Soucit s ďáblem

Soucit s ďáblem https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1740/bmid_soucit-s-dablem-8LP-1740.jpg 4 105 32

Román Colina Falconera se odehrává v Langedocu ve 13. století. Moc katolické církve neohrožují jen kataři, ale i starobylé mýty a legendy, které sahají k samotným počátkům křesťanství, a v Langedocu zůstávají stále živé. V každé báji se skrývá zrnko pravdy. V žilách dávných merovejských králů prý kolovala svatá krev Kristova. Starobylý šlechtický rod, z něhož povstali velmistři templářského řádu, střeží pradávné tajemství už po staletí. Veselý a svobodomyslný slunný jih Francie ve jménu jediné pravé víry bez milosti decimuje inkvizice. Horlivá zbožnost jen zakrývá pomstychtivost a touhu po moci. Inkvizice neušetří nikoho. Majetek či urozený původ jsou spíš přitěžující okolnost. Madeleine de Peyrolles, jediná dcera mistra kameníka, má od mládí vidiny. Nedokáže vysvětlit, co znamenají, ani jak přišla ke stigmatům na rukou a nohou. Namísto požehnání se vidiny stávají prokletím celého kraje. Románu Colina Falconera neschází nic, co čtenář očekává od dobré beletrie: proradný mnich, smutná hraběnka, lhostejný kat, zázraky, tajemství, hrady, kobky, láska, pomsta, intriky.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

Sympathy for the Devil , 2004

Janet11
19.01.2016 5 z 5

Moje první kniha od Falconera a můžu pět jen samou chválu. Skvěle napsané, kdybych neměla co na práci, tak se asi od knihy ani neodtrhnu :) Líbila se mi i dějová linie, příběh byl pěkně propletený a na konci do sebe vše zapadlo. Určitě zkusím i další autorova díla.

ELMA
01.09.2015 4 z 5

Chyběla mi na konci alespoň zmínka o Madeleininých rodičích.

vincek1
19.04.2015 4 z 5

Pěkná kniha, která popisuje život lidí ve středověku, kteří nevěděli kdy si na ně udělá "čas" inkvizitor a bude všemu konec. Při četbě čtenář, až žasne jak bylo jednoduché se zbavit kohokoliv, stačilo slovo.
Současně bych rád upozornil na hodnocení čtenářky Pink Martini. Nemohu souhlasit s komentářem, protože se jedná téměř bezezbytku o popis děje knihy a to není asi to pravé co by se zde mělo objevit.
Takže proč číst knihu, když si mohu přečíst tento, jinak povedený "komentář"?

lenkavildomcova
15.02.2015 4 z 5

Šílené, kniha mne vytočila do běla. Církev a náboženství jsou tak zlé, nespravedlivé a zničující. V podstatě zničí kohokoliv a ještě si troufají tvrdit, že to dělají pro jejich dobro. Neskutečné. Přesto doporučuji přečíst...

datlik
10.02.2014

Příběh byl čtivý, ale až moc náboženských odboček, které při čtení "unavovaly". Někdy trošku absurdní (kosti Kristovy?). Místy děj zbytečně rozvláčný a konec utnutý (co se stalo s rodiči Madelein?).

Michaeles
15.01.2014 5 z 5

Velice zajímavá kniha o tom jak to vypadalo dříve a hlavně o tom jak inkvizice viděla všude jen a pouze kaciře i když kacíři opravdu nebyli. V některých částech jsem nevěděl jestli je to opravdu reálné ale asi ano. Opravud povedená kniha. Doporučuji přečíst

Barbanka
16.12.2013 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale pak se to rozjelo. Strhující děj ! Hrozné za co všechno mohli být lidé ve středověku stíháni....

Sayuri
29.05.2013 5 z 5

Moc pěkná kniha, potvrdím jen jako ostatní, že poutavá a taky historicky poučná. Doteď si vše z ní pamatuji živě, jakoby jsem to sama vše prožila, i když bych rozhodně nic z toho prožívat nechtěla. Středověk byl krutý.

Aissata
01.02.2013 5 z 5

Skutecne poutave cteni,ktere vas vtahne surovosti a citem najednou.

kryspin66
31.01.2013 5 z 5

Velmi poutavá kniha. Chytí a nepustí.

Andynka
24.07.2012 4 z 5

Hned jsem se do této knihy začetla a zajímalo mě co bude dál. Jen ten konec mě trošku zamrzel. Čekala jsem, že bude více zapletený a překvapí něčím, co ještě nečekáte, ale jinak velmi zajímavé čtení.

modroocko
11.02.2012 5 z 5

Kniha mne úplně strhla, nedokázala jsem se od ní odtrhnout.