Led nebo oheň

Led nebo oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362561/bmid_led-nebo-ohen-WSq-362561.jpg 3 335 335

Sníh nebo popel série

Zimní království bylo osvobozeno, ale krušné chvilky ještě nekončí. Aby Meira ochránila svůj lid, dovolí Cordellu kopat v zimních dolech. Tam ale najdou něco mocného a nebezpečného – magickou propast. Theron chce využít tento nález k poražení zla, ale Meira se bojí, co s sebou taková síla může přinést. Když se na zemi posledně objevilo tolik magie, povstal velký Rozklad. Proto nechce nechat nic náhodě a klidně se postaví i Theronovi. Ale nevystaví i tak své lidi nebezpečí? Boje o moc sílí. Theron touží po magii, Mather bojuje za svobodu a Meira se začíná ptát sama sebe, jestli bojuje jen za Zimu, nebo za celý svět.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Ice Like Fire , 2015

Zabka27
25.11.2018 2 z 5

Jediné co tento druhy díl zachránilo, byl závěr, ten měl jako jediný spád. Zbytek knihy byl pro mě strašně nezáživný a to i přes to, že jsem se těšila na cestu (popis) zbylých kralovství. Bohužel pro mě spíše zklamání a závěrečný díl si jdu přečíst spíše pro pocit. Nemám ráda neukončené série a kdo ví, třeba budu překvapena...

Silmarien
10.11.2018 3 z 5

Úplný začiatok bol fajn... potom ma zaplavil pocit beznádeje, ktorý trval prakticky až do samotného konca, akurát, že koniec bol aspoň napínavý. Väčšina knihy sa niesla (pre mňa) v divne spomalenom duchu, mala som zlosť na Meiru, Mathera, Sira aj Therona, všetci mi prišli osprostení a namiesto toho, aby sa poriadne porozprávali, tak si vždy povedali dve vety, z ktorých si ten druhý/tretí urobil od veci záver. Celé zle :-D Takto sa napätie v deji podľa mňa neudržiava, určite to mohla autorka vymyslieť zaujímavejšie.
Koniec bol ale napínavý a prečítam si aj pokračovanie.

Padfoot
24.10.2018 3 z 5

Druhý díl, do kterého jsem nevkládala mnoho nadějí, a přesto je nenaplnil…
Meira hledá klíče a vydává se kvůli nim na okružní jízdu po královstvích. Díky tomu se nám tu odehrává jakýsi fantasy roadtrip po ročních obdobích. Doufala jsem, že celé to ročně obdobní uspořádání začne dávat smysl. Nezačalo. I se vší magií vůkol je tu tolik nesrovnatelností, které ruší… Co pěstují lidé v zemi, kde je věčně sníh? Uživí se všichni jako silničáři? Nikomu z Podzimu nevadí nikdy nekončící hnusný počasí? Tolik otázek, které čtenáře při vší dobré vůli odvádějí od děje. Naštěstí se děj za celou knihu nijak zásadně nehne. Jediným zajímavým prvkem příběhu je Mather a jeho družina odbojářů. Ten se totiž jako jediná postava nějak vyvíjí (a ne k horšímu jako třeba Meira, žejo). Snad dostane příště víc prostoru. Tedy ve třetím díle, který si patrně přečtu jen po dlouhém přemlouvání, jestli vůbec.

Tohru-
16.10.2018 2 z 5

Istú chvíľu to vyzeralo, že dám vyššie hodnotenie, aj napriek nelogickej zmeny chovania istých postáv (čo to autorka urobila so Sirom a Theom?). Posledných 20 stránok mi v tom však jasne zabránilo. Zmena charakteru postáv (ktorá nemala nič spoločné s vývojom), hlavná hrdinka to mala príliš jednoduché, kúrenie a výťahy v stredoveku? :D To všetko by som však dokázala zniesť, keby posledných 20 stránok nebolo ako vytrhnutých z inej knihy a daná situácia mi nedávala žiadnu logiku. Samozrejme sme sa dočkali totálne zbytočného a vcelku smiešneho úmrtia, až ma to zabolelo. Čítalo sa mi to lepšie ako prvý diel, ale všetky tieto fakty ma nútia k nižšiemu hodnoteniu.

terka98
30.09.2018 3 z 5

Bohužel, po prvním díle velké zklamání. Děj se vlekl a skoro nic se nedělo. Meira to měla všechno až moc jednoduchá. Jediné co tento díl trochu zachránilo, bylo asi posledních padesát stránek. To už se konečně začalo něco dít. Bohužel, to ale nemění nic na tom, že děj byl velmi předvídatelný.

Percabethka
24.09.2018 1 z 5

Myslela jsem si, že teplá voda a lednička ve Skleněném trůnu jsou trochu přes čáru, ale středověké království s vodní elektrárnou, topením, elektrickým osvětlením a výtahy? Pardon, ale to si snad Raasch dělá srandu :D Co se nám to s tím fantasy děje.
Těšila jsem se, že se příběh ve druhém díle pořádně rozjede a bude to lepší než jednička. To se ale bohužel nestalo. Tohle byla fakt šílenost. Jdu si přečíst konec 3, abych věděla, jak to celé skončí, ale číst tenhle příběh už vážně nezvládám.

andrejci
16.09.2018 4 z 5

Popravdě nevím co napsat. Nepřišlo mi to tak hrozné jak všichni psali. Ale zase to byla nuda. Samá politika a Meria mi nebyla v tohle díle 2x sympatická. První byl teda lepší. Jinak ten konec se mi líbil.Akorát jsem se někdy hodně ztrácela v postavách i ději. Dala bych 3,5 hvězdičky ale to nejde. Obálka si určitě zaslouží aspoň 0,5 hvězdičky takže vyřešeno.

sd1992
11.09.2018 3 z 5

Co k ní dodat? Já ani nevím.. samotný děj a nápad není vůbec špatný. Přesto se mi to nečetlo úplně nejlépe. Sice mám ráda fantasy v tomto stylu, ale nebylo to ono. První díl byl určitě lepší, tady mě začal bavit až konec.. Asi to nebylo napsáno tak čtivě.. :-) Každopádně si poslední díl přečtu, protože jsem zvědavá co se bude dít s Theronem. Právě jeho jsem chtěla celou dobu po boku Meiry.. :-/ Takže kdyby to zde šlo, dám knize 3,5* :-D

okeey
05.09.2018 4 z 5

Druhý díl, ještě lepší než první, hezky to graduje. Napínavé, pár wow efektů taky bylo. Tato série mě mile překvapila. Jsem zvědavá na třetí díl (prý je nejlepší), tak se nechám překvapit.

Evule114
02.09.2018 5 z 5

Mě se druhý díl četl mnohem lépe než ten první. Samozřejmě, že Angra mi připadal až moc, ale to hlavní záporák musí být. Taky mi vadilo, co autorka udělala s Thorenem, jeho jsem si oblíbila, aspoň, že se na konci zachoval rozumně. No a nakonec Meira má před sebou ještě dlouhou cestu.. jsem zvědavá na konec, tak doufám, že bude dobrý.

betule3
25.08.2018 3 z 5

Druhý díl byl rozhodně slabší, než první. Přišel mi dost výplňkový, protože se tam toho zase tak moc nedělo. Ale ke konci se to konečně rozjelo a začalo mě to opět bavit. :)

teer.h
13.08.2018 4 z 5

Musím říct, že z holky která si prosazovala svůj názor a dělala si co chtěla a je najednou královnou, která poslechne každý rozkaz, mi přišlo trapné. Na Theronovi mi v tomhle díle opravdu něco nesedělo..nemílila jsem se. Každopádně Theron je stále můj favorit.:D
Konec byl napínavý a vrhám se na další!

Adush
07.08.2018 4 z 5

Už mě to tolik netáhlo jako první díl, možná to bylo tím, že jsem knihu četla už příliš dlouho a chtěla jsem číst něco jiného. Po týdenní pauze jsem posledních pár desítek stran dočetla jedním dechem, opět se děj rozjel a trojka bude ještě docela zajímavá.
Je super poznat ostatní národy - jejich způsoby života, barvu očí/vlasů/pleti, za to dávám velké plus :)

Pedruska01
10.07.2018 3 z 5

Musím se přiznat, že tahle kniha, tenhle díl byl pro mě neuvěřitelný boj. Po přečtení prvního dílu jsem se na pokračování hrozně těšila, ale v průběhu dílu následujícího jsem dostala pořádnou a nečekanou ránu a kyblík ledové vody navrh. Sakra, proč?
Přidávám se k většině - krom cca 50 ani ne stránek byla kniha o ničem. Řešily se zbytečnosti, nepochopitelné věci, až moc překombinované. Někdy mi to přišlo, že to nemá ani hlavu ani patu. Pak si říkám, proč vydávat tolik energie pro nic?
Meira, hlavní hrdinka se mi lehce zprotivila. Jájínek královna. Totální sobec, který překrucuje vše, aby to vypadalo, že na prvním místě je království. Její, samozřejmě. Opak je pravdou. A ty její nálady, myšlenkové pochody? Nějak jí to stouplo do hlavy. O Theronovi jsem neměla ponětí, co si myslet - byl jiný. Rozhodně to byl zvláštní obrat o několik stupňů. Nakonec ho omlouvá vývoj situace na konci knihy. Mather byl jediný člověk, z toho trojlístku, který měl v hlavě víc než vakuum a stále to byl velký zlato. Nezasloužil si, jak se k němu chovali, jak se k němu chovala Meira Jájínek - tu bych vážně kopla! Bylo naopak fajn číst normální kapitoly z jeho pohledu.
Bohužel jsem měla v průběhu četby několikrát nutkání knihu odložit, prohodit jí oknem, zaříkávat, ať už je konečně konec. Utrpení. Taky mi to trvalo takovou dobu... Vážně, jsem zklamaná a svým způsobem, jak se tam nic důležitého nedělo, mě to nebavilo. To snad nelze nazývat ani vycpávkovým dílem. I dívání do zdi je zábavnější.
Jediné, co tento díl vyzdvihuje a osvěžuje je její závěr. Jinak smutná situace, že z více jak 300 stránek je těch super jenom hrstka. Posledních těchto stran mě konečně nakoplo a já se nemohla odtrhnout. Strhlo mě to a neskutečně bavilo. Opět jsem poznávala tu akci, ten švih, který jsem okusila v první knize této autorky. Bohužel byl to až žalostně krátký úsek. Což je obrovská škoda.
Nechápu, co se stalo, že to tahle celkově dopadlo. Mrzí mě to. Teď nemám ani chuť se zajímat o finále, ale samozřejmě časem si ho nejspíš přečtu - ze zvědavosti. Nad hodnocením jsem váhala snad od počátku příběhu. Nemám to srdce to ořezat až na kost - něco je za Mathera, něco za poměrně schopný konec knihy a něco i za vedlejší, však skvělé postavy.

erulka
10.07.2018 3 z 5

Klasický vycpávkový díl. Styl psaní má autorka velmi dobrý, jelikož i když se tam 3/4 knihy nic moc neděje, dá se to číst. Nejlepší je poslední část knihy. Čekala jsem, že bude rozvinutá víc magie Meiry. Konec byl napínavý a proto si určitě přečtu i poslední díl, ale nijak zvlášť mě tento díl nechytil.

Shira27
18.06.2018 3 z 5

1* za úžasnou obálku, 1* za Therona, 1* za překlad a posledních 40 stran, kde se teda konečně něco dělo. Jinak nuda.
Meira jako hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela, nebyl znát žádný vývoj charakteru.
Milostná zápletka... počkat, ona tam nějaká byla? Nepostřehla jsem to.
Typický vycpávkový díl. Doufám, že třetí bude lepší, podle anotace zní dobře.

Horselen
16.06.2018 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, hlavně proto, že jsem si moc nepamatovala, co se dělo v předchozím díle. Konec ale všechno mé zklamání vyrovnal. Nicméně podoba s knihami od SJ Maas se zapřít nedá. Už se těším na třetí díl.

vrana55
27.05.2018 3 z 5

naprosto se mi hnusilta podřízenost zimy,a Meira mi přišla naprosto neschopna postavit se za své kralovství a prosadit svojí.mnohdy to ani nevypadalo že zimě vládne ona

Nikoll2
13.05.2018 3 z 5

První díl mě svým dějem velice zaujal a na pokračování jsem se vážně těšila.
Bohužel jsem z druhého dílu zklamaná. Děj nebyl tak napínavý a někdy jsem nad rozhodnutím hlavní hrdinky jenom kroutila hlavou.
Doufám, že bude třetí díl lepší.

Weush
11.05.2018 5 z 5

Jááá už chciii dalšíííí dííííl! :D Druhý díl mi toho sice moc neřekl...ale těch posledních pár kapitol....dává vám příslib naprosto megabožího třetího dílu...tak snad O:-)

pro dívky

Sara Raasch