Stalingrad - Sláva a pád 6. armády

Stalingrad - Sláva a pád 6. armády https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4769/bmid_stalingrad-vLV-4769.jpg 4 36 7

Ještě nikdo nevylíčil drama bitvy u Stalingradu tak působivě, jako Paul Carell, velký kronikář ruského polního tažení. V této studii se mu podařilo prezentovat nejnovější historické výzkumy v poutavém vylíčení.

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Naše vojsko

Sieg und Untergang der 6. Armee , 1992

jan7940
23.11.2019 3 z 5

Z autorova vyprávění je jasně patrné, čím za války byl. To ovšem přidává popisovaným událostem na heroičnosti.
Čtenář by si měl při čtení zachovat zdravý odstup.

Rolada88
27.08.2019 5 z 5

Super kniha detailně popsané tažení německych vojsk. Líbil se mi styl psaní který se mi zdál být na německé straně. Od začátku do konce bomba!!!!!

Psaran
03.05.2019 5 z 5

Perfektně napsaná kniha, jen se mi pochopitelně moc nelíbí vyznění knihy ve stylu "škoda, že němci udělali tu a onu chybu. Výrazné vychvalování německých vojáků a naprosté opomínání zvěrstev, kterých se dopouštěli.

kyssling
23.09.2018 5 z 5

Opravdu nerad dávám 5 hvězd, ale musím. Autor zevrubně popisuje příčiny vzniku Stalingradského kotle, hlavně vzhledem k vedení operací před nimi. Zároveň kniha obsahuje velmi zajímavé pasáže, které jsem nikde jinde zatím nečetl : pátrání po majoru Reichelovi (vykopali hroby !), kolony připravené za Hothovou armádou včetně autobusů ... a hlavně zásadní větu, která se pořád ještě do dějepisu nehodí : "Německý útok 21. června 1941 byl objektivně preventivním úderem." (Pravda 8. května 1991, žádosti např. Timošenka a hlavně pozorování, které tuším např. popisuje ve své skvělé knize Manstein).

Takže veliké bravo za celou knihu, přečetl jsem ji jedním dechem !!

Boby17
27.08.2017 5 z 5

Poměrně útlá, přesto však přínosná kniha, která nahlíží zlomovou bitvu 2. světové války na evropském válčišti z německého pohledu.
Vzhledem k tomu, že v češtině dosud nevyšla práce, které by tuto bitvu probrala vyčerpávajícím způsobem ze všech aspektů, je třeba ji brát jako jeden ze zdrojů poznání.

francouz
27.06.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četl několikrát a stejně si asi neumím dost dobře představit, co se tenkrát odehrávalo v myslích jednotlivých vojáků a jejich velitelů, kteří je nesmyslně vedli na jistou smrt. Na obou stranách to vyznačovalo hrdinství, okořeněné tím, že nemáte co jíst a jistotou, že za rohem na vás číhá nepřátelská kulka. Opravdu velmi dobře napsáno s pozadím, které rozehráli generálové a taktici.

Langosh
09.08.2011 5 z 5

Pěkně popsaná jedna z nejdůležitějších bitev 2. světové války, mohu doporučit těm, co se zajímají i válku.

bitva o Stalingrad (1942-1943) Stalingrad východní fronta (2. světová válka)

Paul Carell
německá, 1911 - 1997