Srdce dvou světů

Srdce dvou světů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141245/srdce-dvou-svetu-141245.jpg 4 68 11

Oksa Pollocková série

Zemětřesení, výbuchy sopek, přívalové deště… Země puká ze všech stran! Oksa a rodina Pollockových prchají z Londýna zaplaveného rozbouřenými vodami Temže, aby našli Bránu do Edéfie, magické země svých předků. Je to jediná šance, jak nastolit rovnováhu světa… Okse, Kouzelnosti Mladší, začíná nebezpečné pátrání, při němž je nucena spojit se s Felony, nepřáteli na život a na smrt, kteří jen čekají na chybu, aby ji mohli zradit. Naštěstí má kolem sebe dobré lidi: úžasnou babičku Dragomíru, tatínka Pavla, jenž se ve vzteku proměňuje v draka, dva kluky, Gustu a Tugduala, kteří soupeří o její srdce, a samozřejmě věrné Foldingoty, Nešiku, Luštěnky a všechny ostatní podivuhodné bytosti… Po tisíci různých nástrah a zvratů se Oksa dostane k tajnému vstupu do Edéfie. Ale aby ho překročila, musí zaplatit strašlivou cenu. A odvážit se do neznáma: co bude na opačné straně Brány? Srdce dvou světů je strhující vyprávění, rychle se čte, protože spěcháme, abychom se dozvěděli o dalším dobrodružství Kouzelnosti Mladší.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Le Coeur des deux Mondes , 2010

any333
17.10.2018 5 z 5

Zase o krapet lepší než předchozí díl. A konečně jsme se podívali do Edéfie, což jsem přijala asi nejvíc s radostí. No, i když, teď bych si trochu lhala do kapsy. Vlastně jsem se více než na zmiňovanou kouzelnou říši těšila, jak to dopadne a bude dál s Tugdualem.
Nakonec jsem byla více než spokojená, protože se takových sladších scén objevilo více, než jsem čekala, ale zase byly dělené pro dva; pro Tugduala i pro Gustu. Vážně jsem si připadala dost divně, když jsem to jedné straně hrozně přála a druhou za to v duchu proklínala, protože se mnohdy jednalo o záležitost méně než pěti stránek. A kvůli téhle Oksině dualitě vážně doteď nemám moc jasný obrázek, jak by to mohlo někdy v budoucnu s nimi skončit. A většinou to určit zvládám. Nevím tedy, jestli měly autorky každá vlastního oblíbence a psaly kapitoly s ním, nebo nás tak chtěly rozhodit, abychom nevěděli, na čem jsme. Mně osobně to tak docela připadá.
Ale abych zase nebyla jen kyselá, což vlastně ani u téhle série nechci, protože jsem si přímo zamilovala kouzelnou stránku příběhu, musím uznat, že jsem na konci byla jako zasažená. Stalo se to kvůli tomu, když se 'neplánovaně' rozdělili. A vlastně ještě dřív, asi někdy v době, kdy se vyvinulo to divné společenství. Taky vyplývaly okolnosti temných a světlých stránek charakterů, prozatím neodkrytých. Dosti to pak zamíchalo kartami.
A také sem rozhodně nesmím zapomenout připsat dík za to, jaké kapely mi Oksa s Tugdualem poradili. Hlavně Undisclosed Disares nemůžu už dlouho dostat z hlavy a vždycky, když si ji znovu pustím, vybaví se mi jejich scény z knihy.
Každopádně jsem teď docela naštvaná, protože jsem si hledala o série informace a došlo mi, že nepřeložili spoustu dílů. V poslední době jsem se ale dala do čtení anglických knížek, takže pokud budu mít štěstí, ještě bych nad tím pro mě neodkrytým závěrem nemusela smutnit. Tedy pokud bude tenhle francouzský originál k mání i v něčem jiném než ve francouzštině, samozřejmě. V tom případě si to budu muset asi domyslet sama.

DracoMalfoy
25.02.2017 5 z 5

Zase, doporučuju všem, kniha se mi moc líbila.

KateChatt
21.06.2016

Tato knižní série mě opravdu moc nebaví je příliš dětinská, jednoduchá. Nicméně 4. díl si asi přečtu, abych ji měla za sebou...

ema28
25.12.2015

Kniha je perfektní, ale předchozí díl my připoměl Harryho Pottra. Dějem je to prostě podobné, myslím že se mnou souhlasíte.

Jinak célá série je super. Srdce dvou světů jsem četla už po druhé. Doporučuju Všem.

FreeDragon
17.10.2015 5 z 5

Tuto sérii jsem si oblíbila. Četla jsem ji už celkem dávno, ale pořád mi leží v hlavě, jak to asi všechno končí. Vadí mi, že u nás v Čechách nebude pokračování (Naneštěstí to tak bývá u více dobrých sérií :/ )

Neluška
03.02.2015

Oba díly jsem zhltla přes prázdniny a těšila se na další díl :).Bohužel už mi asi půl roku leží na poličce a nejsem schopna ho dočíst. Netuším proč , ale už mě tak nezaujal doufám ,že se mi povede ho někdy dočíst ale váhám . Nemám v oblibě knihy na několikáté pokračování. I když věřím že to může být skvělé čtení :)

Marcipán
24.10.2014 4 z 5

Souhlasím se dvěma komentáři pode mnou. Tuto sérii si hlídám už několik let a vždy jakmile vyjde další díl jdu si ho koupit. Ovšem čtvrtého dílu se nemohu dočkat. Zatím vyšel ve slovenštině a u nás pořád ne. No snad brzy:-)

Adele02
31.05.2013 5 z 5

Četla se mi trochu obtížněji než předchozí díly. Ale ke konci obsahovala více citových záelžitostí, což si mně taky získalo. Jsem zvědavá na další díl.

Marika Vanova
10.05.2013 5 z 5

Zhltla jsem i tento třetí díl. Byl pro mě už takový těžší, bolestnější, citovější...také se těším, až vyjde další díl, musím si to ohlídat.

Kakajko
15.03.2013 4 z 5

Měla jsem velký rozestup mezi předešlým a tímto dílem, musela jsem hodně vzpomínat, co ději předcházelo. Chování některých postav mě překvapilo, z vyložených záporáků se stávají... lidštějšími?

-kamca-
08.02.2013 4 z 5

Knížka opět nesklamala,děj je pořád napínavý a skvěle napsaný ale za co dávám 5 hvězdiček a nemůžu se dočkat až vyjde příští díl který bude ale až někdy v listopadu/prosinci

francouzská literatura

Autoři knihy

Anne Plichota
francouzská, 1968
Cendrine Wolf
francouzská

Kniha Srdce dvou světů je v