Sousedky

Sousedky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408264/bmid_sousedky-WmM-408264.jpg 3 215 215

Melissa a Hester jsou léta sousedky. Už si však nejsou blízké jako dřív a to chce Hester změnit. Ale pro ženu jako Melissa, která toho spoustu skrývá, může být takové přátelství velmi nebezpečné. Melissa se nechtěně do intrik své sousedky zaplete a neví, jak z toho ven. Ať se jí to líbí nebo ne, sdílí spolu mrazivé tajemství, které jí nedá spát. Zbaví se Melissa své nechtěné přítelkyně? Zničí ji výčitky svědomí nebo vše nakonec překoná? Pro fanoušky Ruth Ware a Clare Mackintosh.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Woman Next Door , 2016

micha-ella
21.11.2021 4 z 5

První částí jsem se prokousávala, ale ty další už mě bavily. Autorka psát umí, o tom žádná. Dobře vystižené charaktery a popisy postav i prostředí, napínavost bych přirovnala k pomalejší houpačce.

Julinka679
08.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Příběh dvou žen, Melissy a Hester, které kdysi byli přítelkyněmi ale nyní jsou jen sousedkami. Hester je starší dáma, vdova, žijící pouze se svým psem a ráda by se s Melissou opět přátelila. Melissa na rozdíl od Hester bydlí s manželem a dcerou v krásném domě a je velmi oblíbená.
Jednoho dne se u Melissy objeví její bývalý "kamarád" a jeho příchodem se začínají rozmotávat tajemství, která Melissa v sobě ukrývá... a nejen ona.
Dochází k vraždě, kterou se obě ženy budou snažit (zdůrazňuji na naléhání Hester) vyřešit po svém a tak tělo shodí z mostu. Samozřejmě se tělo nalezne a aby toho nebylo málo tak náš zesnulý měl rodinu, tedy ženu a dítě, kteří jej také hledají.
Zpočátku to vypadá, že vraždu na svědomí samotná Melissa ale opak se stává pravdou, vlastně jsem se ani nedivila když jsem se dozvěděla, že Hester svého manžela zabila a tak je schopná klidně další vraždy. Nakonec končí ve vězení, což si naprosto zaslouží.

Postava Melissy mi byla chvílemi vcelku sympatická ale nijak zvlášť, Hester mi spíše lezla krkem, stará semetrika, která má pořád s něčím problém a šmíruje kde může a koho může.

Nečetlo se to špatně ale rozhodně to není thriller roku, za mě 3*, takový průměr :-)

Koudy411
07.10.2021 4 z 5

Jednoduchý děj, přesto skvěle napsané, čtivé. Perfektně vykreslené obě postavy.. Žádná "náročná" literatura, ale dávám 4*

mariva
04.10.2021 3 z 5

Trochu překombinováno zejména v závěru, ale jinak se kniha docela dobře četla. Čekala jsem víc.

koki.veru
17.09.2021 4 z 5

Takový pohodový průměrný thriller. Četlo se to velice dobře, ale nic co by mě nějak extra nadchlo.

BlueTer
03.09.2021 3 z 5

Ale jo, dalo se to. Trochu slabší než Sama v lese, ale přesto velmi čtivé a opět pěkně popsané postavy a jejich myšlenky. Akorát ta zápletka byla taková plochá.

Barbora.M
19.07.2021 2 z 5

Tak nevím... Celkem to šlo, už jsem četla i horší knihy. Nejdřív mi Hester přišla jako smutná babička, co neví co se životem a tak se cpe do života jiným. Pak mi přišla jako člověk, co je psychicky nemocný a potřebuje odbornou pomoc.

postrach
11.03.2021 2 z 5

Nic moc Prvni polovina o nicem.Potom se konecne,zacalo neco dit....proste scenar ke spatnemu filmu.

MishkaPlacha
05.02.2021 4 z 5

Autorčin styl se mi líbí, příběhu vždy něco jakoby chybí, ale zároveň mě baví, že si knihu ráda koupím.

martineden
28.01.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil, dvě ženy, dvě (a víc) tajemství... A Hester mi teda bylo líto a držela jsem jí palce.

martin3554
17.01.2021 4 z 5

Lepší než autorčina první kniha, opět je psána podobným stylem, z pohledu dvou žen sousedek Melissy a Hester, dříve tam trochu přítelkyň, nyní však spíše mezi nekomunikující, každá má své tajemství a které svede dohromady jedná náhodná oběť Jamie.

dasa6695
16.01.2021 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a nakonec jsem docela zklamaná. Z knihy Sama v černém lese jsem byla nadšená a od samého začátku jsem si nebyla jistá o co tam vlastně jde. Tentokrát jsem měla tušení jakým směrem se bude kniha ubírat a to se mi nakonec i potvrdilo. Kam se poděl šokující konec ? Navíc jsem se musela do čtení vyloženě nutit. Snad další autorčina kniha bude lepší.

Kerberos
14.12.2020 3 z 5

Celkem průměrná kniha,za rok si ji určitě nebudu pamatovat.

anája
06.11.2020 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla, příběh dvou žen byl napínavý. Taková oddechová svižná a reálná. Doporučuji

madelaine
18.10.2020

(SPOILER) Mě tato kniha trochu zklamala, byla taková nudná i když zvědavost mi nenechala ji odložit...postavy byly takové otravné, nevím, nenadchla mě.

Ms.Iris
12.10.2020 3 z 5

Zo začiatku je kniha taká skor nudná, nezáživná. Až ku koncu tu naberá lepší smer.. ale, nenadchlo ma to príliš.

NelaMaty
11.09.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře a občas byla vtipná, ale jinak příběh průměrný.

JaKa1974
14.08.2020 4 z 5

Napínavá kniha, čekáte na konec, jak to všechno dopadne. Nechtěla bych mít tyto ženy za sousedky.

ivana02
01.07.2020 5 z 5

Vynikající, psychologická detektivka, spíše pro ženy. Dvě ženy, mrtvý muž a pokus zbavit se jeho těla. Vyšinutá sousedka se chce za každou cenu kamarádit a rádoby pomáhá. Na Databázi knih má kupodivu pouze průměrné hodnocení, mně se četla jedním dechem.

veronika5179
23.06.2020 3 z 5

Oceňuji, že jsem se u knihy párkrát upřímně zasmála, jinak taková průměrná jednohubka. Od autorky se mi více líbila kniha "Sama v černém lese", měla jsem trošku vyšší očekávání.