Knihkupectví u jezera

Knihkupectví u jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462992/bmid_knihkupectvi-u-jezera-YLr-462992.jpeg 4 252 252

Skotské knihkupectví série

Uprostřed skotské Vysočiny, na farmě u vesničky Kirrinfi ef, žije Nina. Vlastní pojízdné knihkupectví, ale teď nutně potřebuje někoho, kdo by za ni práci na čas převzal. Na kopci nad vesnicí, přímo na břehu jezera Loch Ness, stojí velké panské sídlo, v němž žije osamělý muž se třemi dětmi, od kterých právě v slzách utekla už šestá chůva. Daleko na jihu se svobodná matka Zoe zuby nehty snaží uživit sebe a svého čtyřletého němého syna. Pak ovšem přijde dopis oznamující zvýšení nájmu a Zoe nezbývá než sbalit sebe i syna a odjet do Skotska, kde přijme místo Nininy pomocnice a au pair ve strašidelném domě. Je ale vůbec možné zapadnout do tak úzce semknuté komunity, nahradit milovanou knihkupkyni, a navíc zvládnout tři nezvladatelné děti, které o její péči ani v nejmenší nestojí? A kam se vlastně poděla jejich matka? Knihkupectví u jezera je volným pokračováním Pojízdného krámku snů. Je to příběh o naději, víře, lásce a o tom, že štěstí může člověk najít i tam, kde by je vůbec nečekal.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Bookshop on the Shore , 2019

Mabie
28.02.2022 4 z 5

Knihkupectví u jezera je kniha, která vás (zvlášť v dnešní době) potěší pohodou a pozitivní energií.
Chůva a osamělý muž se třemi dětmi je ideální téma na “červenou knihovnu”, ale ačkoliv je to romantický příběh, má i řadu vedlejších linek - matku samoživitelku, dítě s poruchou, podivného otce a jeho zanedbané děti. Kdo má ale rád knihy, potěší ho příběh, který se částečně točí okolo pojízdného knihkupectví, částečně okolo historické knihovny a vzácných knih, ale hlavně okolo Skotska. Čistá příroda, otužilí a svérázní obyvatelé i celková atmosféra tohoto malebného koutu světa ve vás po dočtení vyvolají pocit, že se do popisovaných míst chcete vydat.

rozvera
25.02.2022 5 z 5

Příběh statečné mladé matky, situovaný do krásného, ale i tvrdého prostředí skotské vysočiny, mne zaujal nejen dějem, zejména však popisem drsného kraje s proměnlivým počasím, ale i zajímavých obyvatel. Autorka dobře charakterizuje jednotlivé členy rodiny z venkovského zchudlého šlechtického sídla a hlavní aktérku příběhu , pracující jako au pair u tří totálně zanedbaných dětí, která krom této role ještě zvládá práci v pojízdné knihovně. Celý příběh je dějově bohatý, plynulý, vtipný a převelice čtivý.

Nildon2022
06.02.2022 5 z 5

Příjemné oddechové čtení. Stačil k tomu víkend. Překvapila mne postava Niny, se kterou jsme se mohli potkat již v prvním dílu této série. Tady vystupovala pod vlivem hormonů a nepůsobila na mě příliš přátelsky a sympaticky jako v předchozí knize. Děj pěkně ubíhal, co mi ale opravdu vadí jsou chyby - překlepy v textu (do str. 70 tuším tři, pak jsem to přestala raději počítat). Za to bych strhla hvězdičku, ale autorka originálu za to nemůže, a tak nechám 5* :). Pro svou potěchu bych v závěru přidala trochu více stran (alespoň vět) o vzplanutí a průběhu nového vztahu hlavních postav. Jinak kniha mne bavila a s chutí jsem si ji přečetla.

sonalana
27.01.2022 5 z 5

Tato kniha je naprostá pecka. Skvělý příběh, propracovaný děj a postavy. Nejedná se o klasický ženský román, kdo má rád knihy, Skotsko a děti, přijde si na své. Co bych malinko vytkla, je jak konec vezme rychlý spád. Celou knihu se těším a pak je tak rychle ukončena. Chtěla bych ještě pár stran. Ale určitě si jí ještě někdy znovu přečtu.

janina74
22.01.2022

Moc krásná oddychovka...přečetla jsem za 4 dny.

Lienilda
16.01.2022 4 z 5

Příjemná knížka, ani nevadí, že je to vlastně druhý dil a ten první jsem četla před 3 lety. Autorka vše podstatné osvětlila a hlavně je hlavní hrdinkou Zoe a ne Nina.
Popis skotské přírody a počasí byl jednoznačně nádherný a miluju, když někdo dává do pořádku staré zaprášené domy :) vadilo mi však větší množství překlepů, špatných koncovek slov či chybějících slov v českém překladu.

Eliška2099
10.01.2022 5 z 5

Zatím asi jedna z nejlepších, kterou jsem od J. Colgan četla. Kapitoly mi ubíhaly rychlostí blesku a příběh byl místy tak napínavý, že jsem musela číst i do noci, abych se dozvěděla, co se bude dít dál. V jednom kuse se něco dělo! Jediné, co mě trochu zklamalo, byla postava Niny, která na mě působila trochu protivným a otráveným dojmem, úplně jiným, než v prvním díle.

VěraČamková
05.01.2022 5 z 5

ne příliš náročná kniha, ale laskavě pojatá, čtivá a pro chvíle zklidnění a oddechu naprosto ideální. Od autorky jsem nic nečetla, hned jdu hledat další přísun :D

raty
29.12.2021 5 z 5

Chtěla jsem pěkné, romantické nenáročné čtení na vánoční období a jsem moc spokojená. Na začátku jsem si říkala: To jako opravdu? Chůva v panském sídle a osamělý muž se třemi dětmi? To už tady bylo tolikrát.... No, autorka mě v ději několikrát překvapila. Její odlehčený styl psaní mi dokonale sednul. A umístit děj do Skotska k jezeru Loch Ness byl skvělý nápad. Čtení mě moc bavilo a protože to bylo pro mě první setkání s autorkou, jdu si hledat další její knihy.

zazvorka
26.12.2021 5 z 5

Moc prima oddechovka pro klidný večer v křesle. Sladké to bylo, ale občas je třeba si zahřešit - tak proč ne? Pochutnala jsem si!

JankaV80
19.12.2021 4 z 5

První díl se mi líbil o trochu víc, než ten druhý. Přestože kniha patří mezi "ženské romány - tzv. slaďárny", o téhle to tak úplně říci nelze. Ano, každý čtenář pozná, kam ten příběh směřuje, avšak přesto všechno je v příběhu několik překvapení. S postupujícím dějem si člověk klade čím dál tím víc otázek: "Bude Hari mluvit?", "Zvládne se Zoe přizpůsobit Skotsku a jeho "jinému" počasí?", "Co to s Mary je?", ....
Nejvíc se mi na celém příběhu líbil vztah Hariho a Patricka. Patrick se s Harim začal kamarádit hned od prvního okamžiku a vůbec neřešil, že Hari nemluví.
Za mě dobrá oddychovka a pěkné pokračování příběhu.

knihovniceS
17.11.2021 5 z 5

Knihkupectví u jezera
Dočetla jsem druhý díl ze série Skotské knihkupectví. První díl se moc líbil a druhý díl ještě víc. Moc pěkný příběh protkaný emocemi. Setkáváme se s Ninou z prvního dílu, která je těhotná a hledá za sebe náhradu do knihkupectví na kolech ... Přihlásí se mladá svobodná matka Zoe, která nutně potřebuje obživu a bydlení pro sebe a pro malého němého synka Hariho, proto přijme nejen práci u Niny, ale i au pair u divného muže a jeho tří rozjívených dětí v domě, kde údajně straší. Příběh je dojemný, napínavý, občas mi ty rozmazlené děti lezly na nervy, ale Zoe to s nimi umí a postupně je zvládá. Některé scény mě dojímaly až k slzám a nejvíc mě dostalo, když se němý Hari v noci ztratil a hledala ho celá vesnice. Příběh je plný překvapení ... Dávám 5 hvězd a doporučuji.

Evar88
15.11.2021 3 z 5

Tohle mi moc nesedlo. Po perfektním prvním dílu, kdy na mě dýchlo kouzlo Skotska, naděje a přiměřené dávky romantiky jsem v této knize našla jen chlad, tíseň a zoufalství. Neříkám, že se knížka nečte dobře, ale celý děj mi přišel hrozně depresivní - osamělá žena bez prostředků, dítě s poruchou, pošmourné počasí, studený a velký dům, podivné děti, tajnůstkářský otec, rezervovaná hospodyně, otrávená Nina (která se mi v prvním díle tak líbila), nedoceněná práce v dodávce, školka s alternativní učitelkou... p

NannyOgg24
15.11.2021 5 z 5

Samozřejmě prvoplánovaná romantika, ale zajímavý příběh. Ne úplná slaďárna.

LilianaFalcon
14.11.2021 5 z 5

Tak tohle se autorce vážně ale vážně moc povedlo :-) Krásný pohodový a emotivní příběh.

Aghatte
29.10.2021 4 z 5

Jednoduché, předvídatelné, milé, láskyplné, sentimentální, dojemné...
Sedlo mi to, zamilovala jsem si všechny dětičky, pobrečela jsem si. Nejlepší byl vztah Hariho a Patricka.

Skawin
22.10.2021 3 z 5

Chtěla jsem si přečíst nějakou oddychovku a příjemná obálka knihy mě přesvědčila, že je ta pravá. Milé, příjemné čtení, které pro mě mělo pár mínusů - předvídatelný, nepříliš reálný děj a přílišná “sladkost” včetně závěru jak z harlequinky…

KočkomilkaJana
09.10.2021 5 z 5

Příběh o mladé mamince “postiženého” dítěte, která musela dát vše všanc, aby uživila sebe a dítě (na něhož táta nekašle, ale ani neplatí), je příběhem plným bolesti, síly, houževnatosti a odvahy. A taky lásky.

Brečela jsem pokaždé, když Zoe řešila práci, školku, přístup ostatních dětí k synovi. Brečela jsem, když začalo vyplouvat na povrch tajemství domu. Brečela jsem… Tím bych asi shrnula celou knihu.

alzbeta4340
04.10.2021 5 z 5

Velmi příjemné čtení v typickém stylu Jenny Colgan. Romantická linka je sice čtenářkami očekávaná, ale tentokrát ji autorka opravdu jen mírně naznačila. Celé se to točí kolem výchovy a vztahů mezi dospělými a dětmi. Výraznou roli hraje i nepochybně krásná skotská příroda a drsné počasí.
P.S.: Předmluvu nepřeskakujte - potěší každého knihomola.

Květinka008
31.08.2021 3 z 5

Milá oddechovka na celonedělní válení v posteli, když venku prší... Ale Jenny to umí rozhodně líp...