Šťastně až do smrti

Šťastně až do smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371960/bmid_stastne-az-do-smrti-3E3-371960.jpg 4 144 144

Dánský milostný thriller od autorského dua bestselleru Ztracená, píšící pod pseudonymem Anna Ekberg. Napínavý thriller o úkladné, dokonale naplánované vraždě. Dramatický příběh o majetnictví ve vztahu, o vášni, sexu a tajemstvích druhých. Pravdivá sonda do manželství, kde je i přes vnější dojem vše nakřivo. Christian a Leonora. Manželé kolem padesátky, přes dvacet let spolu. Měli by být šťastní. Mají všechno: peníze, krásný dům i společenské postavení. Zákeřná nemoc jejich osmnáctiletého syna, která je stála spoustu sil, je konečně na ústupu a před nimi se otevírá světlá budoucnost. Nebo snad ne? Jednou v noci Christian dostává SMS, a když odmítne Leonoře zprávu ukázat, vzbudí v ní podezření. Na Christianově pracovním večírku se její podezření potvrdí. Leonora přistihne manžela při sexu s kolegyní, mladou architektkou Zenií. Později Christiana konfrontuje, ten vše zapírá, je však rozhodnutý ji opustit. Leonora se s tím nechce smířit, vydírá Christiana kvůli finančnímu podvodu. Christian s ní musí zůstat. V bezvýchodné situaci se Christian rozhodne, že se jí musí zbavit. Počká si na Leonoru ve firemní dodávce na silnici v lese, kam Leonora chodí běhat, a srazí ji. Vrátí se domů, nalije si drink a vtom se objeví Leonora. Co to vlastně udělal?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

Kærlighed for voksne , 2017

veronika9761
29.01.2021 4 z 5

Ta jinakost téhle knizce opravdu svedci. Obcas na muj malinko ucourane pasaze, ale celek velmi slusny.

monte
11.10.2020 3 z 5

Pěkné čtení. Název knihy výstižný

ber
04.10.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha z pohledu muže a ženy, plná pocitů zloby, vášně, zrady a lásky...... akorát nevím jestli bych dokázala za takou cenu s tím druhým žít a milovat ho ......

petrarka72
16.09.2020 4 z 5

Jak říct dceři, co všechno může znamenat manželství... a jak může vypadat příběh Médey a Iásona v moderním světě. Případ masakrózní, odvyprávěný s několika nudnými propady, ale přehledný, psychologicky obšírný, v závěru až hororový, přesto pravdě podobný a pochopitelný. Aneb co se stane čtenářovým zážitkem, když knihu o lásce napíšou pod ženským pseudonymem dva muži... :-)

veriszv
03.09.2020 4 z 5

Tohle se mi fakt líbilo. Skvěle vykreslená psychologie postav, pohrávání si se čtenářem, originálně zpracované jinak už celkem ohrané téma. Jediné co mi příliš nesedělo bylo, že je příběh vyprávěn detektivem, který do toho ještě tak trochu motá svůj příběh, to bych asi vynechala, ale naštěstí tam jeho kapitol nebylo mnoho.
Pokud hledáte nějakou oddechovku, tohle za mě jo.

mStationka
11.06.2020 3 z 5

Co o knize říct? Je to strašný psycho ???? plný dost zajímavých zvratů

čef
23.05.2020 4 z 5

Příběh to není špatný, dá se říci i dost originální. Psychologie postav je pro mne srozumitelná a přijatelná, jenom je jí tak nějak o asi 100 stran více, než dokážu strávit. Přivítal bych také, kdyby bylo zlo o trochu více potrestáno, než výčitkami svědomí, ale to už by jistě šlo proti celkovému záměru autorky. Prostě manželé musí zůstat spolu šťastni až do své smrti.

ddkk
02.05.2020 4 z 5

Tentokrát autoři zvolili trochu jiný koncept - zločin se vlastně vůbec nevyšetřuje. Je vyprávěn starším kriminalistou. který do všech událostí jak se staly (nebo mohly stát) zasvěcuje svou dospělou dceru. Pro mne trochu zbytečně, protože samotný příběh velké vášně, touhy vlastnit druhého a žárlivosti je dostatečně napínavý …

Jak se dá očekávat, štěstí až do smrti se vlastně přes veškerou snahu zúčastněných nekoná, i když závěr by tomu mohl nasvědčovat.

Pro mne za čtyři a doporučuji.

Hobo
09.04.2020 4 z 5

Několik pozoruhodných zvratů, které příběh opravdu povýšily.

alnahu
08.04.2020 3 z 5

Thriller o dokonale připravené vraždě.Příběh starších manželů ,kteří spolu žijí přes dvacet let,zdálo by se ,že by měli být spokojeni ,mají vše a právě v tu dobu vyjde najevo manželova nevěra a tak to začne žena řešit po svém.Příběh docela zdlouhavý.

Ossinky
25.03.2020 4 z 5

Zdlouhavé, dost mě mátlo že to jako vyprávěl detektiv, to mi asi vadilo nejvíc. Tato kniha nic moc, zápletka byla sice dobrá a mělo to děj, ale kvůli "rušivému" vyprávění detektiva dávám o hvězdu méně.

Brendaneta
06.03.2020

Tak jsem knihu dočetla a skutečně jsem se do toho nutila, jen abych věděla, jak to dopadne. Zdlouhavé, rozvláčné, nudné. Oba aktéři naprosto nesympatičtí. Nedoporučuji.

perpe2a
03.03.2020 3 z 5

Psychologické drama o nevěře, vraždě, nutnosti spolu sdílet tajemství....trochu průměr, ohrané téma, nic ohromujícího.

Martinaa24
12.02.2020 3 z 5

Fakt zajímavý příběh, vůbec bych nečekala takový konec. Kniha byla velmi napínavá a čtivá, určitě doporučuji přečíst

JessieEx
08.01.2020 5 z 5

4,5*
Uff! Tak tohle byl neuvěřitelný masakr! Ta knížka mě úplně rozcupovala na kousíčky.
Tak depresivní knihu už jsem dlouho nečetla. Jako žena a manželka jsem ten příběh o rozpadu jednoho manželství vnímala hodně intenzivně. Není to milostný příběh, jak mylně uvádí anotace. Tohle je pravý opak. Je to příběh o konci jedné lásky, o zradě, o nevěře, o ublížení a o tom, co to dělá s naší/jejich myslí. Jistě, celým příběhem prostupuje jakési erotično, které vychází z činu, kterým hlavní hrdina Christian ukončil po dvaceti letech manželství. Ale to, co následuje, je mnohem hlubší, syrové a nervy drásající. Fascinovalo mě tady mnoho věcí. Od absurdity Christianova chování, kterého jsem přirozeně nenáviděla, až po to, kam se celý příběh dopracoval. Christian byl jako malé dítě, zamilovaný kluk, který není schopen přijmout zodpovědnost, postavit se problémům čelem, jen uplákal a byl zbabělý. Naopak Leonoru jsem dlouho chápala, soucítila s ní. Až skoro na konci jsem si uvědomila, že byla taky hloupá, když tolik bojovala o takhle nanicovatého chlapa jako byl Christian.
Co mi na knize vadilo? Určitě linka s detektivem v důchodu, Holgerem. Přišlo mi nereálné, aby dokázal zrekonstruovat celý příběh tak dokonale (teď v důchodu) a přitom tehdy pachatele neodhalit. Navíc jeho vstupování do příběhu děj hrozně brzdilo.
Co mě však namíchlo nejvíc, je anotace! Mimo to, jak je stupidní, taky prozrazuje něco, co by se čtenář dozvěděl až někde za polovinou knihy a zažil dobrý šok.
Několik chyb v překladu... dvakrát se tu zmiňuje, že stavba školy a potažmo Christianův poměr se Zenií trvaly několik let (!!) Ve skutečnosti to bylo několik měsíců.
No a čistě náhodou jsem zjistila, že se mi kniha hodí do Čtenářské výzvy! Kniha Dánského autora.
Doporučuji! Solidní psychárna.

ivdol
26.10.2019 5 z 5

Super, čtivé i uvěřitelné.

LadyCarousel
11.07.2019 4 z 5

Jednu hvězdu ubírám za to neustálé Christianovo "fňukání". Nevěděla jsem, že mě může chytit i kniha, kde hned ze začátku je patrné, že viník nebyl potrestán.

princesse
12.06.2019 5 z 5

Skvělé čtení. Mrazivý, milostný thriller, tak to sedí naprosto. Neuvěřitelné, že se tohle může stát a že je někdo něčeho takového schopen, ale dějí se různé věci na světě a do hlav druhých opravdu nevidíme. Někdy je to dobře ... někdy by to nebylo úplně od věci. Určitě doporučuji a mrknu co má autorka ještě na triku. :-)

Leniiis
30.05.2019 5 z 5

Nedá se dát šest hvězdiček?
Mě tenhle příběh vážně nadchnul. Vůbec jsem nečekala, že se bude odvíjet tímto směrem. Určitě doporučuji k přečtení dál.

pavlinka0250
10.05.2019 4 z 5

Dočteno. A jsem docela v šoku, kam až se aktéři tohoto příběhu dostali.
Nečetla jsem anotaci, tudíž pro mě byl děj
po vražedné Christianově jízdě naprostým překvapením a už to bylo. Kniha mě nepustila a nutila číst dál a dál.
I titul knihy opravdu sedí.
Já mohu jen doporučit.

zfilmováno erotika thrillery pro ženy

Anna Ekberg
dánská