Stínadla se bouří

Stínadla se bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2846/bmid_stinadla-se-bouri-eCJ-2846.jpg 5 1772 105

Stínadelská trilogie série

Druhý díl volné trilogie napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Seznámí se s ušlechtilým slepým chlapcem Vláďou Dratušem a právě jemu pomohou stát se Velkým Vontem. Ilustroval Jan Fischer. 3,vydání, v roce 1994 dotisk.... celý text

Luccy78
27.02.2016 5 z 5

Druhé pokračování ze Stínadel a i tato kniha patří mezi mé TOPky. Dobrodružství Rychlých šípů jsem si oblíbila už jako malá holka, když jsem si půjčovala na prázdninách u dědy jeho svázané ročníky časopisu Hlasatel a já je úplně hltala a těšila se na každý nový komiksový příběh Rychlých šípů. Ani po letech toto nadšení nevyprchalo, jen jsem si i toto dobrodružství pořídila v knižní podobě.

IvethBiersack
21.02.2016 5 z 5

Bezkonkurenční :)

kata5121
10.01.2016

Tuhle část jsem milovala, musím ji bezpodmínečně zase sehnat :)

evelýny
06.11.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Četla jsem ji několikrát, naposledy když mi bylo 22 let a i tehdy jsem byla tak zaujatá dějem, že jsem přejela několik stanic v metru :-)))

ajsigirl
27.10.2015 5 z 5

A zas a znovu Stínadla. Jak naznačuje název druhého dílu této skvělé triologie, ve Stínadlech se opět ozývá válečná píseň. Ježek v kleci, který byl objeven a rázem opět zatracen ve Svatojakubské stoce se má podle určitých informací opět objevit na scéně. Stínadla se o tom dozvídají a na obchodech se objevují inzeráty - Vyměním ježka v Kleci za motocykl.! Taková nabídka nenechá nikoho klidným. Je potvrzeno že ježek v kleci se objevil a že po něm již více lidí pátrá. Obejvuje se zde nová parta Uctívačů ginga, kteří jej chtějí ukořisti a nastolit svoji vláhu. Další parta Dabinelovci se také pokouší o převrat a nastolení své vlády ve Stínadlech. Skupinka rezavých klíčů se spřátelí s Rychlými šípy, kteří nabízejí pomoc při hledání hlavolamu a snaží se opět nastolit mír a svěřit hlavolam někomu, kdo je podle nich vhodný pro nastolení smíru a pohody celých Stínadel. Objevuje se zde i Losina, který o někom takovém ví, a pomáhá rychlým šípům vyluštit záhadu, kde se ježek v kleci nachází. Nejen že se poté seznamují s oním chlapcem, který by měl vést celá Stínadla, ale také objevují nejstarší kroniku předků Vontů o kterou se strhne rvačka. Pomůže kronika jeho vítězství při volbě nového Vonta? Doporučuji přečíst! Rychlé Šípy jsou od Foglara (dle mého názoru) nejpovedenější ze všech děl. Celá triologie je výjimečná a škoda že ji není více. !

amelie.m
25.06.2015 5 z 5

Tvorbu pana Foglara miluji od svých dětských let a ještě teď se k ní ráda vracím, zvláště ve skvěle zpracované audio formě.

choze
23.06.2015 5 z 5

Tentokrát je pozornost od první kapitoly upřená na titulní Stínadla, ve kterých se opět rozhořel tvrdý politický boj nových part o vládu nad čtvrtí a ještě víc než minule je ve středu pozornosti znovunalezený a tajemným Širokem zadržovaný ježek v kleci, který má pro volbu Velkého vonta klíčový význam, a proto po něm tentokrát nepasou jen RŠ, ale rovnou celá Stínadla. Foglar se drží toho, co fungovalo minule, a opět prokládá nebezpečné výpravy do Stínadel čtením z vontské kroniky, psaním Tam-Tamů, konkurenčním bojem se Sběračem a dalším rozvratem v klubu RŠ, ještě závažnějším než byl ten s Červenáčkem. Vedle toho rozvíjí vontskou mytologii, kdy nejen skrze první vontskou kroniku odkrýváme historii Vontů a vedle nových vontských uskupení se seznamujeme i s novými stínadelskými lokacemi (svatyně Uctívačů ginga, Černá voda…) a na scénu nastupuje famózní přízrak Široko. Zároveň druhý díl definitivně uzavírá klíčovou linii s honbou za ježkem a jeho tajemstvím a příběh končí - v duchu poválečného optimismu - masivním happyendem. Zajímavá je přítomnost narážky na zmizení jistého Dymoura, kolem něhož se bude točit třetí díl, který ale vyjde až o několik desítek let později.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Foglar oblíbenec mého dětství, bohužel záhada hlavolamu nasadila doooost vysokou laťku, ale i tak to zachraňuje Široko s nádechem tajemna.

SONP
09.12.2014 5 z 5

Stínadla jsou ještě o poznání temnější než Záhada hlavolamu. Významnými tématy jsou zde smrt a zrada a dokonce ani Mirek Dušín už není tak černobilý jako dříve. K tomu všemu Široko a uctívači ginga... Až bych tuto Foglarovu knihu označil za předvoj městské fantasy, byť bez nadpřirozeno.

Lodja
11.10.2014 5 z 5

První díl sice nastavil sakra vysokou laťku, ale druhý ho ještě o něco překonává. Úžasné počtení a mám chuť si nafackovat, že Foglara jsem si nepřečetla, když jsem byla malá.

motl57
24.08.2014 5 z 5

Krásná klukovská léta

dadako
19.05.2014 4 z 5

U této knihy pro mě platí přesně to samé jako u Záhady hlavolamu.

kniholka
25.02.2014 4 z 5

Oproti Záhadě hlavolamu nepatrně slabší, ale stále bezva čtení.

Nefi
04.09.2013 5 z 5

Četla jsem tuto knihu v mládí. Velice mě bavila a zhltnula jsem jí opravdu rychle. I po 10ti letech si zhruba pamatuji o čem to bylo a možná se zas někdy k tomu ráda vrátím.

tyzik.cejka
12.05.2013 5 z 5

z celé trilogie je asi tohle nejlepší děj už se posouvá do napínavějšího prostředí voleb velkého Vonta podporuji Losnu protože je pro mě dobro

čohynka
21.04.2013 5 z 5

Na Foglarovkách jsem vyrostla.. Taky jsme měli klub, svoji útulnou klubovničku, podnikali výpravy do přírody, zažívali dobrodružství - ikdyž ne tak velké a emotivní jako kluci z Rychlých Šípů...

maple34
04.04.2013 5 z 5

Pokračování Záhady hlavolamu. Povinná četba každého kluka.

petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Jedna z knih mého mládí, od oblíbeného spisovatele. Mám na ni milé vzpomínky.

mySaints
24.10.2012 5 z 5

I když už asi patřím mezi ty dospělé, kteří chodí stínadelskými ulicemi a nechápou, co to tam ti chlapci provádějí a proč pro ně má nějaký hlavolam takovou cenu...s touto knihou jsem byla zase zpátky. Díky Rychlým šípům si i dospělí mohou uchovat touhu po dobrodružství hluboko ve svých srdcích...

reykjavik
07.02.2012 5 z 5

Klasika.
Další skvělé dobrodružství s partou Rychlích šípů.