Siréna

Siréna
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323526/bmid_sirena-q0T-323526.jpg 4 1104 1104

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

The Siren , 2009

Lil30
27.03.2018 3 z 5

Nějak nevím, co si o této knize mám myslet. Půlka se mi líbila a druhá ne. Námět byl zajímavý a příběh krátký, takže jsem jej přečetla rychle. Ale na druhou stranu se v knize moc věcí neudálo. Přišlo mi, že než vše začalo, byl konec. Nejspíše se k ní nevrátím, jen si ji zařadím do Čtenářské výzvy (díky které jsem ji taky našla) a třeba si někdy vzpomenu, že jsem ji četla.

Magdyla.8
26.03.2018 2 z 5

Příběh se rychle četl, je to lehce podobné malé mořské víle. Ale na mě to působilo moc šťastně a bez problémů. Konec docela happyend. Bylo to rychlé čtení.

cukrovka
25.03.2018 5 z 5

Zajímavý příběh. Zpočátku jsem nevěřila, že mě příběh chytne, ale nakonec jsem se nemohla vůbec odtrhnout.

kyticka152
22.03.2018 3 z 5

Z knížky jsem lehce zklamaná. Mám pocit, že děj byl zbytečně dlouhý a kniha se mohla i o polovinu zkrátit. Posledních 70 stránek jsem byla opravdu zvědavá, jak vše dopadne, ale to mě nepřesvědčilo o zbytku knihy. A kniha se nedá srovnat se Selekcí. Na Siréně jde cítit, že se spisovatelka, ještě nevypsala a je to jemně řečeno slabé. I přesto že mi nakonec kniha bude jenom ležet na poličce, protože bych po ní už podruhé nesáhla jsem pyšná sama na sebe, že mám všechny knihy spisovatelky doma :)

mišule5
18.03.2018

Za mě velmi originální příběh, který jsem měla rychle přečtený, ale znovu bych po této knize nesáhla. Nezasáhl mě příběh tak moc jako série selekce, ale i tak jsem ráda že jsem si ji přečetla.

sabiburesova
12.03.2018 5 z 5

Pro mě skvělá oddechovka, která se mi proste libila :) originální napad a pekny konec

Torino
12.03.2018 3 z 5

Kniha je autorčinou prvotinou. A já musím říct, že to je poznat. Navíc bych o této knize řekla, že je celkem nekonzistentní. Chvílemi jsem byla vtáhnutá do děje, svíralo se mi na prsou jen z popisu smutných scén, ale chvílemi jsem o děj skoro nejevila zájem a "jen" četla. Nápad jako takový vlastně není až tak špatný, výběr mýtického stvoření - sirény a její zasazení do dnešního světa je fajn. Ale příběh se občas neskutečně vleče a těch zajímavých scén je tam pomálu. Na druhou stranu nutno říct, že nejsem cílová skupina spisovatelky. Co se mi nejvíce líbilo, byla snaha popsat Oceán jako tak trochu lidskou bytost s city. A co se mi nejméně líbilo, byl předvídatelný a trochu patetický konec. Řekla bych, že tady si to autorka vyzkoušela a pak poučená a vypsaná pokračovala Selekcí, která se mi líbila daleko víc... Hodnotím jako průměr.

planet129
11.03.2018 2 z 5

Jde vidět, že se jedná o autorčinu první knihu. Bylo to (rozto)milé, ale ne moc dobré. Ze začátku to vypadalo opravdu dobře, ale ten konec... To už bylo moc přeslazené

teri1003
04.03.2018 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky autorky, protože mě zajímalo jestli knížka bude stejně chytlavá jako série Selekce. Zajímavý a lákavý nápad s tématikou Sirén, který se tady jen tak nevidí. Byla jsem hodně zvědavá a nakonec i s knížkou spokojená. Hlavní postavy děje Kahlen a Akinli mi přišli sympatické, a Oceán jako bytost, která má city... tohle Kiera opravdu umí. Neuvěřitelný příběh, který je čtivý, romantický a konec zhltnete jedním dechem, protože věřte mi budete chtít vědět jak to dopadne co nejdříve.

Elsa14
28.02.2018 5 z 5

Od Kiery Cass jsem již četla Selekci, která se mi hrozně moc líbila. Tuto sérii řadím mezi jednu z mých nejoblíbenějších, a tak jsem se nemohla dočkat, až si přečtu Sirénu. Když jsem potom ovšem viděla, že na tuto knihu nejsou tak velké ovace, začala jsem mít trochu strach. I přesto jsem si ji chtěla přečíst, jelikož mám ráda téměř všechny mýtické bytosti. Když jsem Sirénu dostala jako dárek k Vánocům, už jsem se těšila, až si ji přečtu. A líbila se mi skoro stejně jako Selekce. Kdyby celá série byla popsána jen v jedné knize, tak se sobě navzájem vyrovnají. I když byl Oceán krutý, svým způsobem jsem si ho zamilovala. Možná to bude i tím, že jsem vždy měla k vodě trochu jiný vztah...
Rozhodně tuto knihu hodnotím kladně a kdyby to šlo, byla bych ochotná jí dát i šest hvězdiček.

ZNellyZ
28.02.2018 5 z 5

Kniha pro mě byla fajn oddechovka. Příjemně jsem četla, zápletka byla nezvyklá a řešení situací pro mě nečekané. Rozhodně si ráda přečtu něco dalšího od téhle autorky.

sarahmoon
17.02.2018 3 z 5

Musím ocenit nápad... po delší době výjimečný. Kniha byla jemná, sladká, krásná ... ale jednoduchá. Asi bych si měla připustit to, že čas nestojí, ale utíká... Kdybych ji četla včera, před rokem nebo možná před několika, nadšením bych skákala, nicméně četla jsem ji dnes a asi jsem očekávala něco víc :(

Tess911
12.02.2018 5 z 5

Siréna je zatím první a jediná kniha od této autorky, kterou jsem četla. A popravdě jediný důvod byl, že jsem chtěla číst cokoliv s tématikou moře. Ovšem do knížky jsem se okamžitě zamilovala a přečetla ji opravdu jedním dechem. Nádherný příběh, který se velmi dobře četl. Myslím si, že tato kniha je jednou z těch, které můžete číst několikrát a stejně se neomrzí. Já plánuju celý příběh Kahlen prožít aspoň ještě jednou. Ideální kniha na dlouhé letní večery.

orangerose
06.02.2018 4 z 5

Překrásný příběh :)

Mišule_11
05.02.2018 5 z 5

Ze začátku jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit, ale nakonec opak byl pravdou..! :) I když smutně začínající příběh Kahlen, měl šťastný konec a dopadl dobře, stejně tak jako pro Akinliho :) Některé části příběhu sice byly smutné, ale určitá pochopení byla. Jediná výhoda sirén byla, že nebyly nemocné a nemohly se zranit, ale spánek a jídlo bych za nic nevyměnila..:D

koki.veru
26.01.2018 4 z 5

Zajímavý příběh, nebo spíš pohádka. Takové odpočinkové čtení. Jak psal "Peslik" - kniha super, ale 5* mám pro jiné knihy :)

Gabika9
16.01.2018 3 z 5

Čtivá leč trochu za vlasy přitažená kniha s kouzelným šťastným koncem.

whiolet
15.01.2018 2 z 5

Knížka měla opravdu nádhernou obálku, téma Siréna tu tak často nebývá,takže určitě super nápad, no a to je asi tak všechno z kladného hodnocení.
Příběh byl jedno velké klišé s nudnými rozhovory, totálně postrádal nějakou větší pointu,či o něco více zajímavějších situací.
Tohle bylo pro mě teda velké zklamání.

abelmoony
14.01.2018 4 z 5

Celkem zajímavé zpracování Sirén. Opět musím sklonit imaginární klobouk před paní Cass, protože je očividně pořád plná nápadů a i tato kniha se jí povedla.

Peslik
08.01.2018 4 z 5

STOP!!! toto není Selekce, kdo si myslí, že najede na stejnou vlnu tak se bude hodně divit. Toto je úplně jiné pojednání knihy, je to krásná pohádka pro očistu mozku, pro pár hodin pohodového, nenáročného čtení. Mě se to líbilo a moc, ale 5* nedávám, na to mám jiné knihy.