Oběť

Oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110694/bmid_obet-LRS-110694.jpg 4 733 82

Smečka série

Calle se podařilo přivést na stranu Hledačů Rena, který se měl stát jejím druhem a vůdcem smečky. Tím se však ocitla v nepříjemné pozici – Ren i Shay po ní touží a na tom, koho z nich si vybere, závisí jak její osobní štěstí, tak osud smečky a výsledek výprav za mocnými artefakty, které Shayovi umožní bojovat s magií Strážců a porazit nejmocnějšího z nich, Bosquea Mara. Calle nezbývá než na čas zapomenout na hlas svého srdce: začíná dobrodružný a smrtelně nebezpečný hon za zbývajícími částmi elementálního kříže, zbraně, která jako jediná může zvrátit válku ve prospěch Hledačů. Mrtvých na obou stranách přibývá, a jak se blíží závěrečná bitva, pro Callu je stále obtížnější zachovat neutralitu. To ale ještě netuší, že největší oběť je všechny teprve čeká…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Bloodrose , 2012

Arianne
25.05.2013 3 z 5

Autorka měla velmi šťastnou ruku. Vytvořila krásný příběh napětí a romantiky. Jistě, válečná vřava by se dala vylíčit podrobněji a složitěji, ale tím by pro mě Smečka ztratila kouzlo - je to kniha na odpoledne, kdy se začtete do fantastického příběhu, kde se hlavní hrdinové mění ve vlky (schopnost jakou jim tiše závidím:-)) a svobodná vůle vítězí nad vším ostatním.
Když jsem začínala číst, byla jsem nervózí, co nebo kdo bude ta oběť, bude jedna nebo více? Nakonec to bylo logické, kdo z hrdinů podlehne smrti, abychom se konečně dopracovali kýženého happyendu.
Narozdíl od druhého dílu, který byl "hlubokým nádechem před skokem do vody" (řečeno slovy Gandalfa), byl závěr nabytý akcí, spousta drobných potyček mířící k závěrečné bitvě, která bude znamenat buď vítěztví nebo smrt (zdá se mi to nebo je tato hrozba všude a zatím nikomu nepřijde otřepaná?). Vážnost poslední bitvy trochu narušuje skutečnost, že ochránci bojují proti podivně vyvedenému démonovi, jemuž se ani v jedné knize nevěnovala pozornost a najednou, kde se vzal, tu se vzal, měl velké zuby a posmíval se těm, co jej chtěli porazit.
Obecně mohu knihu s klidným svědomím doporučit všem, co mají rádi fantazy a nekladou na ni moc vysoké nároky. Pokud se chcete někam zašít, prožívat osamotě krásný příběh a odpoutat se od svého okolí, bude vám Nightshade Novel dobrým společníkem.

kacaaba
19.05.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, napínavý děj, párkrát jsem si poplakala, jen ten závěr byl velmi zvláštní. Vím, že byli z části vlci, ale tohle?

Keksík
08.05.2013

Celou trilogii jsem sice přečetla, ale nemůžu si pomoct. Nejsem z nich nadšená. Někdy mi přišlo, že se do toho autorka trochu zamotává. 1. díl jsem přečetla rychle. Když jsem ho dočetla řekla jsem si, že když už jsem to začala číst tak to dočtu. 2.díl byl lepší, ale musela jsem se nutit ho dočítat. 3. díl jsem přečetla za den a to jen pro to abych to už měla za sebou. Nevím. Neodrazuji, ale ani nedoporučuji. :))

mary.M
03.04.2013 5 z 5

Krásné ukončení celé série. Hezky napsané, čtivé s nečekaným závěrem.

bara8686
28.03.2013 5 z 5

výborné zakončení této série i když s bolestnými ztrátami, ale za to se šťastným koncem, tato autorka konečně píše novou vlnu četby jak pro mladé, tak i pro každého, kteří rádi čtou fantasy

orangerose
18.02.2013 5 z 5

poslední díl hezky zakončen, sérii smečka jsem oblíbila od 1 dílu :D

Posli
02.02.2013 4 z 5

Nikdy jsem nevěděla, co se stane. Kniha vás napíná od začátku až do samotného konce. Celých 380 stránek přemýšlíte o tom, jak celá trilogie skončí a nakonec vás závěr překvapí, že nemáte slov. Rozhodně jsem si takovýto konec nepředstavovala. V tomto díle jsem si oblíbila Sabine. Sice se občas chovala, jakoby nemyslela, ale potom, co si vytrpěla se ani nedivím.

misar11
22.01.2013 4 z 5

Ano, takto to dopadnout prostě muselo...4 z 5 hvěz, přece jenom jsem fandila Renovi:)

Majulinek
07.01.2013 5 z 5

Kniha se úžasně dobře četla. Ale jen proč to tak muselo dopadnout. Ukápla víc než jedna slza.

kasulka
02.01.2013 5 z 5

Knížka se četla jedním dechem... autorka nezklamala. Ren mi byl hodně sympatickej a štve mě jak dopadl, ale ta oběť, to jsem fakt nečekala. Ale jo bylo to moc pěkný čtení, určitě si sérii přečtu za čas znovu :)

ala.mihalikova
19.12.2012 5 z 5

Ten konec byl pro mě neuvěřitelný. Knížka byla nádherná, určitě stojí za to si ji přečíst.

Eryl
16.10.2012 4 z 5

Opět autorka nezklamala. Aspoň jsem si to myslela, než jsem se dostala ke konci knihy. Nevím, ale přišel mi tak nějak...já ani nevím jak. Trochu mě zklamal, ale na tom, že se knížky povedly, to nic nemění.

Eness
06.10.2012 5 z 5

První kniha u které se objevily i nějaké ty slzy :D .... dost mě dojal a zároveň překvapil konec, který jsem opravdu nečekala...

Kate.S
21.09.2012 5 z 5

Nejlepší díl z celé série! Akorát já jsem teda držela palce Renovi a ne Shayovi:D Z celé této série jsem zcela nadšená. Všechny díly se mi líbily, ale tento poslední předchozí dva zcela přebíjí. V tomto posledním díle je obsaženo tolik tragiky a smutných kapitol. Hlavně všichni ti umírající členi příběhu mě velice zaskočili a posmutněli. Je to opravdu vynikající série plná lásky, nerozhodnutí, smutku a hlavně vzpoury.

DariDerek
16.09.2012 5 z 5

Tak já se teda přiznám - brečela jsem! :) Poslední díl mě dojal fakt až k slzám :) Cítila jsem se znovu na patnáct, ale kniha byla pro mě úžasná .. Ať si kdo chce říká co, pro mě to bylo naprosto skvělé zakončení předchozích situací :)))

Katie*
01.09.2012 5 z 5

V dnešní době je jen málo knih, které by ve mně zanechaly takový dojem, jako právě poslední díl Smečky. Měla jsem možnost přečíst i předchozí díly a tenhle byl rozhodně nejlepší! Závěr celé triologie byl napsán naprosto fantasticky a to, jak to nakonec dopadlo, jsem absolutně nečekala a myslím, že to jen přidala na originalitě. Trochu mě mrzí, že umřel můj oblíbenec, ale kdyby tomu tak nebylo, tak by to ubralo na kráse knize. Při žádné kapitole jsem se nenudila a měla jsem tendenci číst dál a dál. Jediné, co bych možná vytkla, tak to, jakým stylem spisovatelka "zabíjela" postavy - bylo to ve stylu "Umřel/a, jedeme dál." Chybělo mi tam trochu těch emocionálních výlevů nad mrtvými, ale to je jen můj názor. Přesto si ale myslím, že tato kniha je epickým dílem a zaslouží si 5 hvězdiček :))

ciniminisek
12.08.2012 5 z 5

Nevím co si o celé sérii myslet a už vůbec ne o tomto dílu.Z kraje mi přišel zdlouhavý,samé vysvětlování jak,co vypadá.Děj mě strhl okamžitě,knihu jsem měla přečtenou za pár hodin,ale stále nevím co s tím.Takhle se mnou ještě žádná knížka nezamávala jako tato,hlavně její konec.Že jeden z vůdčích vlků zemře jsem věděla od začátku,přesto mě to překvapilo.Myslím,že konec byl překvapivý a bolestivý jak pro "dějstrhující" čtenáře tak pro Sabine a i na konec smečku.Myslím,že autorka ne,že nevěděla co tím,dle mého chtěla udělat konec takový,jako v žádné jiné knížce není.To se jí povedlo.Zda to bylo správě či ne,je už na čtenářích,já sama nevím.Chtěla jsem aby všichni byli pospolu tak jak jsou,ale za takovou cenu asi ne.přesto dávám kladné hodnocení za krásný příběh,který mé oko nenechal suché.

Verrrunka
30.07.2012 3 z 5

Tenhle díl už mě tolik nebavil, sice jsem se konečně začala orientovat v těch všech postavách, ale těžko se čte, když vám krkem leze asi ta nejdůležitější postava a to samotný Scion. Místy mi to přišlo až moc vyhrocené i na fantasy. Závěr byl překvapivý, ale nelíbilo se mi umírání zajímavých postav ve velkém. Ale důstojný konec ságy :-)

trynitrix
02.06.2012 4 z 5

Já tady hlavně byla ze začátku té knihy nějak vedle hlavně co se týkalo dějě a postav "kdo je kdo" nějak mi to vypadlo tím časem než jsem čekala na třetí díl :-D jinak příběh docela šel vlastně akce hned od začátku pátrají po těch částí kříže. Jinak klasika milenecky trojúhelník Ren Shay a Call jenom malinko přemrštěné pocity :-D a závěr mě teda hodně překvapil ale docela to sedí proč ne, jak to dopadlo.

katka101
16.05.2012

Ach ty konce...já nevím, ale zdá se mi, že autorka už nevěděla kudy kam...

láska vlci démoni pro dospívající mládež (young adult)

Andrea R. Cremer
americká, 1978