Skořápky na vodě

Skořápky na vodě https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321726/bmid_skorapky-na-vode-nKt-321726.jpg 4 76 30

Tomáši Valentovi se po letech úspěchů rozpadne svět. Uchýlí se do staršího domku na malém městě, který zdědil po příbuzných, a zkouší začít znovu. Jeho syn Marek tragicky zemře a jeho srdce je transplantováno mladé ženě. Tomáš se snaží vyrovnat se svým smutkem i pocitem viny. Až teď si uvědomuje, že syna téměř neznal, teprve po jeho smrti zjišťuje, jaký vlastně byl. A stále častěji si klade otázku, kdo dostal Markovo srdce. Podobná otázka trápí i mladou ženu, které transplantace zachránila život. Opatrně si dělá plány do budoucna a ráda by věděla, komu patřilo srdce, které jí tluče v hrudi...... celý text

bagel
27.06.2017 3 z 5

Pěkný příběh, který by ale zasloužil hlubší zpracování.

Knižní střípky
25.06.2017 4 z 5

Mám Jarmilu Pospíšilovou ráda, ale v poslední době inklinuji spíše k její detektivní tvorbě, tam mi přijde laťka neklesající. U těchto jejích samostatných románů mi přijde, že nejdou moc do hloubky, že kloužou po povrchu. Náměty jsou výborné, knihy velmi čtivé, ale prostě si myslím, že by témata zasloužila klidně pár desítek stránek navíc.

pavčape
20.06.2017 4 z 5

Kniha, která neurazí, je svém žánru společenského románu na dobré úrovni. Téma k zamyšlení, i když nijak hlubokou analýzu problému nečekejte. Mám tuto spisovatelku a její knihy ráda nejen proto, že pochází z mého okolí, ale i pro lehkou čtivost jejich románů i detektivek a takřka vždy přítomný happy end. :-)

Peace
21.03.2017 3 z 5

"Život je tak neskutečně křehký a málokdo si to uvědomuje. V běžné každodenní rutině vůbec nepočítáme s tím, že příští chvilka nemusí buď vůbec nastat, anebo nemusí být podle našich představ."

Zajímavý příběh, který vzájemně prolíná osudy všech zúčastněných.

28401
13.03.2017 5 z 5

Opět velmi pěkná kniha od mé oblíbené autorky.

(jen - asi info pro aleh: plující skořápky na vodě nebudou životy vyjmenovaných osob, ale v knize popsaná vzpomínka otce Tomáše na jedny Vánoce, kdy s dětmi prováděli tento zvyk a jedna skořápka se potopila - to je tedy můj postřeh, jak vznikl název knihy)

Aleh
09.03.2017 5 z 5

Markéta a její dcera Tereza a neteř Helenka. Tomáš, jeho děti Eva a Marek a také bývalá manželka Olga a její milenec Michal. Zuzana, Mojmír a jejich malá Anička.... jejich životy plynou jako ty skořápky na vodě a jejich osudy se protnou. Moc dobře napsaný příběh o životě, ale také o smrti. Co všechno člověk musí přijmout, překonat a smířit se s tím, ale je tam také plno radosti, elánu a životních plánů do budoucna. Prostě život..... Výborně se to četlo, úplně mě to pohltilo. Doporučuji!

Tiffany
06.03.2017 4 z 5

Tak musím říct, že když se Zuzana posadila do žlutého ušáku, zamrazilo mi v zátylku... . Na synchronicitu v životě věřím.

MartinaF
26.02.2017 4 z 5

Má druhá kniha od této spisovatelky a moc se mi líbila. Víceméně psychologický román, sonda do lidských duší, skvěle vykreslené postavy.

Anotace je lehce zavádějící, vůbec ji nečtěte. :-)

Rychlý, svižný příběh, který se mi moc líbil.

ritz
20.02.2017 4 z 5

Hezké, čtivé, pěkný silný příběh.

veronika9143
10.02.2017 5 z 5

Krásná kniha o rodinném soužití, nevyřešené minulosti a velkých tragédií... Co všechno způsobí smrt mladého člověka? Zaslouží si jiný člověk dostat nové srdce? Je to prostě osud, nebo náhoda...

Skořápky na vodě, byla moje první přečtená kniha od Jarmily Pospíšilové a doufám, že se mi dostanou do ruky i její další díla.