sama autorka se v tom vyzná. Ať už se to týkalo gangů, různých rodů, cechů a talentů, absolutně jsem se v tom neorientovala. Ještě horší bylo, když autorka něco napsala a o 50 stran později to vyvrátila, jakoby ani sama nevěděla, co napsala (viz množství voltů, které u sebe Enne měla).

Hlavní hrdinové byli nemastní neslaní, Enne obzvlášť, Levi byl nesympatický. Nemám ráda tento typ bad boyů, v 18 letech je lordem gangu, zažil si víc, než stihne zažít průměrný padesátník, a o*ukal nejspíš tak půlku obyvatel New Reynes (mužů i žen). Bylo mi z něj prostě špatně a tu romantickou linku jsem mu nevěřila. Byla to ta nejnudnější a nejklasičtější romantika, co z knih znám. Opět se autorka držela standardu. "Najednou si uvědomil, že k ní cítí přátelství a možná i něco víc." Klasika, nuda.

Třešničkou na dortu tady pak bylo neuvěřitelné množství chyb a překlepů...

Za mě zklamání :(

Nikola_
13.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Bomba. Krásně poutavě psané, skvělé vykreslené postavy.. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Pitbullka
06.03.2021 4 z 5

Skvělé a originální prostřední, čtivé. Hlavní postavy byly super. Ovšem pár trhlin v logice příběhů to mělo a některé věci se v průběhu dost opakovaly.

Marta1996
28.02.2021 5 z 5

Já jsem spokojená, hříšné město - kasina, nevěstince, gangy - prostě super.
Hlavní dvě postavy ?
Levi si mě získal hned na úvod u Enne mi to trvalo pár kapitol než se holka sebrala, ale na konci jsem nemohla odtrhnout oči od stránek ! Doufám že pokračování bude brzo.

(Autorka píše skvěle)