Škola dobra a zla

Škola dobra a zla https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209148/bmid_skoly-dobra-a-zla-qXj-209148.jpg 4 1047 1047

Škola dobra a zla série

Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný školník ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem i tajemný školník nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města odejde…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The School for Good and Evil , 2013

Kelen30
12.11.2015 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo podobné jako Ever After High.Nicméně kniha mě ohromně bavila.Ze začátku knihy jsem si říkala,že Sofie nemusí být tak špatná,ale v průběhu knihy se to změnilo.Agátě šlo vždycky jen o dobro Sofie a o to,aby se dostaly domů.A nechápala jsem jak si Sofie po tom všem co provedla mohla myslet,že patří do školy Dobra.No a co se týče Tedrose,nejdřív jsem ho neměla moc ráda,ale pak jsem si ho oblíbila hodně. Děj mě chytl už od začátku a závěr přímo láká ke koupi druhéhé dílu :-) .

Chimegee
13.10.2015 5 z 5

Úžasná kniha, napsaná vážně skvělým stylem. Konec vás určitě donutí si koupit, další díly!

ElisR1
15.09.2015 4 z 5

Čekala jsem víc, autorovy vtipy mi přišly spíše trapné a jeho styl psaní mi také úplně nesedl. Hold už nejsem v kategorii, pro kterou je kniha určena. Ale dívky kolem 10 let, by to mohlo bavit, proto 4*

kklepkaa
02.09.2015 4 z 5

Tak tohle byla rychlovka. Budu hodnotit jako pohádku a rozhodně tuto knihu hodnotím nadprůměrně. Bezchybně a chytře vymyšlený svět, který čtenáře baví a okouzluje od začátku až do konce a ani se vám nechce od knihy odtrhnout. Rozhodně se těším na další díl :-)

Nifredil
02.09.2015 5 z 5

Pro danou věkovou skupinu parádní knížka. Každé holce mezi 10-13 lety bych doporučila zvážit, jestli si ji nepřečte. Příběh je moc fajn, není plytký a kromě zábavnosti se také velmi dobře bude číst.

anid
01.09.2015 5 z 5

Kniha se opravdu vydařila. mně upřímně se více hned od začátku líbila Agáta a Sofie mě dost štvala (prostě nemohla přijmou skutečnost) a to až do konce.Doufala jsem v trochu jiný konec, ale prakvapená jsme nebyla když se další díl jmenuje Svět bez princů.
Knihu doporučuji

klarinka9974
14.08.2015 5 z 5

Kniha vás rozhodně nebude nudit. I přesto že je to příběh o 12náctiletých dívkách, není tam nic dětského. Kouzla a magie Vás natolik ovládnout, že budete chtít víc. Doporučuji, jelikož tento děj a tato kniha se vážně povedla :)

Adris
13.08.2015 4 z 5

Mě naopak začátek bavil, chválím originální nápad...Ale pak už jsem se v příběhu ztrácela. Nemám takovou fantazii jakou má autor a některé momenty jsem si vůbec nedokázala představit. Bylo toho tam moc a dost překombinované. Kniha byla čtivá ale nenadchla mě tak, jako třeba Královna Tearlingu. Určitě bych ji nedoporučila mladším dětem, právě z důvodu, že je to prostě náročnější čtivo. Druhý díl si ze zvědavosti přečtu, protože námět je opravdu zajímavý.

woodentoaster
08.08.2015 5 z 5

Začátek mě trochu nudil, ale asi po 70 - ti stranách to bylo super :)

IceMoony
31.07.2015

Ze začátku (asi první tři kapitoly) mě kniha moc nebavila, ale když se to konečně rozjelo, tak... wow! Moc se mi líbilo, jak byla kniha vtipná, zajímavá a originální a další úžasnou vlastností této knihy je, že se líbí jak dětem, tam dospělým ^^ Já osobně tuto knihu mohu jen a jen doporučit.

An3t
10.07.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala co to čtu. Ale pak postupně jsem se vžila do příběhů Sophie a Agáty a bylo to úžasné. Většinu zvratů jsem nepředpokládala a to se mi velmi líbilo. Ten konec byl....wow. No je pravda, že to mohlo skončit trochu jinak, protože teď mi v hlavě běhají otázky ohledně Tedrose, ale na ty se snad dozvím odpověď ve druhém díle :)

Adele02
07.07.2015 5 z 5

Tak jo. Těch pět hvězdiček dám.

Ale ten konec, ten konec...! Nemohlo to být trošičku... jinak?
Každopádně to je ta nejlepší pohádka, co jsem kdy četla :3 Něco je tu lehce odhalitelné, na jiné se ani přijít nedá a když to pak vyvrcholilo tak grandiózním finále...
Chci pokračování. A taky víc Tedrose.

moira2912
12.06.2015 4 z 5

Nečekala jsem to. Nebyla jsem ani trochu připravená na to, jak moc mě tento příběh bude bavit, a když zohledním, že jsem se k tomu dostala jen náhodou. Ironie. Pohádka, ale zatraceně dobře napsaná, děj taky skvělý, takové pohádkové a neuvěřitelné a roztomilé a plné fantazie. A těch zvratů, musela jsem se smát a vážně mě to do sebe vtáhlo. :))

tereza7712
09.06.2015 4 z 5

Tato kniha se mi velice líbila.Nemám žádnou kritiku a už se těším až si přečtu druhý díl.

Alex.Barunka
07.06.2015 2 z 5

Nápad knihy je opravdu dobrý. Na některých místech kniha byla i vtipná, ale nemohla jsem se donutit knihu dočíst. Absolutně mě nebavila.

shaban
15.04.2015

Nikde zadna ekniha neni

Temná.Maky
18.03.2015 5 z 5

Tak to to je něco! Tuhle knížku už jsem dávno četla a trvalo to jen dva dny ale byla jsem nadčená:D Všechny ty postavy byli užasné:)

misa8854
19.02.2015 5 z 5

Naj prostě nejnejnej knížka na světě já i kamarádka jsme do ní zblázněné.. Čte se skvěle.. Tu knihu miluju.. Přečetla jsem ji jedním dechem..
Četla jsem i dvojku Škola Dobra a Zla svět bez princů a taky úžasná.. Miluju tu knihu a klepu se na třetí díl ; Škola Dobra a Zla Poslední navěky..
Úžasná kniha a DOPORUČUJI. A dvojka se vám bude určitě moc líbit.. Je to úžasný spisovatel na to že je to jeho PRVNÍ kniha.. Tolik přátelství, fantazie, srandy a drama no prostě suprultrameganejvíc nejlepší knížka.. MILUJU JÍ...

Etej01
08.02.2015 5 z 5

Troufám si říct že je to ta nejlepší kniha co jsem kdy četla je zábavná napínavá a přečetla jsem ji jedním dechem. Na knize mi přišlo zajímavé že stačilo vynechat jednu jedinou stránku a hned jsem nevěděla o čem je řeč. Jediné co mi přišlo hloupé že 50% knihy jsou popisy místa kde se nacházejí takže kdyby tuto knihu zfilmovaly (což doufám že udělají) nakonec by z toho vyšel jen 30 minutový film. :D

Marillee
05.02.2015 5 z 5