Označená

Označená https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29164/bmid_skola-noci-oznacena-5pt-29164.jpg 4 1562 1562

Škola noci série

Škola noci série

1. díl

Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma. Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost. Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Marked , 2008

VeverQa
15.01.2012 5 z 5

Bohužel, první kniha z téhle série co se mi dostala do rukou, byla čtvrtá, takže se mi toho hodně prozradilo. Ale stejně je škola noci fajn a moc se těším až to přečtu celé, všech pět a potom možná i ty další.

Vendulik
06.01.2012 5 z 5

Skvělá kniha přečetná ne jeden nádech.

piskuutek
15.12.2011 5 z 5

Moc hezká knížka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. :)

RouZuše =P
28.11.2011 5 z 5

přenádherná! =)) .... obdivuju!! =))*

Mishule
27.10.2011 4 z 5

Knížka byla úplně úžasná!! Nějak jsem nepostřehla, že otáčím stránky a byla jsem na konci. Byla hezky napínavá, přestože to byl jen průběh školního roku. Spolupráce Kristin je na té knize velmi znát. Je to asi poprvé, co jsem četla knihu a nebyla tam pouhá imitace ,,puberťáckého" slangu. Místy byly i dobré hlášky, při kterých se vykouzlí úsměv na rtech mnoha dalších čtenářů =). Jediné, co bych spisovatelkám vytkla, je málo lidského života hlavní hrdinky. Jinak byla knížka opravdu krásná!!

LilyFair
28.09.2011

Knihy se čtou velice dobře. Ze začátku mi to přišlo jak Harry Potter. Je tam taky internát, Zoey je jedinečná, z její rodiny ji zavrhly (má teda babičku)... Místo čarodějů upíři... Někdy se mi to zdálo dost trapné... ale je to taková oddechová literatura, nemusí se u toho přemýšlet... Tedy shrnutí: tahle kniha vám do života nic nedá.... A je to trochu někdy o ničem... jak bylo zmíněno výše: Ze všech upířin nejslabší...

Lea
26.08.2011 2 z 5

Nejhezčí na celé sérii jsou ty obálky. Knížka je psaná jako slohovka, doslova smrdí výchovným textem pedagoga, děj se dá předvídat a příliš nepřekvapí. A kde by mohl překvapit, autorka/y z toho poměrně lacino vybruslí. Nevím... Docela mě mrzí, že naši nakladatelé raději sáhnou po dvou třech "osvědčených" světových trhácích, místo aby dali šanci originálnějším českých autorům.

moňule
23.08.2011 5 z 5

K téhle knížce jsem se dostala přes ségru, která měla od kamarádky půjčené první dva díly...Totálně jsem se do toho začetla a teď už jsem u 5 dílu.A vážně má být 15 dílů??

Angelina1
22.08.2011 5 z 5

Mě se tahle sága opravdu hodně líbí. Mám zatim jen 5knížek, ale rozhodně dokoupim všechny. Je to takové pohodové čtivo. Lehneš do postele, nebo gauč, zapneš klidnou hudbu, otevřeš knihu a už jen relax. Vždy mě to pohltí a dokažu to čist cele večery :-) Nemyslim že je to pro puberťáky, ale rozhodně bych to nedoporučila např mamce :-) Je mi 26 a rozhodně mě to bere :-)

Kris
20.08.2011 odpad!

Označené prostě a jednoduše nerozumím. Rituály jdou mimo mě, sladký žvanění o klucích se mi z duše protiví a Zoey je uprostřed toho všeho samozřejmě perfektní, vyvolená, krásná a taky úžasně chytrá, jak o ní ostatní velice rádi tvrdí. Přes první díl jsem se už nedostala.

petruska85
18.07.2011

Musím říct, že jsem knihu dostala k narozeninám v práci. Po prvních chvílích mé skepce k těmto knížkám po zkušenostech se Stmíváním jsem byla nadšená. Stmívání mě vůbec nenadchlo, ale tohle je úplně jíné. Je to naprosto fantastické, už se těším až dostanu další díl.

jasmína
11.07.2011 5 z 5

Označená se mi líbila, ale druhý díl mě nenadchl, takže u prvního jsem skončila, a jsem ráda, když jsem se dozvěděla, že má mít dohromady dílů 15.

Agent
13.05.2011 5 z 5

Tahle knížka je velmi dobrá, líbí se mi aji jsem se u toho docela zasmála...Navíc upíři, nadpřirozeno, krev, smrt, ztráta přátel a oběvení nových, láska

Verrrunka
19.04.2011 4 z 5

Velmi čtivá kniha a napínavý příběh :-) styl psaní je místy trochu nemotorný, spíš bych tipovala, že to napsala Kristin a né její matka, ale co by ne. Možná je to spíš pro poblázněné puberťačky, ale já mám takovéhle příběhy ráda… Jdu se vrhnout na další díl :-)

Charley
04.04.2011

Neodradí ani nenadchne...takhle bych tuto knížku ohodnotila já. Je to takové oddechové čtení.

Marťa123
30.03.2011

Přečetla jsem prvních pět knížek a tahle mi příjde nejhezčí. Nejzajímavější. Je to takové oddechové čtení.

hobelka
17.03.2011 4 z 5

Když už to tady všichni přirovnávají ke stmívání, tak já si nemyslím že by se to dalo vůbec srovnávat, jediné co mají tyto dvě knihy společného je téma upírů. Jinak tahle kniha mi přijde velice čtivá, někdy i vtipná a poznámky a postřehy mi přijdou velice výstižné, asi to není zrovna umělecké dílo,ale má to nápad, příjemný děj a spád takže ****

fionKa
10.03.2011 3 z 5

Zajímavá sága Škola noci. Upíři, nadpřirozeno, krev, smrt, přátelství, láska. Zlatá střední cesta...

Alinore
26.01.2011 4 z 5

Podle mě to je hezká knížka...Klidně mě ukamenujte, ale oproti Twilight mě děj téhle knížky zaujal...Zapojení živlů do knihy mi připadne zajímavé (ale ne zajímavější než VA)...Někde je něco moc zbrkle shrnuto do pár vět a jindy se něco zbytečně moc táhne, ale přes to mám z téhle knížky dobrý pocit...=)

PanKérka
23.01.2011 4 z 5

Perfektní. Sice upíry nemám ráda, ale tohle je fakt dobré.

upíři pro dospívající mládež (young adult)

Autoři knihy

P. C. Cast (p)