Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397248/bmid_spolubydlici-eih-397248.jpg 4 686 686

Když svatbou vztah nekončí, ale teprve začíná… Holland Bakkerová má byteček na Manhattanu, nenáročnou asistentskou práci v divadle a touhu stát se spisovatelkou. Už šest měsíců ale nenapsala ani řádku. Místo toho den co den postává ve stanici metra na Padesáté ulici a dychtivě poslouchá, když hraje On. Calvin, chlap s těma nejuhrančivějšíma zelenýma očima, neodolatelným irským přízvukem a ďábelskými prsty na strunách kytary. Právě takového sólistu by nutně potřebovali v divadle, které vede Hollandin strýc. Jenže to má drobný háček: Calvin je ve Státech už pár let nelegálně. Nenašla by se nějaká cesta, jak pro něj získat povolení k pobytu? Co třeba fingovaný sňatek? Christina Laurenová – je vůbec třeba něco dodávat? Přichází další romantický i zábavný příběh nejen pro čtenářky, které si oblíbily románové série Vášnivý a Božský. Tentokrát společně nakoukneme do oslnivého světa muzikálových divadel na Broadwayi, ale i do newyorských ulic, barů a samozřejmě také do ložnice hlavních hrdinů. Kniha Spolubydlící se v USA stala bestsellerem a předlohou pro hollywoodské filmové zpracování.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Roomies , 2017

Nika30
04.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Zajímavé čtení. I když původní závislost hlavní hrdinky mě dost nudila. Na druhou stranu mě velice bavili její strýčci a celkově příběh.

Pumpkin
25.04.2021 3 z 5

Po knize jsem sáhla vlastně jenom náhodou - když jsem si půjčovala jinou se stejným názvem, tak jsem ze zvědavosti vzala i tuto. Četla jsem ji docela dlouho. Ne že by byla nudná, ale je to takový románek pro puberťačku, žádné napětí a tak, tak jsem neměla moc důvod se k ní vždycky vrátit aspoň na chvíli. No ale dočetla jsem to no.

Kačaba79
02.04.2021 2 z 5

Nějak mne kniha neuchvátila. Holand mi přišla jako dosti naivní a celkově jsem se nemohla začíst.

Kristy.Seb
19.03.2021 4 z 5

Když nemůžeš být nejlepší, ještě pořád můžeš být nejhorší.

Tajemství jsou jako skryté poklady.

Tajemství jsou klíčem k přátelství.

Za své trable si všichni můžeme sami.

Začátek byl zdlouhavý a trochu o ničem, ale příběh byl moc hezký. Chválím i prostředí, ve kterém se odehrával.

katallinka
28.01.2021 3 z 5

Dost průměrná kniha, po sérii božský jsem čekala něco trošku víc. Začátek byl pro mě hrozně zdlouhavý a trvalo mi poměrně dlouho se začíst.

johana3160
28.01.2021 5 z 5

Nerekla bych ze namet byl nejak originalni, ale bylo zasazeno do prostredi, ktere (aspon pro me) neni uplne ohrane. Spojeni dvou skomirajicich umelcu, kteri se vzajemne inspiruji, k tomu zelena karta a dalsi prvky, ktere sice originalni sami o sobe nejsou, ale jejich spojeni se autorkam moc povedlo. Oba se casto chovali jako pitomci, ale poselstvi je jasne.. Proste celkove to na me hodne zapusobilo. Mozna ne na 100% ale urcite kolem 90%;)
Super dojem ovsem trochu kazily chyby, preklepy a vynechana pismenka snad na kazde strance, nakladatelstvi by si melo pohlidat korekce pripadne sazbu v tiskarne, protoze to pak kazi celkovy dojem.

lihate
26.01.2021 5 z 5

Nějak nechápu, proč má kniha nižší hodnocení, než jiné autorčiny knihy. Z toho důvodu, a díky poměrně nezajímavé anotace, jsem ji neustále odkládala. Sice mi přišlo, že se pořád nemůžu začíst, ale pak mi došlo, že jsem už za polovinou knihy. Příběh to byl romantický, hezký, trochu naivní ale celkem originální. Bavilo mě ho číst a nepřišlo mi, že by se vlekl. Holland i Calvin byli sympatičtí, milí, trochu ulítlí a šílení. Ale to k umělcům patří. Mám ráda když se v příběhu postavy živí uměním, přijde mi to blízký. Také mám ale radši, když je kniha psána z pohledů obou, jako jsou jiné knihy od Ch. Lauren. Příběh z knihy by podle mne měl ve čtenáři vyvolat nějakou emocionální nebo citovou stopu, nějak ho zasáhnout a ohromit. Což tady nebylo tak silné.

Rudolf14
25.12.2020 3 z 5

Pohodička :)

Laf
13.12.2020 5 z 5

Pěkně a poutavě napsáno. Příběh mne pohltil a než jsem se nadála, už jsem dočítala poslední stránky. Nakonec kniha předčila má očekávání. Můžu jen doporučit :)

Kaja1
04.12.2020 2 z 5

Tak to tedy nebyl můj šálek kávy. Další splněný americký sen.....

ElikaBendova
12.11.2020 4 z 5

nebudu lhát. příběh mě velice překvapil a chvíli jsem si myslela, že si ji koupím do knihovny, ale pak to holka zabila posledníma 30 stránkami, kdy jsem si trhala vlasy. takže jenom 4 hvězdy.

MOu598
30.10.2020 2 z 5

Zaujalo mne na obálce foto NY, ale v knížce toho bylo o tomto městě žalostně málo.
Od počátku jsem čekala a čekala, že se bude něco dít, dočkala jsem se až na konci. Takto napsaná knížka není můj šálek čaje.
Citát: "Když nemůžeš být nejlepší, pořád ještě můžeš být nejhorší."

Tereza457
26.10.2020 5 z 5

Teda vau! Tahle kniha mě opravdu pohltila. Vžila jsem se do příběhu a nevěděla kdy přestat. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nemám co vytknout. Skvěle napsané, vtipné a neočekávané. Určitě to není poslední kniha od autorky (autorek) kterou si přečtu.

Siegrid
30.09.2020 odpad!

Za mě hrozná nuda, nedalo se to číst, ztráta času, vleklo se to, žádné jiskření, které známe od této autorky. Asi chtěla zkusit něco jiného, ale mě to tedy neoslovilo.

spencer
17.09.2020 3 z 5

Abych byla upřímná, tohle bylo zklamání. Podle anotace jsem se těšila na nějakou zábavnou romantiku, ale bohužel jsem se často nudila. Chemie mezi postavami mi chyběla a od autorek jsem čekala více...

Erinien
14.08.2020 3 z 5

Letní kniha na deštivé dny. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a postavy promyšlené. Ze začátku jsem se nemohla úplně začíst ale pak jsem si Calvina zamilovala.

Petraj365
04.08.2020 2 z 5

Moc mě to nenadchlo

Myška43
28.07.2020 3 z 5

Příjemná oddychovka, ale na zadek jsem se z knihy neposadila. Není to to pravé ořechové, na co jsem u autorek zvyklá.

Zuzana207
23.06.2020 3 z 5

Pekný príbeh, sympatické postavy, zaujímavé prostredie, v ktorom sa dej odohráva. Je to príjemná oddychovka ku káve, ale myslím, že autorky si ponechali akúsi rezervu a viac ma oslovili ich predošlé série.

Ivet1990
18.06.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale přišlo mi, že začátek se chvílemi táhl a konec mi zase přišel až moc uspěchaný. Jinak příběh nebyl špatný.