Slečna Marplová: Dvanáct nových případů

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493669/bmid_dvanact-novych-pripadu-LgI-493669.jpeg 4 112 112

Legendární slečna Marplová se opět vydává po stopách zločinu – tentokrát ve dvanácti nových příbězích! Karen McManus, Ruth Ware, Val McDermid, Lucy Foley a další autorky napínavých knih se spojily, a tak vznikl tento unikátní soubor. Slavná vyšetřovatelka s neobyčejnou znalostí lidské povahy vyráží do všemožných koutů světa, aby znovu předvedla svou bystrost a důvtip při řešení těch nejzapeklitějších záhad. Tucet povídek dokonale respektuje styl klasické krimi, zároveň však každá z nich osobitým, originálním způsobem dokazuje, proč zůstává slečna Marplová dodnes jednou z nejoblíbenějších detektivních postav na světě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kalibr

Marple: Twelve New Mysteries , 2022

Ditules
08.01.2023 4 z 5

Pravověrní milovníci Agathy možná lehce pozdvihnou obočí, ale já jsem byla příjemně překvapená. Zvědavá jsem byla hlavně na povídku Leigh Bardugo, od které jsem četla Grišu. Překrásné je i grafické vyvedení ořízky.

Anasa
31.12.2022 4 z 5

Po nových případech slečny Marplové jsem sáhla až po přečtení několika nadšených komentářů, napodobenin jsem se obávala. Zklamaná jsem nebyla, nicméně jsem neustále srovnávala s originálem a neubránila jsem se myšlenkám na to, že tohle by slečna Marplová neřekla, takhle se nezachovala. Některé povídky by klidně mohly být zařazeny do povídkové sbírky Agathy Christie, jiné slečnu Marplovou ve vyjadřování, chování i zálibách trochu vychýlily z podoby jakou jí vtiskla A. Christie. Poctivě jsem si přečetla i medailonky autorek a zaujalo mne, že u autorky young adult je hlavní postavou teenagerka, u autorky čínského původu se jedná o úmrtí mezi Číňany. Našla bych určitě další styčné body, autorky stanuly před nelehkým úkolem psát jako Agatha Christie, ale vložit i kus sebe. Všechny se toho zhostily alespoň velmi dobře.

akinomV
31.12.2022 5 z 5

Souhlasím s nadšenými komentáři. Tohle bylo moc pěkné čtení. Myslím, že se autorkám povedlo přivést slečnu Marplovou zase mezi nás.
A rozhodně doporučuji jako dárek, protože ta ořízka knihy je nádherná, stejně jako obálka. Prostě povedené do všech detailů :-)

Marsí5
27.12.2022 5 z 5

Knížkou jsem chtěla obdarovat rodiče, takže jsem ji pro jistotu (po pár špatných zkušenostech) přečetla, aby se neukázalo, že jsem vybrala nějaký brak :-D
Naštěstí se mé obavy nepotvrdily a mohla jsem s klidným svědomím dárek předat :-D
Všechny autorky se se svým úkolem popraly se ctí a vzniklo krásné dílo, které potěší každého fanouška královny detektivek :-)
V povídkách je mnohem více patrné, že slečna Marplová je znalec lidské povahy, protože případy vyšetřuje silou dedukce s minimální podporou důkazů, ale přitom logicky a smysluplně :-)
Líbí se mi odkazy na díla A. Christie - zmínky o Marině Gregové a jiných případech :-)
Za mě super, nemusíte se bát zklamání ;-)

mikika
22.12.2022 5 z 5

příjemné čtení, které je nejlepší dávkovat postupně, abyste se slečnou Marplovou nezahltili...

Nessie72
10.12.2022 5 z 5

Překvapivě dobré!

yonda
05.12.2022 5 z 5

Kniha, která mě vzala už svým přebalem. Ten se vážně povedl! První dva příběhy tolik nezaujali a měla jsem pocit, že jen čerpají z odkazu A. Christie, ale ty další už nabraly dech a já měla chvílemi pocit, že čtu samotnou královnu detektivních příběhů.

postrach
25.11.2022 5 z 5

Souhlasím s komentářem podemnou.Z knihy jsem nadšená.

zazvorka
28.10.2022 5 z 5

Sama Agatha Christie autorkám vedla ruku! Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že se povídky tak povedly. Dle mého názoru jde o velmi zdařilou knížku, která předčila má očekávání. Jsem nadšená a myslím, že se autorkám skvěle podařilo trefit žádoucí atmosféru i postavy. Užila jsem si četbu stejně, jako by knihu napsala Agatha Christie (jen u poslední povídky mi neseděl závěr). A kupodivu vůbec mi nevadilo, že se jedná o povídky, přestože mi tak krátké příběhy obvykle nevyhovují. S potěšením zařazuji do knihovny a dávám pětku s hvězdičkou!
Mimochodem ořízka knihy mne hodně překvapila, když jsem knihu dostala, ale nechám to jako překvapení i pro vás...