Stínadla se bouří

Stínadla se bouří

Druhý díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 3. Tajemství Velkého Vonta) napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Seznámí se s ušlechtilým slepým chlapcem Vláďou Dratušem a právě jemu pomohou stát se Velkým Vontem. Ilustroval Jan Fischer.
2.vydání. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68058/stinadla-se-bouri-rfr-68058.jpg 4.71000

Stínadelská trilogie (2.)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Puls
Více informací...

ellescorpio

Při vybírání další položky do čtenářské výzvy jsem u kolonky oblíbená kniha rodičů dlouho nepřemýšlela. Foglar byl jasná volba, milovala jsem ho už jako dítě. A vzhledem k tomu, že se u nás v domě Foglar narodil, a jak půda (na kterou by mimochodem naprosto dokonale zapadnul Maxmilián Dráp), tak sklep jsou Stínadla jak vyšitý (a naproti zahrada s ginkgem), takže se na to fakt nesmírně těším!

čtenářka4
26.12.2016

Klasika dětské dobrodružné literatury.

Madlenka_Knihy
17.11.2016

Ani nemůžu uvěřit, že taková knižní dokonalost může existovat! ♥

Druss
19.10.2016

Foglarovy Stínadla jsou čtvrť, ve které bych chtěl vyrůstat!

any333
21.08.2016

Tenhle díl překvapoval více než první a konečně se objevil Široko se svou tajemnou maskou. I když překvapení s Bublinou ke konci bych klidně oželela. Závěr je šťastný, ale ještě je třetí díl, tak jsem zvědavá, co bude mít Žlutý květ za problémy.

spackova.p
02.08.2016

Super pokračování :-) Chvílemi mi bylo i do breku, ale o tom víc se mi kniha líbila.

Zahonek
21.06.2016

Zdá se mi, že Záhada hlavolamu byla malinko napínavější a tajemnější než Stínadla se bouří. V tomto díle ale byl zase Široko. Rozhodně suprová kniha, která vrátí vaši mysl do dětství.

Aniga
01.05.2016

"Dlouhá a podivná je historie vontských Stínadel. Odnepaměti bouřil a klokotal život hochů v jejich uličkách a zákoutích jako nikde jinde. Ano, snad nikde jinde nežili chlapci způsobem tak zvláštním a tak divokým a neukázněným jako zde...."
Kdo by snad neznal tyto legendární věty :)
Když jsem si v rámci Čtenářské výzvy na rok 2016 měla vybrat knížku mého dětství, neváhala jsem a rozhodla se téměř ihned.
Patřila jsem k těm dětem, kteří po rodičích našly ve sklepích "salátové vydání" Rychlých šípů (komiks) a na jejich příbězích se učily číst a vyrůstaly.
Nikdy nezapomenu ani na ten den, kdy jsem měla tu čest být také na besídce, kde byl p. Foglar a právě tuto knihu Stínadla se bouří mi podepsal.
Kdyby jen bylo více takových spisovatelů, kteří by zase dovedli nějakým způsobem motivovat děcka pro lepší čestný začátek svého života.. díky Jestřábe.

Rup
16.03.2016

Nemůžu si pomoct, ale vždy jsem měl v oblibě spíše divoké Vonty, než uhlazené Šípy. Nicméně způsob jakým dokáže autor udělat z obyčejného činžáku džungli je obdivuhodný. Doporučuju.

Daniel312
08.03.2016

Stínadla se bouří jsou moc dobrá asi nejlepší ze série (2. díl) nejlepší kniha

Luccy78
27.02.2016

Druhé pokračování ze Stínadel a i tato kniha patří mezi mé TOPky. Dobrodružství Rychlých šípů jsem si oblíbila už jako malá holka, když jsem si půjčovala na prázdninách u dědy jeho svázané ročníky časopisu Hlasatel a já je úplně hltala a těšila se na každý nový komiksový příběh Rychlých šípů. Ani po letech toto nadšení nevyprchalo, jen jsem si i toto dobrodružství pořídila v knižní podobě.

IvethBiersack
21.02.2016

Bezkonkurenční :)

kata5121
10.01.2016

Tuhle část jsem milovala, musím ji bezpodmínečně zase sehnat :)

evelýny
06.11.2015

Skvělá kniha. Četla jsem ji několikrát, naposledy když mi bylo 22 let a i tehdy jsem byla tak zaujatá dějem, že jsem přejela několik stanic v metru :-)))

ajsigirl
27.10.2015

A zas a znovu Stínadla. Jak naznačuje název druhého dílu této skvělé triologie, ve Stínadlech se opět ozývá válečná píseň. Ježek v kleci, který byl objeven a rázem opět zatracen ve Svatojakubské stoce se má podle určitých informací opět objevit na scéně. Stínadla se o tom dozvídají a na obchodech se objevují inzeráty - Vyměním ježka v Kleci za motocykl.! Taková nabídka nenechá nikoho klidným. Je potvrzeno že ježek v kleci se objevil a že po něm již více lidí pátrá. Obejvuje se zde nová parta Uctívačů ginga, kteří jej chtějí ukořisti a nastolit svoji vláhu. Další parta Dabinelovci se také pokouší o převrat a nastolení své vlády ve Stínadlech. Skupinka rezavých klíčů se spřátelí s Rychlými šípy, kteří nabízejí pomoc při hledání hlavolamu a snaží se opět nastolit mír a svěřit hlavolam někomu, kdo je podle nich vhodný pro nastolení smíru a pohody celých Stínadel. Objevuje se zde i Losina, který o někom takovém ví, a pomáhá rychlým šípům vyluštit záhadu, kde se ježek v kleci nachází. Nejen že se poté seznamují s oním chlapcem, který by měl vést celá Stínadla, ale také objevují nejstarší kroniku předků Vontů o kterou se strhne rvačka. Pomůže kronika jeho vítězství při volbě nového Vonta? Doporučuji přečíst! Rychlé Šípy jsou od Foglara (dle mého názoru) nejpovedenější ze všech děl. Celá triologie je výjimečná a škoda že ji není více. !

amelie.m
25.06.2015

Tvorbu pana Foglara miluji od svých dětských let a ještě teď se k ní ráda vracím, zvláště ve skvěle zpracované audio formě.

choze
23.06.2015

Tentokrát je pozornost od první kapitoly upřená na titulní Stínadla, ve kterých se opět rozhořel tvrdý politický boj nových part o vládu nad čtvrtí a ještě víc než minule je ve středu pozornosti znovunalezený a tajemným Širokem zadržovaný ježek v kleci, který má pro volbu Velkého vonta klíčový význam, a proto po něm tentokrát nepasou jen RŠ, ale rovnou celá Stínadla. Foglar se drží toho, co fungovalo minule, a opět prokládá nebezpečné výpravy do Stínadel čtením z vontské kroniky, psaním Tam-Tamů, konkurenčním bojem se Sběračem a dalším rozvratem v klubu RŠ, ještě závažnějším než byl ten s Červenáčkem. Vedle toho rozvíjí vontskou mytologii, kdy nejen skrze první vontskou kroniku odkrýváme historii Vontů a vedle nových vontských uskupení se seznamujeme i s novými stínadelskými lokacemi (svatyně Uctívačů ginga, Černá voda…) a na scénu nastupuje famózní přízrak Široko. Zároveň druhý díl definitivně uzavírá klíčovou linii s honbou za ježkem a jeho tajemstvím a příběh končí - v duchu poválečného optimismu - masivním happyendem. Zajímavá je přítomnost narážky na zmizení jistého Dymoura, kolem něhož se bude točit třetí díl, který ale vyjde až o několik desítek let později.

jaja1989
20.04.2015

Foglar oblíbenec mého dětství, bohužel záhada hlavolamu nasadila doooost vysokou laťku, ale i tak to zachraňuje Široko s nádechem tajemna.

SONP
09.12.2014

Stínadla jsou ještě o poznání temnější než Záhada hlavolamu. Významnými tématy jsou zde smrt a zrada a dokonce ani Mirek Dušín už není tak černobilý jako dříve. K tomu všemu Široko a uctívači ginga... Až bych tuto Foglarovu knihu označil za předvoj městské fantasy, byť bez nadpřirozeno.

Lodja
11.10.2014

První díl sice nastavil sakra vysokou laťku, ale druhý ho ještě o něco překonává. Úžasné počtení a mám chuť si nafackovat, že Foglara jsem si nepřečetla, když jsem byla malá.

motl57
24.08.2014

Krásná klukovská léta

dadako
19.05.2014

U této knihy pro mě platí přesně to samé jako u Záhady hlavolamu.

kniholka
25.02.2014

Oproti Záhadě hlavolamu nepatrně slabší, ale stále bezva čtení.

Nefi
04.09.2013

Četla jsem tuto knihu v mládí. Velice mě bavila a zhltnula jsem jí opravdu rychle. I po 10ti letech si zhruba pamatuji o čem to bylo a možná se zas někdy k tomu ráda vrátím.

tyzik.cejka
12.05.2013

z celé trilogie je asi tohle nejlepší děj už se posouvá do napínavějšího prostředí voleb velkého Vonta podporuji Losnu protože je pro mě dobro

čohynka
21.04.2013

Na Foglarovkách jsem vyrostla.. Taky jsme měli klub, svoji útulnou klubovničku, podnikali výpravy do přírody, zažívali dobrodružství - ikdyž ne tak velké a emotivní jako kluci z Rychlých Šípů...

maple34
04.04.2013

Pokračování Záhady hlavolamu. Povinná četba každého kluka.

petka-2007
22.01.2013

Jedna z knih mého mládí, od oblíbeného spisovatele. Mám na ni milé vzpomínky.

mySaints
24.10.2012

I když už asi patřím mezi ty dospělé, kteří chodí stínadelskými ulicemi a nechápou, co to tam ti chlapci provádějí a proč pro ně má nějaký hlavolam takovou cenu...s touto knihou jsem byla zase zpátky. Díky Rychlým šípům si i dospělí mohou uchovat touhu po dobrodružství hluboko ve svých srdcích...

reykjavik
07.02.2012

Klasika.
Další skvělé dobrodružství s partou Rychlích šípů.