Soumrak bohů

Soumrak bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393121/bmid_soumrak-bohu-XHh-393121.jpg 4 116 116

Nové vydání nejznámějších severských mýtů a bájí v převyprávění Heleny Kadečkové. Svérázné příběhy o vzniku světa, věčném boji vládce Ódina, hrdinství boha Tóra a jeho kouzelném kladivu Mjöllni, lstivém poloobru Lokim, statečných soubojích s obry, o skřítcích, netvorech i vlku Fenrim, který mluví lidským hlasem. Kniha Soumrak bohů je beletristickým zpracováním dvou islandských rukopisů ze 13. století – sbírky severských mytologických a hrdinských básní Starší Edda a prozaického převyprávění mytologie od islandského dějepisce Snorriho Sturlusona (Snorriho Edda). Knihu lze číst bez předběžných znalostí severské mytologie. Přibližuje totiž její obsah o něco výpravnější, zábavnější a především ucelenější formou, zároveň skvěle poskytne představu o prostředí, v němž se mýty a báje rodily. V roce 2021 vydán u stejného nakladatele dotisk se stejným ISBN.... celý text

Lethania
08.09.2018 4 z 5

Skvěle napsané a dobře vysvětlené severské mýty a báje. Musím se přiznat, že jsem zrovna nedávno četla Severskou mytologii od Neila Gaimana a ta mě donutila k tomu, abych se víc zajímala o tuto mytologii. A nemůžu se rozhodnout, která kniha je ta lepší. Ale asi jsou na tom stejně. Paní Kadečková napsala velmi zájímavou knihu, u které jsem se vžívala do každé postavy a prožívala s nimi jejich dobrodružství. Určitě si přečtu další knihu o severské mytologii (škoda, že je jich tak málo). Doporučuji.

jengibre
21.07.2018 5 z 5

Velmi poutavou formou sepsané příběhy severské mytologie. Kniha mě okamžitě pohltila a četla se jedním dechem. Těšila jsem se na každou další kapitolu a vše prožívala spolu s jednotlivými postavami. Děkuji Vám, paní Kadečková :-)

ZlýJabko
27.05.2017 5 z 5

TAKHLE má sakra vypadat pořádná mytologie! Kadečková je kapacita v oboru a tohle pro ni byla jen oddechovka; o to raději jsem, že tu knížku mám. Ještě se za ní musím zastavit pro autogram!

maria0305
25.10.2016

Dobrý deň,
neviete mi poradiť, ako sa ku knihe dostať? Veľmi rada ju odkúpim, ak ma niekto na predaj.

Eicherik
24.06.2016 5 z 5

Jedna ze dvou knih, které doporučuji zájemcům o Germánské pohanství. Teprve po přečtení této knihy a nebo knihy Soumrak a prsten doporučuji začít s četbou Eddy.

Aingeal
19.06.2016 5 z 5

Krásně a poutavě převyprávěné severské mýty ze Starší i Snorriho Eddy. Konečně jsem měla možnost si uspořádat myšlenky a zjistit, kdo je kdo ve skandinávské mytologii; občas jsem se sice trochu ztrácela v záplavě všech těch jmen a názvů, ale jinak bylo vše srozumitelné :). Autorka mě zaujala, chystám se od ní teď přečíst i Dějiny Islandu a Staroislandské povídky, tak snad budu stejně okouzlena, jako u tohoto díla:)!

notburga
05.07.2015 4 z 5

Původně jsem se chtěla dozvědět, kdo to byl ten Thor, co o něm, teď všichni mluví. Ale dozvěděla jsem se toho mnohem víc a velmi příjemnou formou :)

KetrinZel
03.06.2015

Moc se mi nelíbila, asi jsem čekala víc.

Lily28
01.04.2015 5 z 5

Výborná ako úvod pre budúce čítanie Eddy a iných materiálov.

KetrinZel
17.12.2014

Jak je vidět, každý máme jiný vkus. Já jsem milovala řeckou mytologii. Poslední dobou jsem se začala zajímat o sever, probírám se encyklopediemi a hledám k tomuto tématu knihy, ale tahle mi nějak nejde přečíst, nebaví mi a stále ji odkládám. Takže ji ještě stále nemám dočtenu.

Ninie
14.11.2014 4 z 5

Miluju mytologii, ať je jakákoli a tahle kniha mě velice zaujala, protože mi představila svět severských bájí, který jsem znala spíše jen z filmu Thor. Zde jsem pochopila souvislosti a přiznám se, knihu jsem hltala :)

Peacock
19.06.2014 5 z 5

Malá tenká knížečka. Její drobnost se vyvažuje obsahem.
Krásně a čtivě sepsané příběhy Severské mytologie.

Nirflame
05.05.2014 5 z 5

Poutavá kniha, ve které jsou hezky zpracované severské báje.

mane.n
10.03.2014 5 z 5

Neskutečně čtivá, bohužel nemůžu srovnat s Eddou, ale i tak pro mne velkým přínosem.

mySaints
26.06.2013 4 z 5

Tak co napsat k převyprávěným příběhům? Snad jen to, že autorka odvedla velmi dobrou práci, kniha se čte skoro sama. Rozhodně doporučuji všem, kdo se o severské mýty zajímají a komu se nechce číst originální Edda.