Slib - intimní příběh z války

Slib - intimní příběh z války https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248433/bmid_slib-248433.jpg 4 141 46

Aby se dostal aspoň na několik dní z východní fronty, voják wehrmachtu Peter Faber se na dálku ožení s dívkou, již nikdy neviděl a jež se za něj vdá kvůli důchodu válečné vdovy, který by v případě jeho smrti dostávala. Při krátkých líbánkách v Berlíně mezi nimi vznikne silný citový vztah, který jim dává naději a v následujících letech je drží nad vodou, ale v závěrečných měsících války se jim oběma sen o společném životě zhroutí. Příběh zaujme čtenáře nejenom neobvyklou perspektivou (autorka ho vypráví z pohledu těch, kdo druhou světovou válku rozpoutali), ale i líčením chování německých a ruských vojáků na dobytých územích a toho, co je člověk ochoten udělat, aby přežil.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Undertaking , 2014

Rodaw
25.06.2015 5 z 5

Nádherná knížka, která mě moc překvapila.. Bylo hodně zajímavé vidět celou situaci očima Němců a celkově mě námět knihy zaujal - dva neznámí lidé se vezmou, jen tak, protože každý z nich z toho má nějakou výhodu..
Konec mě moc překvapil, to ani nejde vyjádřit slovy.. Moc doporučuji, krásná kniha :)

Alex.Barunka
17.06.2015 4 z 5

Kniha s krásnou obálkou, ze které mám ale rozporuplné pocity. Ze začátku jsem myslela, že knihu zahodím, vztah mezi Katharinou a Peterem byl fádní, bezpředmětný a neatraktivní, co je horší, kniha se nesla ve stejném duchu.
Ale zhruba v polovině knihy nastal zlom, vztah Petera a Kathariny se vyvíjel i bez jejich vzájemného kontaktu a to díky válce, která byla hrozná jak pro Petera, tak pro Katharinu. Bohužel i díky válce se jejich názory rozcházely a samotná válka je změnila. Autorka nám dala pocítit strasti války i z druhé strany ze strany Němců, opět skvěle vykreslené, kruté a realistické.
Koncem jste to zachránila!

bookcase
08.06.2015 5 z 5

Pohled na válku a její útrapy z druhé strany. Jak žili a bojovali Němci? Byli všichni oddáni Třetí říši nebo si přáli, aby válka skončila co nejdřív a Hitlera nenáviděli? Zajímavě napsaný román, kde nic není černé ani bílé.

Petrasuvicka
05.06.2015 3 z 5

Přečteno za den, ale popravdě, čekala jsem víc. Dalo se z toho vytřískat hodně, ale tohle je spíš taková polovičatá nedotažená práce s plochými postavami, na kterých vám vlastně ani nijak nezáleží.

Více v mojí recenzi zde: http://petrakutova.blogspot.cz/2015/06/knizni-recenze-slib.html

lucull
22.05.2015 5 z 5

Příběh Kathariny a Petera mě nalákal z toho důvodu, jelikož od přečtení Měděného jezdce od Paulliny Simons válečnou tematiku vyhledávám. Vzhledem k tomu, že jsem knížku přečetla v průběhu zkouškového, netrvalo mi to dlouho. Musím přiznat, že ještě teď mám z knihy rozporuplné pocity. Během čtení se kniha tolikrát proměnila..vtipné hlášky, milostné scény, "pobyt" na frontě, ztráty na životech, hrůza války, násilí a nečekaný konec. Jistě jsem spoustu věcí vynechala, ale abyste to zjistili, knihu si přečtěte - nebudete litovat.

alnahu
13.05.2015 4 z 5

Zajímavý příběh Kathariny Spinellové a Petera Fabera ,obyčejných Němců, kteří se dostali do soukolí druhé světové války.