Sirotek č. 8

Sirotek č. 8 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297473/bmid_sirotek-c-8-Dsf-297473.jpg 4 253 85

Sirotek č. 8 je poutavý román, inspirovaný skutečnými událostmi, o lidské schopnosti ubližovat – a milovat. Roku 1919 byla tehdy čtyřletá Rachel Rabinowitzová umístěna do židovského sirotčince pro nejmenší děti, v němž doktorka Solomonová prováděla experimenty na jeho chovancích. Doktorka Solomonová podrobila Rachel experimentální léčbě ozařováním rentgenovými paprsky. Díky ní si lékařka vysloužila odbornou reputaci, ale současně vystavila riziku zdraví holčičky. Nyní, v roce 1954, je Rachel zdravotní sestrou v domově pro židovské seniory, kam přichází již zestárlá doktorka Solomonová a stává se její pacientkou. Rachel si uvědomuje, jakou moc má nad nyní nemohoucí lékařkou, a podrobuje ji vlastnímu nebezpečnému experimentu. A dříve než skončí jedna noční služba, bude Rachel postavena před volbu mezi odpuštěním a pomstou...... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Baronet

Orphan Number 8 , 2015

Makkys
05.01.2019 2 z 5

Tak touhle knihou jsem se prokousavala hodně dlouho. Dlouhé kapitoly, hlavní hrdinka mě nebyla sympatická a příběh nebyl moc zajímavý. A ten konec ve mě vyvolává spoustu otázek

mišule5
02.01.2019 5 z 5

Příběh se mi četl opravdu dobře, žádné nudné pasáže jsem tam neobjevila ba naopak. Je tam mnoho zajímavých a poučných pasáží- člověk by si měl rodiny velmi vážit.
Co se mi na knize velmi líbilo bylo střídání minulosti a budoucnosti, velké plus. Z čeho jsem bylo trošku v šoku byl ten konec, to jako opravdu? Proč? Aspoň ještě jednu stránku to chtělo..

Jako hlavní postava Rachel byla úžasná, soucítila jsem s ní v těžkých chvílích a naopak v šťastných jsem ji to neskutečně přála.
Mužů určitě doporučit, každý si v tomto příběhu najde to své...

Devil-Ivet
31.12.2018 3 z 5

Přestože má kniha skvělý námět, hodně mě zklamala. Měla hodně nudných částí a stránky se vlekly. Některé chvíle s Rachel jsem prostě nevěřila a rozhodně nebyla tak dramatická, jak slibuje obálka. Škoda...

ondras666
04.12.2018 5 z 5

Ač nemám rád tématiku války, koncentračních táborů a podobných dějových zápletek, tahle kniha mě svým tématem zaujala.
Čte se svižně, děj má hlavu a patu. Střídání kapitol ze současnosti s minulostí je plynulé a krásně do sebe zapadá. Na konci inspirace ke knize, která potěšila.
Menší mínus dávám za četnost tiskových chyb, ale za to nemůže autor.

jana1306
09.10.2018 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, který se čte dobře od první stránky. Líbilo se mi přecházení mezi 2 obdobími a nedalo se předem předjímat, jak to celé dopadne. Na rozdíl od ostatních, kteří psali, že se jim zdál useklý konec, mě se líbil. Zůstal otevřený a je na každém, aby si představil, jak to s Rachel dopadlo ;)

Veru.Viti
13.08.2018 4 z 5

Zvláštní kniha. Za mě určitě čtivě napsaná, zajímavé téma. Příběh Rachel mě bavil a od začátku jsem jim přála, aby se Samem mohli vyrůstat spolu. Později jsem přála nějakou rodinu alespoň jí. Střídání kapitol z minulosti a přítomnosti mi vůbec nevadilo. Malinko jsem postrádala lepší konec. Jak to s Rachel dopadlo? V nemocnici vlastně také neukončené. To mě trochu mrzelo. Jinak kniha čtivá a zajímavá.

LusSyNDA
15.07.2018 4 z 5

Zajímavý námět pro knihu. Židé v USA za války, sirotčinec pro židovské děti, homosexualita. Kapitoly se střídali minulost/přítomnosti, v poslední kapitole se hezky příběh navázal na sebe. Odpočinkové čtení. Libilo se.

Bookberry
02.07.2018 5 z 5

Čtivá a napínavá kniha se zajímavým tématem.

JessieEx
28.06.2018 3 z 5

Kniha opravdu klame tělem (obálkou), není tak dramatická a tajemná jak se zdá, ale komu nevadí delší kapitoly a střídání času, tomu doporučuji. Tematika amerických židů je zajímavá, zvlášť když se autorka inspirovala skutečnými událostmi a vlastní rodinnou historií.
Víc v recenzi: http://bookaholicjessie.blogspot.com/2018/06/americke-stesti.html

barusak1
10.06.2018 3 z 5

Zajímavý příběh

Kristy21
14.05.2018 3 z 5

Nevěděla jsem, co mám od knihy očekávat. Zprvu jsem si myslela, že mě kniha nebude bavit, že to bude jen "slátanina" a nakonec jsem byla celkem překvapená.
Příběh Ráchel a Sama byl plný zápletek a napínavého děje.
Příběh mě do sebe vtáhl, z experimentů doktorky Solomonové jsem měla kolikrát husí kůži.

Jediné co mě na knize zklamalo, byl konec příběhu. Od ukončení knihy jsem čekala mnohem více, než se odehrálo. Je sice krásné, že se Rachel shledala se svou přítelkyní, ale jak dopadla třeba operace rakoviny? Pověděla jí to? Nepověděla? ... To jsem z konce knihy nepochopila. To je důvod, proč dávám knize 3 hvězdičky z 5, jinak knihu doporučuji k přečtení.

Princezna22
30.03.2018 2 z 5

Tak tohle bylo zklamání. Bohužel,ale musím dát knize jen dva a půl hvězdy...Knihu jsem měla rozečtenou strašně dlouho a dočetla jí vyloženě s donucení... Škoda,obálka slibovala pěkné čtení možná i hororové nebo napínavé. Ale ve skutečnosti to bylo divné (místy až nudné) .. Rachel pro mě byla tak šíleně nesympatická a tak šíleně já nevím jak bych to řekla prostě asi pro tohle nemám ten správný výraz.. Mě se tato osoba nelíbila a po celou dobu čtení jsem jí měla vyloženě plné zuby.. A ten konec? No co ,to toto.... Mohlo to být opravdu hezčí čtení. Bohužel :( ale tohle nene....

Maruska57
20.02.2018 4 z 5

kniha se četla celkem dobře,ale nevím zda generace,která se už neumí vžít do situace popisované v knize ,pochopí děj.Závěr byl useknutý,jako by autorka nevěděla jak dál.

whiolet
31.12.2017 4 z 5

Od knihy jsem nic neočekávala a byla jsem možná i díky tomu velmi mile překvapena.
Příběh byl zajímavý, a už od první stránky mě přímo pohltil,kniha se tedy četla skoro sama.
Musím však souhlasit, že je škoda takového konce, který ve mně vyvolal pocit, že autorka nevěděla jak a v jakém místě příběh ukončit.

Zelvinka
17.12.2017 2 z 5

Krásný příběh. Ráchel je silná žena, jen je škoda useknutého konce kde bych očekávala 1, větší interní rozevírání Ráchel, 2, podrobněji popsané následky Ráchel onemocnění a reakce její přítelkyně.

biairicia
17.12.2017 1 z 5

Dle obsahu na obálce jsem měla velké očekávání a viděla velký potenciál. Ale přišlo bohužel zklamání a to ne malé :( Knížka mě někdy až nudila. Do čtení jsem se musela chvílemi nutit. Kniha neměla žadný spád. O nedotaženém konci ani nemluvím. Škoda.

helča5
05.11.2017 3 z 5

Kniha se špatně četla,ale chtěla jsem vědět,jestli se Rachel pomstí své trýznitelce,včas si uvědomila,že je na pomstu pozdě.

sporran
25.10.2017 3 z 5

Zajímavé téma. Jen ta pointa, čekala bych, že bude na závěr více rozebrané nitro hlavní hrdinky vzhledem k tak závažným událostem, které prožila a vrátili se jí v dospělosti zpátky. Kniha k zamyšlení. Do jaké míry k pokusům docházelo a vlastně stále ještě dochází. JInak trochu zvláštní začátek, který trochu gradoval v úplně jinou zápletku. Možná bych méně popisovala okolnosti, které přivedly Rachel a Sama do sirotčince. Zprvu jsem myslela, podle popisu chování Rachel, že je s mentálním postižením. Pak mě překvapilo, že zápletka byla něčem jiném.

evin84
19.10.2017 3 z 5

Tak nevim,nebyla spatna ale nemela zadny spad.Spis jsem se nutila cist.Rachel mi bylo lito ale ten konec mi prisel takovy nedotazeny.

danielaladybird
28.09.2017 3 z 5

Čekala jsem trosku neco jineho, ale i tak se mi kniha líbila. Možná trosku moc příběhů k jedné postavě - smrt rodicu, sirotcinec, vyzkum, homosexualita, rakovina... ale kniha byla ctiva.

Židé děti sirotci sirotčince

Autorovy knížky