Škola dobra a zla

Škola dobra a zla https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209148/bmid_skoly-dobra-a-zla-qXj-209148.jpg 4 1047 1047

Škola dobra a zla série

Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný školník ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem i tajemný školník nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města odejde…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The School for Good and Evil , 2013

Maniki
07.01.2018 5 z 5

Snad nejzajímavější čistě fantasy kniha, jakou jsem kdy četla. Svět sám o sobě je okouzlující a zajímavý. A vím, že se nám tady objevuje klišé 'milostný trojúhelník', ale přijde mi tak nějak jiný, neobvyklý. Povahy jednotlivých postav jsou velice dobře promyšlené a velmi zásadně se projevují na jejich chování a volbách, takže s každým dalším rozhodnutím se člověk o dané postavě dozví o něco více. Nádherný příběh v nádherném světě s nádherným provedením - to je Škola Dobra a Zla.

alesmarcan
03.01.2018 5 z 5

Kniha mně mile překvapila mělo to nápad a velmi dobrou zápletku. Autor knihy musi mit fakt dobrou fantasii protože něco tak neuvěřitelného co prezentuje v knize ani nejde .... Už ze začátku byla kniha dobrá skvěli popisi postav a děje

Jolana777
28.12.2017 4 z 5

Skvělá knížka. Hlavně dobrě popisováno prostřědí, ale některé věci v knížce mi moc nesedí a hlavně nechápu některé rozhodnutí hlavních hrdinek. Dala bych 4 a půl hvězdiček kdyby to šlo.

NikkyGranger
13.11.2017 5 z 5

Tato kniha je neskutečně originální (koho z vás by napadlo vymyslet takový příběh?), zábavná a poutavá.
Když upustím od toho, že postavy jsou na 12 let, až příliš vyspělé. Postavy jsou jinak úžasné, některé vás dokonce o její karmě nutí přemýšlet po celou dobu (viz. Sofie). Hlavní pointou knihy je podle přátelství, láska a to, že jsem si všichni rovni.
Sice měla pro mě maličko pomalý rozjezd, ale zamilovala jsem se do ní a už napjatě čekám, až se mi dostane do ruky druhý díl :D

Vikos
29.10.2017 5 z 5

Krásná knížka. Určitě si přečtu další díly :)

Alizbetka
26.10.2017 5 z 5

Četla jsem ji o prázdninách a vůbec se mi od ní nechtělo. Je strašně napínavá, a má krásný děj. Opravdu se klaním spisovateli. já ale nechápu proč Sofie chtěla aby ji unesl školník.

Alizbetka
26.10.2017 5 z 5

Tato kniha je boží. Ale druhý díl jsem nedočetla do konce, už mě moc nebavil.

ascitty
18.10.2017 5 z 5

Jsem unešena! Krásna knížka, odpočinková, vtipná s nějakým smyslem. Velmi oceňuji překlad a jména učitelů.

Eorin
01.10.2017 5 z 5

Tak to byla jízda! Akcí nabitá pohádka, která má tolik pozitivních bodů, že na těch pár negativních docela ráda zapomenu. Žádné zdlouhavé popisy, dobře vygradované, příběh frčí a přečteno to máte za pár hodin, ani nevíte jak. Poučné, k zamyšlení i pro zasmání.. Pro mě měla tahle "dětská" fantasy zkrátka vše, co by tento žánr měl mít a já už mohu jen smeknout, poděkovat panu Chainanimu a těšit se na další díl.

Kuki007
03.09.2017 4 z 5

Hodně zajímavé ... krásně ukázáno, že nemůžeme být 100% zlí, ani dobří. Knížka se sice tváří jako kniha pro děti (jak obálkou tak námětem), ale i starší čtenáři si tam najdou to své, více skryté pod povrchem. :)
Krásná a čtivá knížka, těším se na pokračování.

KaileyBlot
25.08.2017 4 z 5

Tohle bylo... kouzelné a pohádkové. Ano, prostě jen taková jedna krásná pohádka... částečně. Chvílemi mě nebavila ale pak mě hned zase chytla. Trochu mi to připomínalo Harryho Pottera, sice jsem ho nečetla ale ten koncept školy, která se dělí na celky a k tomu různé školní soutěže... Ale jako bylo to pěkné, to zase nemůžu říct že ne - jednoduché a jako by se postavy nemohly rozhodnout, jestli budou stát na straně dobra nebo zla. Popravdě mě ale moc ani nezajímá, co se bude dít v dalších dílech. Prostě se mi tento díl líbil, ale stačil mi a nemám potřebu sérii dočítat.

Skatty
02.08.2017 5 z 5

Hezký pohádkový příběh. Jsem zvědavá na pokračování.

Malýmedvěd
23.07.2017 3 z 5

Četl jsem to dětem před spaním. Děj je svižný a napínavý, takže většinou děti spíš rozvášnil, než dostal do spací nálady. Jako rodič oceňuji originální zápletku a hezky zpravovaný manuál "jak se pozná zlo" Je to dobrá volba, pro věk čtenáře okolo 10 let. Konec je trochu překombinovaný (motivace školníka byla málo uvěřitelná), ale proč ne.

SimonaPrihodov
21.07.2017 5 z 5

"Nezáleží na vzhledu, ale jaký si vevnitř"

Kniha mě nadchla! Má to výborný a originální námět. Tento díl jsem si oblíbila Agátu, ale další dva díly jsem se trochu rozhodovala. Bylo tam dost podrazů, ale i nápomocí.
DOPORUČUJI

Tánička11
27.06.2017 4 z 5

Miluji pohádky nebo spíš pohádky převyprávěné spisovatelem a tak trochu pozměněné a taky proto se mi kniha líbila byla napínavá a skvělá, těším se na druhý díl. Možná jen ten začátek mě neoslovil ale pak když jsem ho překousala všechno jelo rychle, kniha má nějakých 400 stran a já to měla za necelé 3 dny přečetný.

patricie7
26.06.2017 5 z 5

Tato knížečka mě dostala. Skláním se před spisovatelským umem autora.
Nechápu jak jsem mohla tak dlouho odolávat. Při čtení jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Pro fanoušky Harryho Pottera je to to pravé ořechové.

AelinAshryver
10.06.2017 5 z 5

Tato kniha mne ohromila. Slyšela jsem, že není příliš dobrá, ale přesto jsem se na ni těšila. Dobře jsem udělala. Knížka mi již na začátku připadala velmi čtivě a zábavně napsaná. Zprvu jsem měla pocit, že prvky zla a dobra jsou neuvěřitelně přehnané - zlí jsou moc zlí, dobří jsou až neskutečně dobří - ale posléze jsem poznala, že tato kniha rozhodně není přehnaná. Přestože je určena pro mladší čtenáře, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Škola obsahuje mnoho zvratů a nečekaných událostí. Když už jsem si myslela, že mne nemůže nic překvapit, stalo se opět něco tak zvláštního, co mne vyvedlo z míry.
Má to i své nedostatky, ale kladů je rozhodně mnohem více. Doporučuji.

PapayaD
06.06.2017 5 z 5

Popravdě řečeno jsem od knihy neměla moc velká očekávání, ani nevím proč. Každopádně - kniha mě příjemně překvapila! Sice jsem se prvních asi 20 - 30 stran nemohla moc začíst, ale potom jsem se do knihy úplně ponořila a nemohla jsem se odtrhnout. Velmi mě zaujal námět, který byl opravdu výborný. A co se týče postav, velmi jsem si oblíbila Agátu, i když mě občas překvapovala svou naivitou. To, že Sofie bude zlá jsem poznala už na začátku knihy, kdy si byla jistá, že se stane princeznou. Dále si mé sympatie získal Tedros, oproti tomu Beatrix se mi moc nezamlouvala, ale třeba bude v dalších dílech lepší. Na konci se toho stalo trošku moc a bylo to trochu zmatené. Každopádně knížku doporučuji jako oddechovou četbu a rozhodně si přečtu i další díly.
Knize dávám 5 hvězdiček, 4 za příběh a 1 za obálku, která je prostě úplně krásná a úžasná.

11alice22
04.06.2017 4 z 5

Začátek celkem nudný, ale potom se děj "rozjel". Když se jím prohryžete tak opravdu doporučuji. :)

Marthas
01.06.2017 3 z 5

Na knize oceňuju to neustálé napětí a zvraty. Zklamala mne ale spousta chyb, které nevím, z čeho přesně pramenily, některé možná byly překladem. Byly tam obraty typu "navalilo se jí", co to proboha je, jako chápu, že se dá dost těžko říct udělalo se jí na zvracení, tak aby to nevypadalo blbě ale stejně... Navíc se dost často stávalo, že se asi autorovi pletly postavy a ty záporné věty.-) Knížka by měla na 3,5 ale na 4 nemá, jelikož to zase někdo lehce odbyl, kdo ale, autor?
Stejně ale oceňuju autorovu invenci, a těším se až si přečtu další díl. Uvidíme bude lepší, horší anebo stejně dobrý.-)