Škola dobra a zla

Škola dobra a zla https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209148/bmid_skoly-dobra-a-zla-qXj-209148.jpg 4 1047 1047

Škola dobra a zla série

Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný školník ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem i tajemný školník nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města odejde…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The School for Good and Evil , 2013

martinasudová
18.12.2016 5 z 5

Moje dcera jí přečetla na jedno nadechnutí....moje maminka na dvě....tak jsem neodolala...a musím říci, stojí to za to !!! Doporučuji všem bez rozdílu věku.

MayaBu
27.11.2016 2 z 5

Musím říct, že jsem s touhle knihou trochu bojovala, protože ať už se mi téma líbilo sebevíc, nějak jsem se nemohla začíst. Druhá polovina se mi líbila o hodně víc než ta první, ve které jsem Sofii chtěla prostě vzít a vyhodit z knížky ven, obdivovala jsem Agáty trpělivost. Konec se ovšem moc povedl a já si jdu do knihovny pro další díl.

Aggie.
18.11.2016 5 z 5

Prostě... páni. Začala jsem tuhle knížku číst proto, abych si odpočinula. Chtěla jsem jednoduchý příběh pro děti, o ktrém budu vědět, jak skončí. Nic víc jsem nečekala. Taky jsem se bála, že už mě knížky pro děti nikdy nebudou bavit, že už jsem z nich vyrostla. Ale jakmile jsem se začetla, příběh mě začal hrozně moc bavit a nemohla jsem se odtrhnout. Po strašně dlouhé době jsem se celý den těšila, až si budu moct číst a trávila jsem tak hodiny. Za to jsem hrozně moc ráda. Ale tahle knížka moje představy strašně moc předčila. Pořád se něco dělo a vůbec jsem netušila, co přijde dál, natož pak, jak to celé skončí. A i když jsem si myslela, že Agáta je dobrá a Sofie zlá, často jsem pochybovala... A upřímně, pořád si nejsem jistá, jak to doopravdy je :D No a ten konec.... Takový jsem opravdu nečekala. Ale strašně moc se mi líbil, i když byl tak dobrý. Nebo nebyl? Nemůžu se dočkat, až se začtu do dalšího dílu.

ivca3710
17.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Jak psala Marille, tak je to, jako vraceni se do Potterovských let :). Ale spíš by se mi tam hodilo, kdyby hlavním postavám bylo třeba 15 :D. Kniha mi teď krásně zdobí knihovbičku a těším se na další díly :)

Horrorstorygirl
12.11.2016 5 z 5

Nádherná kniha , procítěná ... no prostě super ! Dobrodružství , láska ,horrory, vše co nás náctileté zajímá ! :D XD

Saravana
04.11.2016 5 z 5

tahle kniha me zaujala necekala jsem co se stane a bylo to bombasticke urcite si přečtu druhý díl ale jelikož je vypujceny z knihovny budu muset počkat ddooporučuji

Laputika_3
30.10.2016 5 z 5

Abych se přiznala, vůbec se o téhle krásce nedokážu vyjádřit. Poprvé se mi dostala do rukou před dvěma lety, přečetla jsem asi dvacet stran a zavrhla ji díky naprosté nečtivosti. Když jsem teď ale nastoupila mezi regály knihkupectví, jako by na mě svítila. Ignorovala jsem fakt, že mi dřív nesedla a jednoduše si ji koupila. Ještě toho dne jsem se dočetla zhruba do půlky a násilně se donutila knihu zavřít, abych si něco nechala i na druhý den. Dělo se toho tolik! Mám pocit, jako bych přečetla celou sérii. Tolikrát jsem byla překvapená, vyděšená a nadšená, že to ani nedokážu spočítat. Je to nejkrásnější kniha kterou jsem kdy četla a neumím si představit, že nějakou lepší číst budu.

skipiii
16.10.2016 4 z 5

Po celou dobu mi dělalo velké problémy se pořádně začíst. Krásný a originální námět, bohužel ne až tak dobře zpracovaný. Velice mi vadily nesmysly v knize, a tím nemyslím věci spojené s fantasy/pohádkou/knížka pro děti. Ale věci, které opravdu nedávaly smysl (...v jedné větě od někoho postava utíká pryč,aby v druhé větě vlastně nikam neutíkala a celou dobu stála na místě...). Stejně tak kdyby bylo méně zbytečných obratů v ději mezi manipulativní Sofií a naivní Agátou, knize by to možná jen prospělo, s ohledem na to, že kniha je určena pro děti :) Nicméně, opravdu krásný a zajímavý nápad na knihu s velice krásnou obálkou, díky které jsem si knihy v obchodě všimla:)

Tři hvězdy za námět, děj a zpracování a jedna za obálku :)

hancehlavackova
27.09.2016

Je tak úžasná ! Nemohla jsem přestat číst ! Ty dav díly potom jsou taky dobré ale první díl je stejně nejlepší :D

ILovePoseidón
06.09.2016 5 z 5

Ze začátku se mi zdála nudná ale potom jsem se rozečetla a už jsem se nemohla odtrhnout a ty názvy předmětů jsou úžasný

Sardothiem
04.09.2016 5 z 5

Nemám slov. Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen o tom, jak Sofie s Agátou plní úkoly a zkoušky ve školách, ale když se ze Sofie ke konci stalo to co se stalo, páni! Knížku jsem pak četla s otevřenou pusou

NikolaJ.
08.08.2016 5 z 5

Je to super kniha, všechny při díly! Asi je má nejoblíbenější. Agáta Sofii věřit neměla, ale Sofie se postarala o hlavní zápletku. Líbí se mi názvy jejich předmětů:Hnusifikace, komunikace se zvířaty, historie hrdinů atd. :-)

JJJanama
05.08.2016 5 z 5

Vřele doporučuji knihu. Velmi se mi líbil příběh, který dává čtenáři možnost ztotožnit se s jakoukoliv postavou. Já osobně jsem nejdříve sympatizovala se Sofií a to skoro celý 1. díl, až po to, když Agáta napsala test správné princezny jsem pochopila, že je daleko lepší než se zdá a má srdce na pravém místě. Sofie je v hloubi duše docela dobrá, ale zlo v hlavě nad ní často zvítězí a hlavně zlo je zákeřné a umí udělat tak dobrou iluzi, že ani nejvíce dobrý člověk se zlým srdcem nezlomí vlastní mysl pod tím přeludem a přetvářkou. V knize se rovněž mísí klasický pohled na pohádku a ten pravdiví a též smyšlená doba,která nikdy neexistovala a tím je mezi nejkrásnějšími věky mezi knihami. Před začátkem čtení jsem byla velmi skeptická na knihu, protože tohle není zrovna můj tip fantasy, kterou vyhledávám, ale už po pár stránkách jsem zjistila jak velmi jsem se spletla. Dnes je to pro mě jedna z nejoblíbenějších knižních serií a určitě ji přečtu někdy znovu. Autor píše velmi hezky a hlavně má duši dítěte a je mu docela jedno co si o něm myslí všichni, závisí mu hlavně na názoru lidí, která má rád a proto se kniha skoro sama čte.

Silent-Force
03.08.2016 4 z 5

Za mě parádní série - momentálně hodnotím první dva díly. Kdybych byla Agátou, rozhodně bych Sofii to divadlo nevěřila, aspoň teda ne po tom plese, snad jenom uplná trubka a naivka by jí věřila, že je dobrá a změnila se.. Myslím, že neměla svou Nemesis jen tak pro nic za nic :D No obě knihy jsem měla přečtené snad během 4 dnů, pecka :) Super nápad, skvěle popsané, knihy mají spád, postavy se kterými se sžijete a které budete nesnášet. Těším se na další díl :)

DomenicaRisa
25.07.2016 3 z 5

Když zvážím, na jakou věkovou skupinu je kniha cílená, zdá se mi strašně objemná. Rowlingové kdysi nechtěli vydat Kámen mudrců, protože se jim pro děti zdál moc tlustý, tak co teprve tohle?
Co se týče obsahu, fantasy, i to pro děti, mám obvykle ráda jako oddychovku, ale tohle se číst bohužel moc nedalo. Zbytečně rozvleklé, zdlouhavé.
Rozhodně zajímavý nápad autora, ale to je tak vše, co na knize oceňuji.
Četla jsem první díl, druhý proletěla a k třetímu už se vracet nehodlám.

Hoshi
10.07.2016 5 z 5

Neřekla bych, že to byla nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale své místo mezi mými oblíbenými příběhy si našla.
Kniha nám ukazuje poutavý příběh, který vtáhne čtenáře do děje tak, že si na mnoha stránkách připadáme, jako bychom to byli my kdo stojí mezi řádky. Celé se to čte jedním dechem a upoutají nás krásné ilustrace, kterými začíná každá kapitola.
Po přečtení si říkám .. Co je dobro a co zlo? Proč "zlé" postavy v knihách musejí být jen nutně zlé? Co když chtěli být dobré, ale byli autorem odsouzeny být zlé... ?
Doufám, že se někdy dostanu k dalším dílům.

Paixan
23.05.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Jenom já vím, že je to jenom kniha a neexistující postavy, ale ta Sofie je takové ZLO, že jsem prostě chtěla stát se součástí knihy a udělat jí něco tak ohavného, že na to bude vzpomínat každičký den, DOBŘE, že se z ní stala ta hnusná, ošklivá čarodějnice a že byla celou dobu nešťastná(uff). Agátu jsem si oblíbila, ale taky mi vadí, že je příliš hodná a vše té mrše Sofii odpustí. Jinak fakt ji všem doporučuji a kdo ji přečte, ten je opravdový knihomol. :D (nezapomeňte na další díly)

Princezna22
18.05.2016 5 z 5

Kniha má nádherné ilustrace!! A čte se velice sama... Ale mohla by mít o 100 stránek méně kvůli ději ;) ale jinak super...

KnihomolAnn
08.05.2016 4 z 5

Já nevím do první poloviny knihy jsem se nemohla začít, vadila mi tam Sophie.. Ovšem celková myšlenka s tím jak vznikaly pohádkové bytosti? Perfektní! :)

Merry2504
29.04.2016 5 z 5