Stín

Stín
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469659/stinmj1MBG-0j6-.jpg 4 343 343

Beatrice Kaspary série

< 4. díl

Únos. Tři vraždy. A jeden dávný pachatel… Muž, kterého našli hrozivě znetvořeného v jeho bytě. Porodní asistentka, kterou někdo utopil – dva případy, které musí vyřešit Beatrice Kasparyová, vyšetřovatelka oddělení vražd salcburské policie. Beatrice záhy pochopí, že obě vraždy spolu souvisí – a že zcela jistě mají co do činění s ní samotnou. Protože oba mrtvé znala. Nesnášela je. A také ví, že když nebude jednat rychle, objeví se další oběť... Čtvrtý případ Beatrice Kasparyové a Florina Wenningera... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Schatten , 2017

Hella
22.11.2020 4 z 5

Nejlepší kniha z celé 4-dílné série. Sice jsem uhodla pachatele už zhruba v polovině (byla tam skryta jedna indicie, která na něj ukazovala), ale nikterak to nevadilo a čtení jsem si vážně užila.

saphiral
19.11.2020 5 z 5

Výborná knížka, napínavá až do konce, pachatele jsem neuhodla. Doporučuji.

berila
13.11.2020 5 z 5

Opět výborně napsaný díl, byla jsem přesvědčená, že pachatele znám, ale byla jsem úplně vedle. Za mě velká spokojenost a všem doporučuji k přečtení.

marion111
12.11.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší díl této série !

RADOST
04.11.2020 5 z 5

Vynikající. Kniha přesně pro mě. Souboj mozků. Bezcitného a pátrajících. Tady jde především o pocity, o vnitřní prožívání. Co je pro vraha zdrojem slasti a cílené manipulace, to je pro oběť a kriminalisty jediným zdrojem poznatků a možné záchrany. Autorka píše skvěle, bylo to napínavé i poučné.

gossipavlina
01.11.2020 5 z 5

Jako vždy, čtivě napsané, napínavé až do konce.
Super!

katka8500
29.10.2020 5 z 5

Knížka byla super mooc se my libila. Akorát co nevadilo tak byli dlouhé kapitoly. Dávám všech 5 hvězdiček

Jarmila97
22.10.2020 5 z 5

Knižka byla vážně skvělá at do konce mě vůbec nenapadlo kdo je zločinec. Vážně dobře napsaný příběh

iLuciferie
21.10.2020 4 z 5

Musím říct, že Poznanski píše opravdu hodně poutavě a i tento díl mě velmi bavil. Co mě naopak čím dál tím víc v jejích knížkách ruší, je absolutně zbytečná a kýčová "romantická linie".

1bublina
09.10.2020 5 z 5

Jako vždy perfektní. Poznanski prostě umí psát. Líbilo se mi napínání a oddalování prozrazení jména pachatele, kdy Bea už tušila/věděla, ale nás nechávala ještě tápat. A protože nevíme, jak to dopadlo s Achimem, bude určitě ještě další díl. Těším se.

Olous1
16.09.2020 5 z 5

Tak tohle byla zase jízda. Knihy od Ursuli Poznanski mám ráda a nikdy nezklamou.Napětí a perfektní zápletka, to vše má další díl Beatrice a Florida.Za mě doporučuji.

Jiparis
10.09.2020 5 z 5

Pěkně napínavé, zvláště druhá část. A opět na scénu přichází odborník, který je sám psychicky nemocný. Skvěle napsané, doporučuji.

artlucie
04.09.2020 3 z 5

Snad první od Ursuly, co mě dvakrát nebrala. Všechno ok, i překvapená jsem nakonec byla, ale nějak to nemělo takové grády, jaké to mít mohlo. A konec byl na mě nejen trochu nedotažený, ale hlavně skoro bez emocí jen tak oddrčený. Trochu zklamání, nebudu lhát.

allebra
20.08.2020 5 z 5

Moje oblíbená autorka opět nezklamala. O napětí ani tentokrát nebylo nouze. Ráda jsem zase nahlídla i do soukromí hlavních postav a nezaznamenala jsem žádná hluchá místa. Sérii se sympatickou vyšetřovací dvojicí Florinem a Beatrice čtu od začátku a doufám, že bude ještě pokračovat. Doporučuji.

mirinda973
17.08.2020 4 z 5

Toto byla moje první knížka série. Možná škoda, že jsem nezačala od prvního dílu,zřejmě bych byla nadšená ještě víc. Každopádně skvělá knížka, plná překvapení a zvratů, konec překvapivý. Doporučuji

NymphMaeve
07.08.2020 5 z 5

Naprosto perfektní. Hrozně jsem se těšila na další knihu od Ursuly Poznanski, sérii Beatrice Kaspary přímo miluju. A nezklamala mne. I když se děj rozjíždí pomalu, už po polovině knihy čtenář nestíhá. Je to božsky napsané, strhující a plné zvratů. Člověk se rozhodně nestihne nudit. Osobní rovina vyšetřovatelů se také vyvíjí a tím mne příjemným směrem. Dokonce jsem párkrát zažila silný pocit zadostiučinění. Pachatele jsem až do samého konce samozřejmě nezvládla odhalit, ačkoliv jsem podezírala skoro každého, kdo se v knize objevil. Jediné, co tomu ubírá a co mne mrzí, je dost vysoká četnost pravopisných chyb a překlepů a to dokonce ve jménech hlavních hrdinů. Chybějící pismena bych ani nezvládla spočítat. Kniha za to nemůže, ale výstupní korekce jaksi pokulhává. Jinak však naprosto dokonalá kniha a s hrdostí si ji zařazuji do své sbírky.

Rade
01.08.2020 5 z 5

Já mám tuhle sérii salzburských detektivek ráda. Vyhovuje mi styl, kterým je psána, akční chvilky s přemýšlivějšími pasážemi jsou vyrovnány, tady se mi moc líbila psychologická hra pachatel – oběť, takže ani neřeším pravděpodobnost či reálnost takového zločinu. Mailové či internetové konverzace, klíčové pro zápletku či vyústění příběhu, jsou autorčinou specialitou a mě moc chytly už ve Slepých ptácích.
Na milost tady beru i toho stoprocentního chlapa Florina; autorka je žena, hlavní postava – policistka je žena, tak holt v téhle tak trochu ženské detektivce je „muž ideál“ docela pochopitelný… :)

Opět připomínám, nečtěte anotace, nečtěte ty komentáře, ve kterých je převyprávěn obsah minimálně do půlky děje. Vlastně se pak ani nedivím komentářům, že to bylo nudné nebo, ne a ne se rozjet! Bodejť, když všichni dopředu vědí, kolik bude mrtvol, jak kdo bude sprovozen ze světa a dokonce i to, o co nakonec půjde…

knihomolkadorfa
26.07.2020 5 z 5

Opět výborná kniha od mé oblíbené autorky. Napínavé, dramatické, strhující, žádná hluchá místa. Beatrice je mi velmi sympatická a baví mě nahlédnutí do jejího soukromého života a zde i do minulosti. A dokonce mi vyšel i tip na pachatele. Prostě skvělé čtení !

kikies
20.07.2020 4 z 5

Sérii jsem si velmi oblíbila a musím říct, že Stín patří k těm povedenější. Velice čtivé, napínavé, dramatické, zkrátka strhující. Uvítala jsem i větší poodhalení Beatriciny minulosti a další vývoj vztahu s Florinem. Násilí v tomto díle bylo možná více než obvykle a bylo brutálnější, obzvláště v kontrastu s jeho zbytečností, ale i tak nelituji ani jedné stránky. Doporučuji!

Allia
20.06.2020 5 z 5

Tuto sérií mám opravdu ráda. Sice jsem měla trošku problém ze začátku se začíst, ale to bylo spíše mou roztěkaností :-) Příběh je velice poutavě napsaný. Více se dostáváme k postavě Bei, k jejím vztahům a její minulosti, což mne velice potěšilo i zaujalo. Napětí se střídá s lehčími pasážemi a s polu s Florinem jste jak na trní, jak to celé dopadne a kdo v tom všem má prsty. Sice bych si konec představoval trošku více rozvinutý, ale i tak jsem spokojená jako s celkem. Doufám, že se dočkáme nějakého pokračování, a že touto knihou tato série nekončí :-)