Šťastně až do smrti

Šťastně až do smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496600/bmid_stastne-az-do-smrti-efl-496600.jpg 4 199 36

Ale jak to bylo dál? Otázka, kterou si položí v závěru čtení oblíbené série snad každý. A proto Julia Quinnová vyslyšela své věrné čtenáře! Osm sourozenců, různé rodinné vztahy, dcery a synové, neteře a synovci a na vše dohlížející matka rodu – to jsou Bridgertonovi. Co se tedy dělo dál? Četl někdy Simon dopisy svého otce? Stanou se Francesca a Michael rodiči? Musí být konec opravdu koncem? Osm nových „druhých epilogů“ a jeden bonusový příběh o Violet Bridgertonové vás opět vtáhnou do oblíbeného světa londýnské smetánky. Protože Bridgertonových není nikdy dost!... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Happily Ever After , 2013

Luccinda
13.08.2023 3 z 5

Tak moc jsem se těšila, až se budu moct vrátit do světa Bridgertonových! Autorka si pro nás v posledním díle této série nachystala druhé epilogy ke každé z předchozích knih, čtenáři tak mají možnost zjistit, jak se životy všech sourozenců vyvíjely i po skončení jejich příběhů. Nápad to byl skvělý, já mám ale z knížky bohužel pocit, že byla z velké časti psaná na sílu a jako celek mi přijde tak trochu zbytečná.

Některé epilogy mě sice bavily, u jiných jsem ale měla pocit, že ani autorka sama nevěděla, jak příběh uchopit a o čem vlastně psát. Když se pak začaly náměty jednotlivých epilogů opakovat, věděla jsem, že tohle bude průšvih. Naštěstí se po všech příbězích v knize objevila novela o Violet, matce sourozenců Bridgertonových, a ta můj celkový dojem z knihy hodně vylepšila. Takže už jen kvůli ní Šťastně až do smrti stojí za přečtení, i tak ale musím zavřít obě oči, abych jí dala aspoň 3 hvězdičky.

saez
31.07.2023 4 z 5

Na začátku jsem si říkala, že už autorka fakt jenom dojí, co to dá. Ale nakonec mám vlastně dobrý pocit, že jsem se dozvěděla zase něco víc. A poslední příběh Violet...ten neměl chybu.

astra3
30.07.2023 3 z 5

Přijde mi skoro zbytečná. Neslaná, nemastná.

Senza Jenka
24.07.2023 3 z 5

Líbily se mi poslední tři, ty jsou za plný počet. Jen u Amandy je slibně se rozvíjející příběh ustřižen příliš brzy - škoda.
Zbytek knihy (tedy ty předchozí povídky) mě příliš neoslovily a v některých případech mi to přišlo, jako zbytečně vynaložená námaha.

preny
24.07.2023 5 z 5

Některé příběhy si myslím,že nebyly nic moc,líbil se mi příběh o Violet.

MonaLisa42
21.07.2023 2 z 5

Když jsem zjistila, že tato kniha vyšla, okamžitě jsem si ji chtěla přečíst, protože Bridgertonovi zbožňuju.
Bohužel se jedná o zklamání. Kniha byla celkem o ničem. Připomněla mi příběhy jednotlivých postav, což bylo super. Ale nevím jestli bylo nutné o epilozích vydat vlastní knihu.
Ale i přesto čtení a vzpomínání nebylo špatné. Děkuji!!!

Lutzinka
19.07.2023 3 z 5

Klasika, nepřekvapí, neurazí, čekala jsem trochu víc Violet, ale bohužel..

LenaWirus
07.07.2023 3 z 5

Hodnotila bych jako průměrný dovětek série. Některé příběhy byly nudné, jiné překvapivě zábavné, jiné přínosné, další úplně zbytečné. Chápu, že u některých epilogů se mohli takto dokončit nevyřešené otázky, bohužel ale u zbylých působily dodatky tak, že autorka musela nuceně něco vymyslet, aby měl každý sourozenec svoji kapitolu.

Luci-_-
05.07.2023 5 z 5

Krásné zakončení druhými epilogy. I když musím uznat, že by mi u některých sourozenců nechyběli ani třetí epilogy či delší povídka o seznamování Violet a Edmunda. Krásné zakončení série, po které má peněženka brečí, ale srdce plesá.

Terkaodkafe
26.06.2023 3 z 5

Autoři jistě nemají rádi otázky, které si klade každý pravověrný fanoušek - A jak to bylo dál? Jenže Julii Quinn se jim zželelo, a tak v deváté knize o sourozencích Bridgertonových, kterou právě vydalo nakladatelství Ikar, potkáme všechny. Každému z osmi sourozenců (Anthony, Benedict, Colin, Daphne, Eloise, Francesca, Gregory a Hyacinth) dopsala malou povídku o jejich osudu. Některé se odehrávají jen pár dní po událostech jejich knihy, některé až za dlouhé roky.
Návraty jsou to nostalgicky krásné, dozvíme se v nich třeba odpovědi na otázky, zda si Simon přečetl dopisy od otce, které chtěl v prvním díle spálit, nebo zda se Francesca s Michaelem dočkali vytouženého dítěte. Všichni milovníci ságy si musí přijít na své. Julie Quinn totiž umí psát. Její postavy jsou plné života, neztratily nic na své zábavnosti, přitažlivosti či ztřeštěnosti. A dočkáme se i opakování oblíbeného zápasu v pall-mallu, takže srdce každého bridgertonmaniaka zaplesá.
Osm sourozeneckých povídek pak doplňuje příběh Violet v rozkvětu, který není věnován nikomu menšímu než matce rodu. Škoda jen, že příběh její osudové lásky k Edmundovi dostal tak málo prostoru. Jistě by si zasloužil celou vlastní knihu. Vlastně je škoda, že všechny povídky jsou poměrně krátké. Ale musíme být vděčni aspoň za to málo, co se nám dostalo, vždyť jaký jiný autor píše svým postavám druhé epilogy? Příběhy působí sevřeným dojmem. Některé jsou, stejně jako knihy, lepší než jiné, ale celkově tvoří hezkou mozaiku.

Za mě lepší 3*/5*.

knihomolka27
16.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Né jen nezbytnost, ale hlavně dárek pro fanoušky této série, jenž je víc než se na první pohled může zdát. Netajím se tím, že mě tato série uhranula, samozřejmě i skrz seriály - Čtu úplně všechno co s Bridgertony souvisí a když jsem se dozvěděla, že vyjde v ČR tato kniha, tak jsem měla zase jednou pocit, že je svět krásným místem plným cukrové vaty a infantilně duhy prdících jednorožců.....byla to nádhera a od té se také odvíjelo mé očekávání.

No a to zklamáno nebylo.... Druhé epilogy jsou mimochodem moc fajn nápad a nebránila bych se jim ani v jiných sériích. Ale u Bridgertonů ta touha vědět co bylo dál byla opravdu hodně velká... a vlastně mě i kupodivu překvapilo, co jsem se dočetla. Pobavilo mě to, překvapilo, zas jsem se u toho culila jak zamilovaná pubertačka. I když se musím přiznat, že nejsem až zas tak velký romantik, abych uvěřila tomu, že po 20 letech manželství mají lidé stále pikantní sexuální nebo romantický život jako ve dvaceti, ale samozřejmě bych si přála aby to tak bylo. Pointa s dopisy ve mě zanechala hořkosladký ironický pocit, který byl ale hodně fajn a překvapivý. Pall mall za mě stále vede, užívala jsem si jak se A s K pořád poštuchují a vidět něco takové na obrazovce tak asi puknu blahem, protože to s pálkou smrti bylo prostě k popukání. No a pak jsem si přečetla ten ,, průřez" Violetinými vzpomínkami, který byl velmi zajímavý a vyplnoval nějaké ty mezery a krásně se to hodilo k seriálu s Královnou Ch...obzvlášt ten konec mi přišel velmi krásný a i realistický. Jo a pak jsem vlastně ještě přečetla tu ICH formu s nevlastní dcerou Eloise, od které jsem si toho moc neslibovala, jelikož tam Eloise neměla tolik toho prostoru, ale nakonec se mi to strašně líbilo...a prosím at autorka napíše další knihu v ICH formě. Strašně moc mi to sedlo, bylo to nečekaně zábavné, a když tam měla M pokec se svým otcem, tak u toho jsem taky roztála.

Takže za mě spokojenost.....bylo to krásné a stálo to za to čekání....zase se k tomu někdy vrátím. Třeba až bude konečně třetí série Bridgertonů...Už aby to bylo

helenkan
16.06.2023 5 z 5

Byl to skvělý nápad napsat tuhle knihu. Všechny epilogy ke všem dílům série o Bridgertonových jsem si s velkou chutí přečetla. Dozvědět se něco i po několika letech jejich společných životů,bylo zajímavé. Řekla bych parádní ukončení celé mé oblíbené série.

Lee7
25.05.2023 5 z 5

Zbožňuji celou sérii a epilogy byly krásným zakončením. Doporučuji přečíst po sobě ať je vše v živé představě.

adrika3073
16.12.2022 5 z 5

Epilógy sú napísané veľmi pekne, niektoré sú napísané po rokoch manželstva hlavných hrdinov, u Violet to je príbeh o jej mladosti až po starobu.
Veľká škoda ale je, že nie sú pri konkrétnych knihách – určite ich treba čítať hneď za prečítanou knihou. Prinesie to čitateľovi krajší zážitok z príbehu.

munka
05.12.2022 4 z 5

Epilógy ukončili super sériu a teším sa čím nás paní Quinn nabudúce prekvapí.

havrmoni
04.12.2022 5 z 5

Miluju tuhle sérii a vůbec knihy této autorky, takže tyhle epilogy byly nádhernou tečkou k úplnému zakončení.

Julia Quinn
americká, 1970