Spáčův hrad

Spáčův hrad https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306270/bmid_spacuv-hrad-Rdi-306270.jpg 4 291 106

Děj dalšího románu oblíbené autorky se odehrává v 15. a zároveň v 21. století a jeho hrdinkami jsou dvě ženy – Catrin a Miranda. V roce 1400 se na velšských hranicích schyluje k válce. Catrinin otec je věštec a hraje nebezpečnou hru v centru zuřivého soupeření mezi velšskými knížaty a anglickými pány. Catrin se ocitne ve zdech hradu Sleeper a je vyzvána, aby předpověděla osud Walesu, ona však vidí jen blížící se válku a krev… V roce 2015 odjíždí Miranda na hrad Sleeper, aby unikla realitě a uspořádala si myšlenky. Pomalu cítí, že se v samotě hor probouzí k životu, ale pokaždé, když zavře oči, její sny ožívají. Setkává se v nich s mladou dívkou, která křičí a vztahuje k ní ruce. Zdá se, že jí může pomoct jen Miranda…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

Sleeper’s Castle , 2016

optimistka76
25.02.2018 5 z 5

Erskinová nezklame. Jako vždycky má spád, napětí a trochu tajemna.

Ester59
18.02.2018 3 z 5

Podobná jako ostatni knihy me oblibene autorky. Zadne prekvapeni.

85098211
18.02.2018 3 z 5

Poprvé mne moje oblíbená autorka docela zklamala. Tento příběh nemá tu originalitu, která se mi u jejích ostatních knih tak líbila, a je rozhodně méně napínavý než její knihy, které jsem četla dříve. Možná, kdybych ji četla jako úplně první? Ale to je pouhá spekulace. Přesto na Barbaru Erskinovou nezanevřu a zkusím od ní něco dalšího ;-).

Wayd
13.02.2018 5 z 5

Na základě doporučení v knihkupectví, je román od této autorky můj první přečtený.... Jsem okouzlena, dlouho mne žádná kniha takto neoslovila a nechytla za srdce. Pravdou je, že mi tam vadila postava Rhony, ale jinak nádhera. Knihu jsem přečetla jedním dechem a vždy se těšila na večer, až odejdu ze své reality do světa Catrin a bardů a budu sledovat, jak si poradí Miranda. Už čtu od této autorky další knihu a rozhodně nebude poslední.

marli58
03.02.2018 5 z 5

Vtáhla mě do děje od první stránky a moc mě bavila až do poslední... Jen tam podle mě nemusela být v současné dějové lince Rhona. Byla nebezpečný psychopat a hlavní hrdinka ji ani nechtěla řešit s policií. Dle mého názoru, aby tam postava dlouho vydržela pro zvýšení napětí. Ale to bylo zbytečné, i tak byl příběh bohatý - napínavý i romantický.

kikies
29.01.2018 4 z 5

Skvělá kombinace historie a romantiky okořeněná lehkou dávkou nadpřirozena. Ve druhé části to nadpřirozeno začíná mít lehce navrch, ale naštěstí se to urovnalo dříve, než mi to začalo opravdu vadit. Co mi zvedalo tlak, byla Mirandina naivita stran její sokyně, a vůbec celá ta posedlost Mirandou - to už bylo trochu moc. Vyvažuje to magické prostředí a popis okolní krajiny, ale i zajímavé postavy - noví přátelé. Celkově jde o moc příjemné a oddychové čtení.

gordon13
14.01.2018 3 z 5

Paní autorku mám ráda, proto mě docela mrzí, jak mě její nová kniha zklamala. Začátek opět úžasný se známou mystickou atmosférou, ale od poloviny se to začalo kazit, ke konci mi to přišlo nesmyslné, nereálné a přihlouplé...bohužel...

ivulka15
02.01.2018 3 z 5

Je sice pravda,že je to pořád tak trochu dokola. Ale kdo má styl této autorky rád, bude myslím spokojený.

cérka
02.01.2018 4 z 5

Mám docela ráda, když má příběh prvky tajemna a historie a ráda zkouším nové autory. Na tuto autorku jsem se chystala už celkem dlouho.
K mému kladnému hodnocení jsem se musela pročíst. Ze začátku jsem se špatně orientovala v postavách a hlavně ději. Minulost ze současností se prolínaly naprosto nekontrolovatelně, jedna bitva střídala druhou a já se musela neustále vracet o stránku zpět, kde že jsem co přeskočila, proč čtu něco jiného než před chvilkou a kom to proboha teď čtu ... :-) Prostě jsem byla v první třetině přesvědčena, že tato kniha byl jeden velký omyl.
Catrin a Miranda si mě nakonec, ale naprosto získaly a já s knihou v ruce strávila silvestrovskou noc :-).

Jelikož je v jedné kapitole zmínka o babičce Petře, tak mám 1/20 do výzvy 2018 :-)

inkatenysek
31.12.2017 3 z 5

Na Spáčův hrad jsem se hrozně těšila, protože knihy Barbary Erskin patří k mým nejoblíbenějším. Zdálo by se, že tomuto románu nebudu mít co vytknout. Příběh je propracován do nejmenších detailů jak po stránce historické, tak co se psychologie jednotlivých postav týče. Nechybí napětí, láska, intriky, dvě dějové linky, střet minulosti a přítomnosti. Přesto však z něho mám trochu smíšené pocity. Přijde mi, že autorka zaběhla až moc do detailů a použila přehršle popisů míst, historických událostí a bojů. Knížka mi kvůli tomu přišla nekonečná. Čím déle jsem ji četla a blížila se ke konci, tím více mi přišlo, že stránek neubývá, ba naopak přibývá. Jelikož mě však zajímalo, jak dopadne příběh Catrin a jejích blízkých, tak jsem ji dočetla. Ano, musím napsat, že daleko více mě zaujala dějová linka do minulosti, než Andyin příběh ze současnosti. Podle mě je tam postava Andy opravdu jen kvůli vytvoření propojení mezi současností a minulostí a aby se jí zdály sny o Catrin. Díky jedné záporné postavě se pak současnost tedy trochu zdramatizuje, ale popravdě řečeno, mi to už přišlo jako zbytečné prodlužování děje a ani v závěru to nemělo takový efekt, jaký jsem od této zápletky očekávala.

monte
30.12.2017 4 z 5

Super, Barbara opět nezklamala.

PavlínaAlžběta
18.12.2017 5 z 5

Konečně se mě dostala do ruky kniha od mé velmi oblíbené autorky. Jak už zde jiní lehce spoilerují příběh, Erskinová mě opět nezklamala a přesně knihy tohoto typu je můj šálek kávy. Propletení současnosti 21. století a dávné minulosti historie z 15. století v příběhu, který se odehrává převážně ve snech. Děj je velmi čtivý, hlavně napínavý, až mystický, čekala jsem nedočkavě na každou další stranu a příběh byl poutavý od počátku do konce. Postavy jsou vykresleny velmi dobře, sympaticky, až na psychopatku, která byla lehce přitažena za vlasy a tolik agrese nemuselo ani být. Čtenáři, kteří čtou Erskinové díla dlouho, mohou být už unuděni (jejich problém), já jsem milovník této autorky, takže se nikdy nudit nebudu. Jediné co mě trochu v knize zarazilo byl poměrně větší počet chyb, ale to už zodpovědnost korektora. Přesto dávám 5 hvězd!

Paja85
01.12.2017 4 z 5

Knihu jsem měla rozectenou snad půl roku...ale spíš za to mohla rodinná konstelace...ale možná i kniha...protože jsem od autorky už všechny četla tato mě v ničem nepřekvapila. Příběh ze součastnosti mi v první půlce přišel upovídaný a minulost mi přišla nudná...už už jsem knihu chtěla nedocist, ale po půl roce odmlky jsem ji za čtyři dny přečetla. Musím souhlasit s přípravky viz níže. Vlákno s bývalou exmanželkou zbytečné...příběh jinak hezký. Kniha z těch lepších za posledních x let... samozřejmě jejím prvním se už nic nevyrovná

vikaa
09.11.2017 4 z 5

Ufff, stará dobrá Erskine je zpátky!!! Po několika posledních knihách, které jsem od ní četla a moc mě nezaujaly, přišla autorka s knihou, která Vás nepustí a s chutí si užijete každou z více než 450 stran. Příběh Catrin a jejího krutého otce je vyprávěn prostřednictvím snů, které mladá žena Andy zažívá na vlastní kůži. Děj je umístěný do okolí Hay a součástí obou příběhů (z minulosti i přítomnosti) je láska, válka, nenávist a zrada. Slibuji, že se určitě nebudete nudit...

Kecallka
03.11.2017 5 z 5

Kniha nezklamala, moc hezky jsem si početla. Miluju její knihy :-)

for-com
29.10.2017 4 z 5

Kdo zná knihy Erskinové, tak nebude překvapen. Kniha je přesně taková, jako ty předchozí, dvě dějové linie, trochu romantiky, šílenství, duchů, hodně Anglie (v tomto případě Wales). Asi je naivní si myslet, že po těch 15 knihách, nebo kolik jich už napsala, se totálně změní její způsob psaní, popř. tématama. Kdo má rád její knihy a čeká příběh od Erskinové tak se ho dočká. Já jsem na ni, nebo na tento druhu literatury, měla náladu a dostala jsem, co jsem očekávala. Takže za mě spokojenost, i když už ty knihy nemají takové kouzlo, jako když jsem četla první či druhou od ní.
Ale pravda je, že korektora by ta kniha potřebovala jako sůl. Když je v knize jedna či dvě chyby, tak to přecházím, ale tady jich bylo jak máku.

barvarm
12.10.2017 5 z 5

Barbara opět nezklamala. Historie prolínající se s přítomností podrthnutá někdy až nečekaně se vyvyjejicimi mezilidskými vztahy. Napínavé až dokonce.

Agnes80
30.09.2017 5 z 5

Moje první čtení od této spisovatelky.Kniha mě moc bavila , prolínání časů i historie.Měla hlavu i patu.

orinka3
09.09.2017 1 z 5

Při poslední četbě Erskinové jsem se zařekla, že už po další nesáhnu. Ale když jsem na regále v knihovně v Novinkách viděla tenhle román, nedalo mi to. Měla jsem dodržet své předsevzetí. Spáčův hrad je totiž jen další variace předchozích knížek a paní Erskinová mlátí už dávno prázdnou slámu dál. Takže příště ji opravdu obejdu obloukem a nechám těm, kdo ji ještě neznají. Píše čtivě. Ale těch chyb...korektor asi zrovna marodil:)

kneslova
03.09.2017 3 z 5

Taková celkem nudná kniha a na to o čem pojednává hodně obsáhlá, přijde mi jako slabý odvar čtení pro ženy