Smrť prekliatych

Kto odhalí rituálne vraždy v horách. Obyvatelia horskej obce Terovce stáročia žijú podľa vlastných pravidiel. Počas osláv letného slnovratu, zaživa uhorí sestra miestneho podnikateľa. Mŕtvych tiel v horúcom lete pribúda a stopy vedú k novodobému pohanskému spolku, ktorý má prepojenie na predstaviteľov vysokej politiky. Prípad dostane ml... celý text

Kto odhalí rituálne vraždy v horách.
Obyvatelia horskej obce Terovce stáročia žijú podľa vlastných pravidiel. Počas osláv letného slnovratu, zaživa uhorí sestra miestneho podnikateľa. Mŕtvych tiel v horúcom lete pribúda a stopy vedú k novodobému pohanskému spolku, ktorý má prepojenie na predstaviteľov vysokej politiky. Prípad dostane mladý policajt René Juhász, ktorý nastúpil na kriminálku po sérii neúspechov. Ryšavý tridsiatnik tak musí počas svojho prvého vyšetrovania bojovať nielen s vrahom, ale aj s nevraživosťou kolegov a s vlastným strachom. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/316963/smrt-prekliatych-2cF-316963.jpg 3.34

René Juhász (1.)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Albert Marenčin - Vydavateľstvo PT

Ladiva

Knihu som brala do rúk s veľkým očakávaním, pretože bola hodne vychvaľovaná. Mňa však príliš nenadchla. Samotný príbeh celkom ujde, hoci sa mi niektoré prvky (pohanský spolok, rodinné prekliatie) zdali príliš prekombinované. Autorke sa podarila aj ústredná dvojica vyšetrovateľov: drsný frajer + zakríknutý introvert, veľmi mi však prekážal jazyk knihy, tým nemyslím vulgarizmy, ale celkový štýl, akým je kniha napísaná - chvíľami naivný a chvíľami ťažkopádny.

Katarína Holetzová

Katarína Holetzová
slovenská

• Smrť prekliatych (2016)
  • Svorka (2017)